Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,bylem dzisiaj od 12 do 16 ale nie na plycie,zajeta byla... Usiadlem pod rurami,sliczna pogoda :grin: A ryby? ladna Ploc 25 cm,trzy Jazie w tym jeden 38 cm (mierzylem) :wink: i z osiem tzw Krapio-Leszczy :lol: Bralo bardzo delikatnie i najlepiej na samego bialego.Chociaz pan obok ostro "trenowal" Jazie na groch :shock: Swietny odpoczynek i nawet facjate opalilem :mrgreen: Acha,w niedziele zawody wedkarskie,wszedzie informacje na drzewach :sad: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A siemanko na zawodach nie wiem co się działo nie byłem..Byliśmy z chłopakami na nocce z piątku na sobotę i troszkę się połapało:)głównie Jaź,krąp,Leszcz...W następny weekend kolejny wypad:)Widzę kolego

wally25
że blisko Gryfina mieszkasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jestem z St. Brynki taka mała wioska. Aktualnie jestem troszke daleko od was i tak mnie ciekawi co tam na kanale. Dopiero w maju tam zawitam. Co ciekawego się dzieje. Jak karpiki? Leszczyk się ruszył? Coś nowego na łowisku? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Byliśmy wczoraj w 3 na kanale od 17.30 do 21ej.Wyniki to kilkanaście krąpików,1 okoń,brania cały czas na białego,rzadziej na czerwonego,metoda feeder.Na kukurydze sporadycznie brało.Posiedzielibyśmy dłużej ale takie krąpiki to można w Szczecinie łapać. Ogólnie kiszka,byliśmy na płycie.Miałem jechać w weekend ale teraz już chyba nie pojadę,najwyżej w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciełem z nocki. Dojechłem do znajomych, którzy siedzieli od czwartku.

Pogoda super chociaż w nocy w namiocie chłodno :) Efekty: w czwartek znajomi w większości leszczyk i krąp + dwa ładne jazie i duży karaś, piątek z gruntu mizernie dopier popołudniu pobawiłem się bolonką w większości duży krąp i mały leszcz.

Sobota rano duża mgła i chłodno, z gruntu sporadycznie ale dwie ładne sztuki koledze poszły z haczykiem, ja dalej bolonka: parę płotek dużo krąpia a pod koniec leszczyki, od 9.00 koniec brań i do domu...., :)

Brania w 90% na białe robaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,pamietacie ten zastoj na kanale tak w okolicach polowy Lutego :?: i tego "pijanego" Leszcza :?: Domysly ze to poklosie klusowania i chyba jest to prawda.. Poznalem wczoraj starszego pana z Dabia ktory od x lat jezdzi na kanal.Powiedzial mi a twierdzi ze widzial na wlasne oczy i to nieraz. W nocy od strony elektrowni KTOS stawial siatki,na wysokosci Kwadratu.Robili przy tym mase halasu,wygladalo to jakby robili to za czyjms przyzwoleniem... Podobno robia to bardz czesto :!: ale kto to Kurw... Jest :?::!: Rybacy :?: Klusownicy :?: Ten pan twierdzi ze pare lat temu bylo pelno Karpia,Suma i nie pisze tu o malych sztukach... pokazywal mi zdjecia. On dalej tam jezdzi ja pewnie tez bede.. Ale jak bede nastepnym razem jechal to podjade do biura Regalicy i spytam sie jak wyglada sytuacja z odlowami sieciowymi na kanale,ciekawi mnie co maja do powiedzenia na ten temat... :?: Ja na miejscu tego pana zadzwonilbym na policje a moze Straz Wedkarska? nie wiem? cos bym zrobil... ale wiecie jacy sa starsi ludzie... boja sie.. Tylko jak to od strony elektrowni to czy ktos ma prawo tam interweniowac :?: Panowie,jak wiecie cos w tym temacie to piszcie nie mozemy byc bierni. Ja osobiscie nic takiego podejrzanego na kanale nigdy nie widzialem oprocz "pijanego" Leszcza i dziwnych sladach kol a takze starych opon swiezo wyjetych z wody przy betonowym wjezdzie na kwadracie. Nie chce nikogo pochopnie winic ale "Ci" z elektrowni chyba powinni wiedziec co sie dzieje na "ich" terenie.Jak macie jakas wiedze na ten temat to piszcie,moze razem uda nam sie cos zdzialac... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post z pijanym leszczem był mój,ale to nie zmienia faktu że wnioski mamy podobne.Pora działać,ale nie wiem czy nie będzie tak jak zawsze,tzn.głosu wędkarzy nikt nie posłucha.Może jakaś petycja?list otwarty do spóldzielni ?prasy? innych mediów?

Czekam na propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie co było kiedyś na Cegielince ?? Codziennie kilku-kilkudziesięciu szarpakowców i przez dobre kilka lat ten proceder trwał , mi sie wydaje ze dopiero po artykule, który chyba ukazał się chyba w wędkarzu Polskim,albo innym czasopiśmie, i sprawa została ostro nagłośniona tych szarpakowców jest mniej i straż rybacka zaczęła bardziej pilnować. Szarpakowców nadal jest sporo , ale nie ma już takich scen jak kilka lat temu gdzie, w biały dzień ekipa 20 szarpakowców, szarpała wszystko co się dało.Może i tu trzeba porobić wszystkim sieciom zdjęcia i pokazać że nie są oznakowane, że robią to w nocy kłusownicy, może wtedy strażnicy,ludzie ze spółdzielni Regalica w trosce o własną reputacje, i w końcu zysk bo kłusole zabierają im pieniądze , zaczną coś robić tym i lepiej pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kaczy,Sam jezdze na Cegielinke od lat i widze poprawe.Pare lat temu kontrolowali mnie 2,3 razy w roku a w ostatnim sezonie zdarzalo mi sie bywac tam 3 razy w tygodniu i zawsze byla kontrol a w wekendy to obowiazkowo (moze ja mam takie szczescie :mrgreen: ) Jednego dnia,sprawdzali mnie dwa razy, Spoleczna i Panstwowa ,byli bardzo mili,rzeczowi i zdecydowani.Mnie to nie przeszkadza i powiem wam ze widac rezultaty.Ja osobiscie nie widzialem w poprzednim sezonie szarpaka a bylem tam ok 40 razy i wyniki sie poprawily (u mnie),mowie o wiekszych rybach tych ktore mialy szanse dorosnac a nie wyladowac w sieci lub u szarpaka. A szarpaki i Kanal Dolnej to podobno byl kiedys (a moze teraz tez) przemysl-miesno zarobkowy.Mam informacje na ten temat ale znow tylko z opowiesci goscia z Pogodna ktory latem lapie karaski w basenie ppoz kolo ryneczku.Pare razy przy nim stanelem i ktoregos razu zagadalem do niego co robi z tymi Karasiami? A on: sprzedaje... i dalej: ze to,to zabawa na Dolnej to sa ryby! szarpak,noc,Sumy 40-70kg Karpie 10-20kg i do sprzedazy! Nie wiem,chwalil sie? Kopara mi opadla... odeszlem... chyba powinienem wrzucic go do wody ale mnie zatkalo... Narzekal tylko na ochrone,ktora jezdzila w nocy wzdluz kanalu i przeszkadzala im... musieli sie chowac... Ta opowiesc wysluchalem latem,myslalem ze to przechwalki ale teraz? Moze gosc sie nie chwalil i taka jest prawda... Ja w ostatnim polroczu bylem na Dolnej z 15 razy i zadnej kontroli, moze mialem "szczescie" a wiec to chyba nie tylko przez sieciarzy lapiemy coraz mniej wiekszych ryb,winni sa tez szarpaki :evil: Wydaje mi sie ze wieksza intensywnosc kontroli na Kanale,rozwiazalaby troszeczke problem a to chyba da sie zalatwic... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią napisałbym artykuł do Wędkarza Polskiego, i wysłał zdjęcia z tym co się dzieje na dolnej, ale nie mam ani aparatu oraz ja tam bywam w bardzo rzadko,i nie wiem dokładnie z czym jest tam największy problem.Myślę jednak ze artykuł, który by tam został umieszczony, o kanale ciepłym w Gryfinie, mógłby bardzo pomóc w ochronie ryb przed kłusownikami i szarpakami. Uważam że kiedy czasopisma piszą o takich problemach, sami dzierżawcy tej wody wzięli by się za to by ochronić tą wodę, bo wędkarze czytający taki artykuł przestaliby jeżdzić tam na ryby, i Spółdzielnia Regalica chciałaby zrobić coś by odzyskać tych wędkarzy ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.