Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

No Maniek .... ja tu pol żartem, pól serio ... a widze ze Ty calkiem powaznie do tematu podchodzisz :) Jesli coś takiego nakręcisz to naprawde jestem zainteresowany :)

Tylko zeby cena byla taka na studencką kieszeń :grin:

Pozdrawiam i życze szybkiej realizaji "konceptu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a widze ze Ty calkiem powaznie do tematu podchodzisz
Całkiem poważnie ,tylko to raczej film amatorski ,a nie produkcja profesjonalna,zresztą nic nie obiecuje bo nie wiem jak będzie z wolnym czasem na wędkowanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Jak najlepiej podać mieszanke z konopi kukurydzy pęczaku i grochu.

Czy wystarczy proca czy może rurą(kobra) bo napewno łodką do wywózki nie dysponuje,łowic będę tak w odległości 50-70m od brzegu jest to zbiornik Jeziorsko.

Czy takie składniki wystarczą czy może coś odjąć lub dodać.

Będzie to zasiadka 4-5dniowa i jaką ilość tej mieszanki przygotować na te 4-5dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam do tematu. Czemu nie nie dodawac grochu?? Zamierzam stworzyc podobna zanęte z ziaren czyli kukurydza+pęczak+groch+ jakąś zanęte na karpia np trapera. Zamierzam łowic na zbiorniku zaporowym i nęcic kilka dni. Nie wiem jakie dodac zapachy do tej zanęty. W łowisku występuje płoc,lin, karaś, jaź(całkiem spory),amur,karp- na niego sie najbardziej nastawiam ale chce połapac i inne gatunki. Groch zamierzam dodac ze względu na karpia i jazia(podobno to świetna przynęta na niego). tylko z tym grochem to nie wiem w jakiej ilości w stosunku do innych ziaren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

za tydzien jade na tygodniowe wczasy nad jezioro. bylem tam tam rok temu lecz wyniki bardzo slabe- z wiekszych ryb tylko dwa srednie liny i jeden ok kilowy leszcz.

w tym roku chcialbym lepiej polowic wiec planuje sie lepiej przygotowac . zamierzam reguralnie necic tylko za bardzo nie wiem jak.

W jeziorze oprócz wspomnianych lina i leszcza wystepuje ponoc karp.

Jezioro jest typu rynnowgo, dosyc glebokie ok20m.lowic bede metoda gruntową ok 30-40 m od brzegu na glebokosci 4m. do dyspozycji bede mial lodke wiec nie bedzie problemu z

wywozem.

moja wiedza na temat kilkudniowego necenia opiera sie glównie na postach tego dzialu a szczegolnie na poscie Manka. Wstepnie przymierzam sie do zastosowania Kukurudzy pastewnej oraz makaronu i peczaku. Kukurydza bo skuteczna lecz efekty przynosi po kilku dniach. Makaron i peczak aby juz w pierwszych dniach wedkowania cos polowic.

Mam pytania:

1- Jakie proporcje

2- ile, kiedy i jak czesto sypac

3- czy cos dodac lub ewentualnie z czegos zrezygnowac

4- na jakiej powierzchni necic (cztery wedki)

5- czy jest sens zastosowanie do tego wszystkiego sprezyny z jakas kupną zanetą, czy tylko sam ciezarek

6- jakie dodac zapachy, atrktory czy inne specyfiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

za tydzien jade na tygodniowe wczasy nad jezioro
Jeśli na jeziorze nie nęcą kuku to tydzień może być za mało ,choć zdarzały mi się przypadki że nęcenie kuku było lepsze niż tym co nęcili miejscowi [przenica].Wybór zostawiam tobie.
zamierzam reguralnie necic tylko za bardzo nie wiem jak.
Bardziej sprecyzuj ,nie wiesz ale co?,jak podać czy gdzie zanęcić.
leszcza wystepuje ponoc karp.
Powiadają ze karp i leszcz mieszkają w jednym domu ,i ja przychylam się do tej opini,choć żerują w innych godzinach.
Jakie proporcje
Trudno będzie mi ustalić proporcje nie znając populacji leszcza ,ale podam ci taką zachowawczą czyli umiarkowaną .

1-części kuku np kilo [suchej]

1-części makaronu kolanka -z możliwością zwiększenia dawki w razie dobrych bran

0.5 części pęczaku -tu raczej nie zmieniaj

kiedy i jak czesto sypac

Pora dobra to wieczór ,choć i sypałem w południe [mniej wścibskich wędkarzy]

Raz dziennie wydaje się sęsowne ,choć nie piszesz jakie jezioro .

na jakiej powierzchni necic
Po wyborze miejsca ,a wybieraj skrupulatnie nie pierwsze lepsze ,dobrze wysonduj dno ,nie powinno być muliste ,dobrze jak by był stok czyli po skośe lub tzw schodki.Wybór miejsca to 75% sukcesu lub porażki ,latem powinno to [miejsce] być blisko największej głębi lub głębokiego miejsca ,leszcz latem nie lubi za cieplej wody ,a im głębiej to woda zimna ,oczywiście nie wolno przesadzac wszystko z umiarem.Przy połowach leszcza nie wolno stosowac tzw nęcenia punktowego ,poniewaz stadko leszczy to setki a niekiedy pare setek sztuk ,przy zanęcie zatrzyma się parenascie a reszta wędruje dalej,więc pole zanęcania minimum 5m x 5m ,miejsce możesz oznaczyć markerem ,ale nie takim żeby cała okolica wiedziała ze nęcisz ,np proponuje trzninke przywiązać do żyłki [nie sznurek] i na cięzarku tak ustawić aby tylko lekko wystawala.
czy jest sens zastosowanie do tego wszystkiego sprezyny z jakas kupną zanetą, czy tylko sam ciezarek
Odradzam ,chyba ze w innym miejscu .
jakie dodac zapachy, atrktory czy inne specyfiki
No na leszcza koniecznie i raczej do makaronu ,kuku ma swój niepowtarzalny zapach więc niekoniecznie.Jaki trudny wybór bo jest tego sporo od wanili zaczynając po przez kolędre i piernik ,na czosnku konicząc ,choć czosnek to raczej jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek bardzo Ci dziekuje, kurcze dopiero od nie dawna czytam fora wedkarskie a wecej sie dowiedzialem niz przez 10letni staz wedkarski. Internet to super wynalazek.

co do wyboru miejsca to pojde na latwizne bo bedzie to miejsce 15m od domku i przynajmiej nikt mi go nie zajmie a wedki bedą mogly byc prawie caly czas we wodzie. Jest to jezioro w Pyszkowie kolo Chodeczy 20km na poludnie od wloclawka , chyba nazywa sie Ługowskie.

jest to jezioro rynnowe wiec dno prawie na calej dlugosci opada. Na wysokosci domku w najglebszym miejscu czyli na srodku ok 250m od brzegu jest 12m glebokosci. W miejscu w ktorym chce wedkowac (30-40m od brzegu)jest ok 5m wody. jakies dwa kilometry na polnoc glebokosc jest duzo wieksza bo ok 20m. rok temu plywalem tam lodka i troche spiningowalem(bez rezultatow) ale przynajmiej zbadalem z grubsza uksztaltowanie dna. dno jest raczej twarde lub malo muliste porosniete jakims drobnym zielskiem.

Mam jeszcze kilka pytan.

-mowisz, ze kuku moze przyniesc efekty troche za pozno, wiec moze do tego wszstkiego dodac jeszcze przenicy, jezeli tak to ile procent a moze zrezygnowac z kuku na rzecz przenicy,

-czy moge ugotowac ziaren od razu wiecej na kilka dni

- Jaki polecasz makaron wiem ze sprawdzone sa kolanka ale jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru miejsca to pojde na latwizne
No i już się boje

bo w wędkarstwie droga na łatwizne koniczy się klęska ,choć ci tego nie zycze.

(30-40m od brzegu)jest ok 5m wody
To wydaje się sęsowna glębokości jeśli faktycznie jest na spadku to ok.
mowisz, ze kuku moze przyniesc efekty troche za pozno, wiec moze do tego wszstkiego dodac jeszcze przenicy, jezeli tak to ile procent a moze zrezygnowac z kuku na rzecz przenicy,
Nie ,ponieważ dodajesz pęcak,no chyba ze miejscowi tak łowią to co innego ,ryba jest przyzwyczajona ,najlepiej zrobic wywiad u miejscowych .
czy moge ugotowac ziaren od razu wiecej na kilka dni
Jest lato i przy wysokiej tem. szybko kwasnieje ,roboty z ziarnami nie jest tak duzo więc lepiej żeby była świeża .
Jaki polecasz makaron wiem ze sprawdzone sa kolanka ale jakiej firmy.
Polecałbym Lubelle ale wiem ze nieraz jest klopot z dostaniem ,więc wybór zostawiam tobie ,możesz do kolanek dosypać z 20% gwiazdek ale to znowu zciągnie drobnice .Pamiętaj makaronu nie gotuj tylko zaparzaj ,przepis odnajde to podam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys mi nie powiedzial to na pewno makaron bym ugotowal narmalnie jak na spagetii. Choc na poczatku tego watku piszesz,ze gotowac od 3 do 7 min. To znaczy to samo co zapazenie?

Jezeli nie sprawi Ci problemu to bylbym wdzieczny jak bys mi podal ten przepis.

mam jeszcze jedno pytanie uscislajace. Proporcje które mi radzisz zastosować dotyczą kuku, pęczaku i makaronu w postaci suchej (przed ugotowaniem)???

wielkie dzieki za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdybys ugotował to też by się nic nie stało,do zanęty się nadaje ,gorzej na haczyk ,zaparzanie jest o tyle lepsze i prostrze że niej czasu poświęcasz ,makaron jest twardszy ,lepiej trzyma się haczyka i lepiej się nęci z brzegu [opisze na konicu].

Proporcje które mi radzisz zastosować dotyczą kuku, pęczaku i makaronu w postaci suchej
Tak w postaci suchej podałem,przed obrubką cieplną.

Przepis na makaron jest prosty ,1opakowanie wsypujesz do naczynia i zalewasz wrzątkiem ,po 30-60 sek. odlewasz wode z gorącego makaronu wsypujesz go do woreczka foliowego lub wiaderka dodajesz dopalacz ,,mieszasz wszystko dokładnie i zamykasz szczelnie ,okrywasz go recznikiem lub kocykiem na minmum30minut.Makaron ładnie dochodzi w tym czasie jest mięki taki gumiasty ,ale na tyle twardy aby dobrz trzymał się haczyka ,w takiej postaci nęcisz i łapiesz,Jeśli zwiększysz ilości makaronu do 2 opakowani czas zaparzania wrzątkiem ,też skruc nieco.

Dopalacz -na 2 opakowania 1łyżka stolowa oleju +1 łyżka melasy + 1łyżeczka kurkumy[ale nie koniecznie]+ zapach ,wszystko dokładnie wymieszać i wlać do gorącego makaronu.

Makaron jak przestygnie nadaje się doskonale do nęcenia procą i to na spore odległosci

ale postępuj tak jak napisałem .

Sporą garści makaronu dobrze ściśnij i ugnieć na kulke wielkosci mandarynki.

e71ade0eae4c2899m.jpg

Jak mocno nie ugnieciesz ,to makaron może plywac ,na rzece to nie dobrze ,bo splywa.

Następnie strzelasz procą ,pamiętając że leszcz to stadne ryby więc nie punktowo.

6108f529bd9128f8m.jpg

Co 5 kul myj proce i ręce.

Nie obawiaj się że kule zostaną tak w wodzie ,makaron dostając wody szybko ok1-3min się rozsypie.

c39e1268b30f63ccm.jpg

Tak wygląda kulka makaronu po 3 minutach na dnie wody.

Makaron można zakladać na haczyk tak.

fae5396449e93ca2m.jpg

Albo tak

0cf962380ab0a485m.jpg

Sorki za nieostre fotki ,robione w zeszłym roku.

df3c1c3d5a7a293em.jpgece244806e36220cm.jpg

Co bierze na makaron w zasadzie wszelka ryba od grubych płoci ,leszczy ,wszędobylskich kleni a czasami i karpikow.

99d9cb9ea4869f72m.jpg43525bba7758a625m.jpg47faef5192cae47em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny chciałem poprosić Mańka lub kogoś innego aby zamieścił zdjęcia nabitych na hak: pęczak, pszenica no i kukurydza (chociaż chyba gdzieś widziałem na forum kuku). Chodzi mi o prawidłowe nabicie ziaren na hak z lekkim opisem nawet rodzaju haczyka do danego nasiona (Maniek chyba pamięta o co chodzi :mrgreen: ). :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na makaron jest prosty ,1opakowanie wsypujesz do naczynia i zalewasz wrzątkiem

A ja zapytam, o jakie opakowanie chodzi 250g, 400g, 500g żeby była odpowiednia ilość dopalacza i zapachu, w podanych przez Ciebie proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za słowa nie tyczylo się to do was.

Madi standardowa paczka makaronu to 500g i na taką wage podaje wiem że są i mniejsze ale mala rużnica nie powinna wpływać na stężenie zapachu.

Kuba pamiętam o twojej prożbie tylko jest maly problem jestem przed zakupami ziaren ,te co kupowałem wiosną już mi się skoniczyły i czekam na kolege jak wróci z wczasów to jade na zakupy ,swoja bryke niestety już sprzedałem ,więc miej troche cierpliwosci .Napewno pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He ,he ,he ,to masz madrą żonke ,Lubella jest dobra ale fakt droga diabelnie ,sam zresztą też kupuje w kauflandzie makaron jakiś włoski ale cena nie przekracza 1,5pln za o,5kg.Ale 2pln za kilo to dobra cena ,pomyśl ile byś kupil zanęty w wędkarskim za taką cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówki mam stałe i nęce długo terminowo ,ale niekiedy wystarczy 3-5dni aby leszcz się pojawil i dobrze żerował ,oczywiście nie kazda pora roku się nadaje ,ale te chlodniejsze są najlepsze ,ukształtowanie miejscówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mańku a co do makaronu to ugotowac po prostu i dac do zanety?zwykly makaron jakies tam kolanka czy cos no i na haczyk nieco twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.