Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam starych wyjadaczy :wink::wink:

Niebawem mam zamiar sie tam wybrac w okolice elektrowni na cala dobe... ale daaaawno mnie tam nie bylo i nie wiem jak tam jest teraz z ryba ? Na co sie nastawiac i jakies dobre miejscowki macie tam ?

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wolek, a który kanał ciepły masz na myśli ? Dolna Odra czy Pomorzany ?? Jeżeli Pomorzany to sobie odpuść, nie wejdziesz już tam legalnie. Ochrona elektrowni natychmiast wzywa Policję jak tylko zobaczą kogoś nad wodą, czemu się wcale nie dziwię bo to zamknięty teren elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o Dolna Odre. Dzisiaj wróciłem, byłem tam na nocce i powiem szczerze, ze spodziewałem się, chociaż sumika lub jakiejś sznurówki... tymczasem nie było nawet brania przez cala noc :???::???: . Nad ranem brały przez ok 2h (7-9) jazie i na tym sie skończyło. Cieszą jazie ale nastawiałem się na cos innego :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeżeli Pomorzany to sobie odpuść, nie wejdziesz już tam legalnie.

Mylisz się drogi kolego :wink: jest możliwość legalnego wejścia na kanał zrzutowy. Byłem tam w maju, rozmawiałem z ochroniarzem jak i zadzwoniłem sekretariatu. Żeby uzyskać dostęp do kanału zrzutowego elektrowni trzeba napisać podanie do zarządu elektrowni że chce się na ich terenie wędkować. Jeśli rozpatrzą twoje podanie pozytywnie to do stróżówki trafia istotny papierek z twoimi danymi że możesz przebywać na terenie kanału w godzinach od 17 do 00. Oczywiście przed wejściem musisz okazać się dokumentem tożsamości, z tego co pamiętam chyba nawet trzeba im go dać i odebrać przy wychodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam mam pytanie bo tak szperam po forum i szukam sobie łowiska i trafiłem na kanał Dolna odra i pytanie czy na tym kanale ale za elektrownią można łowić ?? oraz gdzie najlepiej oraz jak wygląda sprawa z dojazdem samochodem (bus). Drugie pytanko to samo tylko kanał Dolna Odra ale dochodzący do elektrowni - czy warto a jak tak to gdzie.

Ostatnie pytanie na jakie przynęty , jakie metody oraz jakie rybki tam moge dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
też byłbym zainteresowany jakimiś wskazówkami

dowiaduj się bo już czas :mrgreen:

daj wyzdrowieć panie jak na razie chorobowe przeciągnęło się o kolejny tydzień ... nie ciekawie to wygląda ... na pocieszenie mogę powiedzieć ,że mały plan oraz mapkę już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie niby wszyscy łowią w początkach kanału ( okolice elektrowni i kwadratu ) a mnie zastanawia czy ktoś łowił w końcówce kanału - za hodowlą karpia i miejscami gdzie AR ma swoje szkółki ?

A może tak w drugą stronę? Na "zimny kanał" :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to już teraz sam nie wiem czy ciepły czy zimny

"Ciepły" jest z pewnością miejscem pewniejszym,szczególnie teraz, kiedy jest chłodniej."Zimny" polecam latem kiedy jest gorąco. Chociaż znam takich,którzy jeżdżą tylko w okolice "zimnego" za sandaczem (filecik preferowany jak ktoś lubi :wink: ). Myślę,że czasem warto tam właśnie spróbować bo przynajmniej jest w miarę pusto i cicho.

Jak mawiał p. Zygmunt Chajzer:Wybór należy do Ciebie!Którą bramkę wybierasz? :grin:

A jak masz sprzęt pływający (albo zdrowe nogi) to może na Odrze w okolicy Garz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
kto sie wybieral ostatnio na cieply? bierze tam cos?

jeśli z brzegu to : płoć , leszcz , dosyć spore okonki , krompie oraz rożnego rodzaju wynalazki od pstrąga po bas'a

jeśli z łodzi to możesz zapolować na coś innego - jakiś czas temu spore jazie się tam kręciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moze to smieszne i jestem poczatkujacy, ale po co mi lodz skoro kanal ma 30-40m szerkkosci i jestem w stanie go przerzuc, to nie jest pytanie zaczepne tylko pytam z ciekawosci czy sa na tym kanale jakies szersze punkty? bo poza tym kwadretem na samym poczatku wg google maps to kanal jest waski ale moze sa jakies sposoby na lowienie z lodzi o ktoryms moze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca pod które warto podpłynąć np hodowla karpia. Co do kwadratu to od pewnego czasu nie jest on już miejscem ogólnodostępnym. Należy do elektrowni i bez przepustki którą ciężko uzyskać nie wejdziesz. Co do dna jest dosyć kamieniste więc nie łatwo o zerwanie gruntowego zestawu. Co do uciągu to jak jak mówił kolega kocur jest dosyć mocny. Ciekawe jest to ,że momentami na tafli wody nie widać żadnego ruchu a poniżej bardzo ściąga. Tak czy siak łowisko bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.