Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gorzów był z piątku na sobotę koło płyty brania zaczely się około 19 ale sama drobnica krąp i malutki leszczyk się trafił, .Szwagier trafił 2 jazie . nad ranem woda parowała więc coś może puszczali z elektrowni :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj,2 osoby,feeder od 8.30 do 13ej,kilka krąpików i parę płotek koło 20 cm.Na spining zero,trok,drop,obrotówka,guma.Po 13ej pojechaliśmy na czechosłowacką i tam trafiliśmy kilka okonków na trok,widzieliśmy zdechłego jesiotra.Woda wysoka.Tak więc białoryb nie szaleje na ciepłym.Łapaliśmy na cyplu przy kwadracie.Jakaś firma kopie ziemię i kładzie rury koło kwadratu,miejscowi mówił że to ścieki z pralni będą szły do kanału,ile w tym prawdy?,nie wiem.Robi się "wesoło"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

W tym roku oczywiście po 31maja mam zamiar nastawić się na suma w nocy na kwadracie. Planuje lapac na turkucie nigdy na nie nie lapalem czy myslicie ze ma sens przywiazywanie turkucia do haczyka cholernie czasochlonne i upierdliwe z tego co wyczytalem turkuc i tak po pol godzinie sie topi i zdycha czy najlepiej przebijac go za pancerzyk? Czy niezywy turkuc utopiony takze wydziela specyficzny zapach. Jezeli chodzi o sam kwadrat powwieddzie ile mniej wiecej na srodku jest glebokosci. Jakich sumków najczesciej moge i sie spodziewac i gdzie powinnienem sie ustawic na samym kwadracie ? Za wszelkie inne sugestie odnosnie suma na kwadracie bede wdzieczny:PPozdrawiam starych wyjadaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł ze sumem na kwadracie? Ktoś ci naopowiadał?.Kolego próbuj na pelet lub żywca.

Za sumem lepiej na Odrze spróbuj,dobre wszelkie dołki,most,filary np most w podjuchach.Na kwadracie łowiłem okonie,bassy,krąpie,sandacza,widziałem jak gość łowił niezłe karasie.

Nie chcę cię zniechęcać ale próbuj,może coś z tego wyjdzie,ja będę łowił na Odrze.Trzymam kciuki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kolego parokrotnie jak lapali na turkucie na kwadracie wlasnie poznym wieczorem i w nocy . Mowili ze lapali sumiki taki e 5 -6 kg przyjemnosc z holu takiej rybki juz jest . Bede probowal na pewno napisze na forum co z tego wyszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu fix sie z tobą niezgodze.Jak jeszcze czesto łowiłem na grunt na kwadracie to ze ślązakiem wyciągneliśmy z jednej nocy 5 lub 6 sum/ikow takie do 3kg.Moj znajomy który jeździ tylko na suma tam narazie najwiekszego trafil 10kg a skoro są takie i jest wiekszy.Co do miejsca na suma/karpia i nietylko są świetne miejsca na terenie dolnej tam po drugiej stronie gdzie są budy.Ostatnio byłem na dolnej(przejazdem w pracy)i rozmawiałem z jednym pracownikiem z firmy która znajduje się po drugiej stronie kwadratu i dowiedzialem się że ostatni jakis stary pracownik Dolnej złowił kilka okazałych sztuk(2 karpie do 6kg i sum 14kg)więc jeśli jest taka ryba to jest i większa..A co do opowiadań kogos to ja biorę zawsze poprawkę na ludzi z fantazją ale co do miejsc gdzie budy to wiem że tam jest duża ryba i jestem o tym święcie przekonany.Natomiast jeśli chodzi o przynęty na suma to my lowiliśmy na rosówki(około 4-5 na hak) i na wątrobe drobiowa(jakieś tam efekty były)ale lepsze były na rosówki..Co do turkucia to właśnie mój znajomy złowił na niego swojego suma i z tego co sie orientuje to dużo osób polujących wyłacznie na suma na kwadracie używają Turkucia podjadka..Co do miejsc najlepsze efekty mieliśmy na ostatnim miejscu przed rowem idąc od kwadratu w strone rur i zawsze miedzy 21-23 pózniej już robiło sie spokojnie i dopiero nad ranem białoryb zaczynal szaleć.Dobrym miejscem także jest sam łuk/narożnik na kwadracie patrząc w strone bud jest tam ladny spad z wyplycenia kwadratu w glowny nurt i tam wlasnie lowi mój znajomy ja osobiście w tamtym roku złowiłem tam karpika około 2kg na feederka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mogl Daniello tak bardziej dokladnie wytlumaczyc o ktore miejsca na kwadracie Ci chodzi czy o koncowke w sensie tam gdzie kwadrat laczy sie z kanalem .Tak jakos bardziej obrazowo na kwadracie bylem pare razy tylko. I mam dylemat zakładac turkucia przebijajac czy wiazac do haka. Na srodku kwadratu jaka moze byc glebokosc ??:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu fix sie z tobą niezgodze.Jak jeszcze czesto łowiłem na grunt na kwadracie to ze ślązakiem wyciągneliśmy z jednej nocy 5 lub 6 sum/ikow takie do 3kg.Moj znajomy który jeździ tylko na suma tam narazie najwiekszego trafil 10kg a skoro są takie i jest wiekszy.Co do miejsca na suma/karpia i nietylko są świetne miejsca na terenie dolnej tam po drugiej stronie gdzie są budy.Ostatnio byłem na dolnej(przejazdem w pracy)i rozmawiałem z jednym pracownikiem z firmy która znajduje się po drugiej stronie kwadratu i dowiedzialem się że ostatni jakis stary pracownik Dolnej złowił kilka okazałych sztuk(2 karpie do 6kg i sum 14kg)więc jeśli jest taka ryba to jest i większa..A co do opowiadań kogos to ja biorę zawsze poprawkę na ludzi z fantazją ale co do miejsc gdzie budy to wiem że tam jest duża ryba i jestem o tym święcie przekonany.Natomiast jeśli chodzi o przynęty na suma to my lowiliśmy na rosówki(około 4-5 na hak) i na wątrobe drobiowa(jakieś tam efekty były)ale lepsze były na rosówki..Co do turkucia to właśnie mój znajomy złowił na niego swojego suma i z tego co sie orientuje to dużo osób polujących wyłacznie na suma na kwadracie używają Turkucia podjadka..Co do miejsc najlepsze efekty mieliśmy na ostatnim miejscu przed rowem idąc od kwadratu w strone rur i zawsze miedzy 21-23 pózniej już robiło sie spokojnie i dopiero nad ranem białoryb zaczynal szaleć.Dobrym miejscem także jest sam łuk/narożnik na kwadracie patrząc w strone bud jest tam ladny spad z wyplycenia kwadratu w glowny nurt i tam wlasnie lowi mój znajomy ja osobiście w tamtym roku złowiłem tam karpika około 2kg na feederka..

Cóż, ja napisałem o swoich doświadczeniach...

Wiele razy łowiłem na dolnej ,nigdy suma nie złowiłem.Druga sprawa to to,iż nigdy na suma się nastawiałem.Powód?Z opisów tutaj na forum sum stanowi 10 lub mniej procent z ogółu złowionych ryb.Słyszałem o karpiach ,sam łowiłem tylko te rybki które wymieniłem,jelec sie trafił i certa chyba ,po za tym znasz mnie ,podchodzę z rezerwą na to co mówią,masz przykład jednego gościa co zawsze smoki łapie jak jest sam,nawet fotki nie strzeli , co innego mniejsze rybki.Tak więc opowieści to tylko opowieści...

Jędras jak trafisz na turkucia to bez względu na wielkość wklej fotkę.Machnij kolego rekord Poski , niech wiedzą w Rybniku że Polskie Ebro jest tutaj :wink. Nie jest wcale powiedziane że go nie machniesz tego Twojego fajnego suma i to jest piękne w wędkarstwie.

Pozdro dla was.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka bedzie na sto procent napisze tez o ktorej i gdzie dokladnie. Wiesz Fix bud ja tez nie wierzylem ze lapia tam sumy ale kiedys dwa razy widzialem ludzi z turkuciami wlqsnie na kwadracie mowili ze nie ma jakis smokow ale takie 3+ mozna polapac chce uzuc pelletu halibutowego TB mysle ze bedzie dobrze ale to dopiero w czerwcu. Jestem normalny i nie bede lapal sumow przed tarlem w okresie ochronnym a niestety wielu jest takich. Orientujesz sie fix bud czy gleboko jest na srodku kwadratu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.