Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ściejowice - zbiornik Jeziorzany


Gość Ponczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ponczek

Witam wszystkich,

Ostatnio zacząłem interesować się tym zbiornikiem. Czy ktoś może tam łowił ? Wie na co warto łowić ? Jaka ryba występuję ? Wypada się przygotować, a w sumie jeszcze tam nie byłem.

To samo pytanie tyczy się podgórek tynieckich blisko toru kajakowego i basenu Kolna. Jak tam jest ? z tego co czytałem na innych forach to strasznie wszyscy narzekają na ślązaków ich zachowanie i brak litości nawet nad najmniejszą rybą. Jest tam coś jeszcze do złowienia czy wszystko wywiezione ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam w gronie haczykowców Krakowskich. Nigdy nie byłem w żadnym w/w miejscówek natomiast koledzy opowiadali mi że poniżej stopnia kościuszko można złowić, szczupaka, sandacza, suma, karpia, klenia, bolenia i okonia niemniej jednak nie miałem ostatnio czasu aby się o tym przekonać. Mam nadzieje że któryś z kolegów wniesie coś wiecej do tematu, wiem że są tu tacy którzy wędkowali tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ponczek

Dzięki za info Tondrom. Może będę miał chwile i podjadę w to miejsce. A propo zbiornika Jeziorzany to byłem tam wczoraj i jedyne co udało mi się złapać to ukleja - od razu poszła na "żywca" - oraz płoć i raka :). A co najśmieszniejsze łowiłem na spławik.

Mimo małych rybek i żadnych śladów uderzeń miarowej, wyjazd dołączyłem do udanych, w końcu niecodziennie da się złowić raka na spławik.

Co się tyczy samej przynęty to używałem makaronu. Może macie jakiś pomysł na inną przynętę na ten zbiornik - zaznaczam, że mam tu blisko i często będę tam jeździł, więc w miarę moich możliwości i doświadczenia jak tylko coś złowię to napisze co i na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ponczek

Miejscówka super. Szkoda tylko że na drugi brzeg autem nie można wjeżdżać. Postawili znak zakaz wjazdu z tabliczką "Nie dotyczy rolników".

A jak policja czy SM sprawdzą, że nie jestem rolnikiem ? :) Gumiaki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobalo mi sie to miejsce, moze ktos podzieli sie wskazowka jaka metoda i przyneta sprawdza sie w tamtych warunkach? Lowicie w tej czesci z grazelami czy tej czystej? Co z tym osobnym zbiornikiem taki owalnym co znajduje sie obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ponczek

Właśnie wróciłem z porannych łowów. Jak do tej pory łowie tylko na tym długim zbiorniku. Zbiornik obok (ten okrągły) również jest dostępny ale jak tam jest, nie wiem, jeszcze tam nie łowiłem.

Co do tego podłużnego to dzisiaj wyciągnąłem dwa szczupaki na żywca. Z drobnicą nie było problemu, wystarczyło zanęcić i sama wskakiwała do siatki ;p.

Rozmawiałem przy okazji z mieszkańcem tej miejscowości. Mówił, że są tu piękne leszcze, szczupak i sandacz. Karpia podobno nie ma.

Fakt faktem, ciężko jest tam coś złowić, przynajmniej coś większego niż drobnica. Nie wiem, może ja złej przynęty używam. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Ponczek, jesli chodzi o podgorki tynieckie ( starorzecze Wisły ) nie polecam tam wędkowania, ryb mało, dawno nie zarybiane, a ślazacy wylowili ile sie dalo :( oczywiscie posiedzec zawsze mozna ale na brania niema co liczyc, jakas drobnica sie trafi czasem, kolega caly dzien niedawno przesiedzial i NIC :/ wisla ponizej stopnia Kościuszko hmm ciekawie wyglada, lecz jeszcze na zasiadce karpiowo leszczowej nie bylem, w te wakacje napewno spardze miejsce i dam znac :) ale ślązaków tez tam widzialem wiec pewnie czesc rybek pojechala razem z nimi na slask :( Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega znajomego nęcił co dzień przez 2 tygodnie ale efektem tego były dwa amury. jeden 20kg a drugi 12 kg.

ja osobiście nic okazałego tam jeszcze nie złowiłem a bywam tam praktycznie w każdy weekend.

no chyba że coś robie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ponczek
a bywam tam praktycznie w każdy weekend

Jeśli tak jak piszesz, jesteś z Rącznej to daleko nie masz :). Ryby są, na pewno jest ich więcej niż w Podgórkach Tynieckich. Osobiście ostatnio widziałem jak piękne, duże tołpygi biły tuż pod powierzchnią wody. W słoneczny dzień jest na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ponczek

czasami tak bywa. Ja wczoraj wyciągnąłem leszczyka 47cm :] i gdyby nie to, że nie miałem zanęty i przynęty, pewnie posiedziałbym do późna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bylismy dzis z kolega na nocce w nadzieji na jakies okazy :mrgreen: Z ciekawostek powiesil sie rak na czerwonego, oprocz tego kilka szt. drobnicy. Zimno bylo masakrycznie. Rano przejechalismy na stawek kolo Czernichowa, ale tez bez efektow :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Krzysiek zapewne w tym zbiorniku pływają ładne okazy. Jak masz tak niedaleko to przygotuj sobie łowisko a na pewno przyjdą efekty. Mam tu na myśli usunięcie roślinności długotrwałe zanęcenie. Ja żałuje ze mieszkam dobre kilka kilometrów od tego zbiornika. I ze nie mogę zanęcić np przez tydzień. Piękny amur to później kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.