Skocz do zawartości
tokarex pontony

Brody Iłżeckie


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie gdzie najczęściej łowione są karpie i amury na Brodach, które miejscówki na zbiorniku są warte uwagi. Niestety nie mam czasu na obserwację zbiornika. Rozlewisko odpada interesuje mnie tylko głowny zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ze 2 tygodnie temu wraz z kolegą obserwowałem hol sporego karpia podhaczonego przypadkiem za bok spinningiem. Miał ponad 8 kg i mierzył 79 cm długości. Został wyciągnięty z betonów w rejonie ostatnich schodków, tych najbliżej tamy. Więc może to jakaś wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wybacz nie wiem i nie napiszę. Jeśli będziesz na Brodach to proszę potwierdź/zaprzecz ponoć zrobili czystkę tzn. słyszałem, że tama nie dawała rady, zaczęła pękać (czy przeciekać) więc spuszczono duuużo wody i ryba się ruszyła jak nigdy. Dotarły do mnie takie informacje pocztą pantoflową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bzdura. Poprostu bral i nie wiem cyz nadal bierze sandacz, więc wszyscy sie rzucili i siedza za Sandaczem a mnie bardziej interesuje Szczupak na zywca. Jeśli tam nie znajdę miejsca to pojade na Paichy lub Lubianke. Inna sprawa , że na Brodach miesiarze biora ile sie da i jakie się da i nikt nad tym nie panuje. Bydło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie wiem i nie napiszę. Jeśli będziesz na Brodach to proszę potwierdź/zaprzecz ponoć zrobili czystkę tzn. słyszałem, że tama nie dawała rady, zaczęła pękać (czy przeciekać) więc spuszczono duuużo wody i ryba się ruszyła jak nigdy. Dotarły do mnie takie informacje pocztą pantoflową.

Nie aż tak dużo, stan wody jest niższy może o 0,5-1 m. Jedynie na rozlewiskach przed mostem w Stykowie pojawiła się wyspa. A czy czystkę to ja wiem, wędkarze siedzą jak siedzieli, co do brań to na trupa polują na sandacze z betonów, na spinning szczupaki w miarę da się połowić, ale takie okołowymiarowe raczej. Jakiejś rzezi ryb to tam nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem. pojechałem zobaczyć, w razie co przeniosę się nad inny zbiornik. Wody ubyło dość dużo. Pojawiło się więcej i są większe stanowiska. Woda czysta. Co do brań na cztery godziny pięć leszczy około 25-30 cm. Nie wiem nie mierzyłem bo nie zabierałem. No i raki skubały robaki z haków, a nawet łapały za żyłkę i wkurzały bo niby dość mocne branie a tu raczek.

I Pytanie takie Jeszcze. Nie wolno używać na tym zbiorniku zanęt. Wobec tego czy użycie np: gliny z dodatkiem pinki czy jokersa z ewentualnie dodatkiem atraktora zapachowego do koszyczka też jest zabronione? W sumie jest to zanęta lecz nie taka typowa po prostu "ziemia z robakami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień temu na nockę na brodach woda ładna .ale dużo ryby poszło na rzeczkę :cry: . Chodzą historie ,że suma 1,50m wyjęli na rzeczce .A tak to wyjąłem sandacza 60cm na filet ,powkładałem w niego styropianu żeby pływał i raki go nie zeżarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest zabronione. Jedynie na zawodach dopuszczają, chociaż mi się to dziwne wydaje.

No właśnie jak byłem to były (już sam koniec) zawody. Zająłem miejsce obok pierwszego lub ostatniego Ich stanowiska. Jak zobaczyłem że nęcą to zapytałem czy wolno-tak dziś wolno. Więc do bagażnika i ładowałem do koszyka. Nikt się nie czepiał.

Zadałem też pytanie w okręgu i powiedzieli że nie wolno żadnej zanęty, nawet samej gliny. Skoro nęcą tylko na zawodach (nie na co dzień) i w sumie niewielkie ilości to skąd ta zielona woda była? Teraz jest ok. wody upuścili i jest chłodniej czyli zakwitanie jest spowodowane złym gospodarowaniem zbiornika, a nie wędkarzami stosującymi zanęty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głównie powodowane jest to złą gospodarką wodno-ściekową w całej zlewni. Skarżysko i Starachowice swoją porcję zanieczyszczeń tam wpuszczają. A zbiornik jest płytki i działa jak osadnik. W tym całym mule, który się tam gromadzi jest bardzo duża ilość biogenów, które powodują zakwity. Myślę, że także plaga drobnicy swoje robi, wyjadając zooplankton, który żywi się właśnie fitoplanktonem.

Niedługo firma Zębiec ma zacząć prowadzić działania mające poprawić jakość wody. Na małym stawie mają postawić aerator. Czy to coś da to nie wiem, podobny działa na zalewie w Kielcach i jakość próbek wody jakoś znacząco się nie poprawiła.

Ale zanęty też swoje robią. Jak kilkaset osób wrzuci po 1 kg dziennie to także będzie pożywka dla glonów, chociaż myślę, że działa to w zdecydowanie mniejszym stopniu niż ścieki.

W tym roku zakwit był krótszy, ale to chyba tylko dlatego, że kilkukrotnie przeszła wysoka woda, która wypłukała zieloną wodę poniżej zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dzieje się coś na Brodach? Jak zwykle w sierpniu będę miał dzień na odwiedzenie Świętokrzyskich łowisk i nie wiem gdzie warto siadać. Chodzi mi o feeder(leszcz, płoć).

Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pewnie zdecyduje się właśnie na to rozwiązanie, chociaż pamiętam że w zeszłym roku gdy się tam wybrałem brały same żyletki po 15 cm :razz:

No ale może tym razem jednodniowym wypadem z doskoku coś połapię. Oczywiście za mostem można już korzystać z koszyka z zanętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

31.07 wygrałem tam zawody spinningowe łowiąc 3 okonie, fakt że deszcz tak lał że się nie dało, ale mimo wszystko 3 okonie świadczą o? dopowiedzcie sobie sami.

Jeśli chodzi o białą rybę to naprawdę koledzy łowią sporo leszczy powyżej 40 cm i podchodzą japońce też całkiem fajne, ale gdzie to nie wiem, przypuszczam że na rozlewisku przed mostem w stykowie.

Jeśli by coś z Wisłą było nie tak to napewno pojawię się z łódką/pontonem spróbować sił z zanderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że obowiązuje.....................

Ta, jasne. Byłem dzisiaj z rana i widziałem jak obowiązuje :shock: .

Walą kule w wodę niby ukradkiem... .

A tak poza tym nastawiłem się dzisiaj z rana na "Sandały" i miałem jedynie delikatne puknięcie. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzyśxD ja zająłem 2 tygodnie temu 6 miejsce jednym okoniem, ale trzej pierwsi mieli zaledwie 2 okonie, tak więc jeszcze gorzej. A najlepsze, że Spinningowe MO Kieleckiego też w tym roku na Brodach. Japońce biorą w zatoczce koło gimnazjum w Rudzie. Przynajmniej brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.