Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakupiłem kuku konserwową w zalewie słodkiej, w cerfure wyszło 5 z groszem na kilu to taniej jak surowa u mnie bo za surową na targu chcę 7zł/kg

:shock::shock::shock: Za suchą kuku 7 zyli to zdzierstwo.
Jak masz jakiś inne słodkie ziarno to daj znać.
Słodki jest orzech tygrysi ,ale to i drogie i roboty kupa ,kuku konserwowa wydaje się bedzie nie zastąpiona ,ale szukał bym w hurtowniach puszek co najmniej 3-5 kg .Jak sobie przypomnę o jakiś słodkich ziarnach to napiszę.

Acha a rodzynki już próbowałeś. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...

Dziwna sprawa, zawsze jak gotowałem to wystarczało zwykle 30min , maksymalnie godzina i były gotowe. Może masz jakieś stare, przyschnięte ziarna ?? Zwykle też moczyłem koło 24h, czasami krócej ale wtedy trzeba dłużej podgotować. Możesz spróbować dodać sody podczas gotowanie, może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie moczylem konopi i gotuja sie bez problemu. Uzywam jako podstawowej zanety bo przekonaly mnie do tego ryby i przygotowuje bardzo czesto.

Podobnie jak bumtarara gotuje okolo 30 min az zaczna pekac a pozniej zostawiam do ostygniecia.

Wyschniete ziarna po namoczeniu stracily swoje pierwotne wlasciwosci i powinny gotowac sie bez problemow. Dziwna sprawa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli już było to przepraszam, ale strasznie długi temat żeby cały przeczytać i wyłapać.

Czy ktoś próbował nęcić groszkiem konserwowym takim np. z lidla albo biedronki? Wiadomo że samemu można zrobić taniej i lepiej, ale jak nie ma czasu się bełtać to wiadomo szuka się droższych, ale gotowych rozwiązań ;)

Kukurydza z puszek sprawdza się dobrze (często tak nęciłem), ale na grochem czy tam groszkiem nigdy nie próbowałem nęcić, a właśnie czy groszek ten z puszki i "groch" który gotujecie do nęcenia to jedno i to samo ziarno?

Mam dwie fajne miejscówki tylko jest problem z tubylcami - jak zobaczy że sypiesz to Ci się wtarabani ze swoimi teleskopami z bazaru - oni wszyscy na kukurydzę z puszki łapią i białe - 99% lokalnych "wędkarzy" dziadków tylko te dwie przynęty. Łatwo to poznać po pozostałościach w trawie i na pomostach :P

Tak pomyślałem że gdyby groszkiem sypać (oczywiście tak żeby nikt nie widział) to nawet jak mi podsiądzie miejscówkę to z kukurydzą i białymi robakami wiele nie nawojuje - jeśli jestem w błędzie to mnie wyprowadźcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Powiecie mi w jakim okresie sypać grochem na jazia i płoć? Kukurydzą i Ciastem Sypie przez cały rok od marca do końca października i są efekty. Co do Konopi też nie wiem czy sypać tak jak kukurydzą i ciastem codziennie czy co jakis czas i w jakich ilościach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odnowię temat.

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy i odpisze.

Sprawa jest taka, że mam trochę ziaren (po kilka kilo żadnego):

  • pszenica
  • pęczak
  • łubin słodki
  • bobik
  • konopie

Chcę je wykorzystać (eksperymentować) do napełniania podajników do metody feeder, do tego same ziarna na hak (bez włosa). 

Spoiwo/klej/wypełniacz do ziaren ma:

  • skleić ziarna na tyle mocno, że da się ładnie nabijać podajnik
  • całość nie rozleci się w czasie lotu i uderzenia o wodę
  • rozsypie się z podajnika po około 1 min leżenia na dnie

Przeczytałem cały temat i w pamięci pozostały mi wypełniacze/kleje do ziaren:

  • ziemniaki
  • mielone płatki kukurydziane
  • mielona, gotowana kukurydza (nie z puszki)

Jeziorko, to płytki (średnio 1,5 m głębokości) dziki zbiornik, w którym jest masa drobnicy w postaci płotek, duże karasie japonki. Być może jest lin i leszcz. Jest też okoń, ale najbardziej interesuje mnie karaś i ewentualnie lin/leszcz. Dno jest twarde, z kilkucentymetrową warstwą mułu. Sporo krzaków na środku jeziorka. Rdest wszędzie. Dno obniża się bardzo łagodnie i dopiero po około 10 m od brzegu ma głębokość -/+ 1 m, a potem jest lekkie załamanie i łagodne zejście w dół. Rzucam 15-25 m aby trafić przed linię rdestu (w poszukiwaniu większych ryb).

Dosyć dobrze łowiło mi się na pęczak z miodem (karasie po około 30 cm długości), który mieszałem z kupną, sypką zanętą karaś-lin marcepan. Taką wilgotną mieszanką napełniałem podajnik, a na hak nabijałem kilka ziaren pęczaku. Sporym "utrapieniem" jest tu drobna płotka (5-15 cm), która błyskawicznie dobiera się do pęczaku i zanęty w koszyku. Większa ryba pojawia się dopiero po 2-4 godzinach łowienia, albo wcale.

Może ktoś z Was kombinował ze spoiwem dla ziaren do podajnika?

Które z w/w spoiw (ziemniaki, mielone płatki kukurydziane, itp.) polecalibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.