Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sielpia


Akino

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

witam :wink: zapewne w siedzibie okręgu w Kielcach na ul. Warszawskiej najlepiej zadzwonić 041 368 07 22. a tak swoją drogą co zamierzasz w Sielpi łowić? tak z ciekawości, bo bywam tam od czasu do czasu ale to tak raczej "z braku lepszego zajęcia" o i prośba- napisz czy sumiki już żerują bo to dla mnie jedyna ryba na którą tam jadę "celowo" :cool:

a pod względem wędkarskim to jak dla mnie lepszy jest odcinek rzeki poniżej zapory do takiego jazu, ładne płocie tam pływają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą co zamierzasz w Sielpi łowić? tak z ciekawości

Bez konkretnego nastawienia.

Biorę:

- federa

- spining do 35g

- spining do12g

Jadę z rodzinką i znajomymi na tzw "długi weekend". Będę tam pierwszy raz więc nie mam pojęcia czego oczekiwać po tej wodzie.

Może ktoś z Was tam łowi i ma jakieś spostrzeżenia i porady. Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

zapewne w siedzibie okręgu w Kielcach na ul. Warszawskiej najlepiej zadzwonić

Dzięki, tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne spostrzeżenia są takie że na 60ha wody max głębokość to 2,2m przy mniejszej wyspie, i tam w miarę czyste(piasek) dno pozostała część zbiornika przeciętnie 1,5m i gruba warstwa mułu. Od strony lasu pola namiotowego i domków głębiej przy tamie a poza tym mulisto wszędzie natomiast od strony ośrodków wczasowych z plaży można wejść do wody ma 200m i jest do pasa

Jeśli chodzi o ryby to przy tamie trafia się(rzadko) bardzo ładna płoć, takie 15-25 płoteczki można połowić na spławik wszędzie, karpie są choć ja się na nie nie zasadzałem nigdy tam to w ostatnie wakacje widziałem jak gość z plaży tuż obok kąpiących się osób na spławiczek i kukurydze złowił takiego około 3kg i drugiego mniejszego. sporo uklei leszcza śladowa ilość. Szczupaki się trafiają zazwyczaj w wersji 30pare cm. wszędzie jest sumik karłowaty choć czepia się zazwyczaj wieczorem i w nocy.

Turystycznie jest tam zabytkowe "coś tam" przemysłowe, warto odwiedzić jak nie będzie lepszego zajęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.