Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. byłem ostatnio na ciepłym : metoda spinning bee troku . Złowiłem 9 okonia 2 wymiary , Bolenia 50 cm , 2 sandacze po 40 cm , wszystko na białego paprocha 4cm na główce jigowej 2g pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReideR jak zajdę chwilkę to Ci napiszę co i jak z bocznym trokiem w niedzielę

Ale ja mam takie pytanko - przygotowując się do sezonu myślę już o wyprawach na leszcza - chciał bym się dowiedzieć gdzie na ciepłym kanale można połapać fajne leszcza i to takiego większego.

trzy miejscówki które chcę zbadać :

- Kwadrat

- Za rurami na piaskach ( 100 - 200 ) metrów od rur

- przy hodowli

Za odpowiedź dziękuję - jak ktoś ma doświadczenie z jakąś przynętą , zanętą chętnie poczytam i się czegoś dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kolegów :) w związku z waszymi pytaniami postaram się trochę pomóc.

Jeśli chodzi o kanał zrzutowy w elektrowni Pomorzany to możecie zapomnieć o pozwoleniach na łowienie, bo tam teraz są przygotowania do budowy bloku gazowego i traktowane jest to jak plac budowy.

Teraz o ciepłym kanale w Dolnej Odrze, okolice AR to już teren elektrowni który kończy się na granicy z kwadratem i można załapać się na nieprzyjemności, bo większość terenu elektrowni jest monitorowana. Zimny kanał jest w całości na terenie elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę razy ostatnio na ciepłym kanale bez wędek od strony elektrowni. Jechałem od zrzutu wody do hodowli i zawsze tylko paru wędkarzy łowiło przy hodowli, ale wyników specjalnych nie mieli, troszkę płotek i jazików. Nic specjalnego. A reszta kanału pusta, bez wędkarzy. Czyli musi być słabiutko z rybą :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na ciepłym tydzień temu w sobotę. Nad wodą pusto ale to pewnie przez huragan ;). Na regalicy nie dało się łowić przez wiatr więc wylądowałem na ciepłym, jakieś 200-300m za rurami.

Porzucałem trochę spiningiem bez efektów (zresztą wiało tak, że pewnie i tak nie wyczułbym brania), potem łowiliśmy na federa z koszykiem. Sama drobnica poza jednym jaziem ok. 30cm. Drobnica brała nawet w toni, za nim opadł zestaw.

W trakcie chodził facet i rozwieszał info, że w niedzielę będą zawody i mówił, że grubszej ryby nie ma w kanale teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie koledzy i jak tam na Dolnej Odrze ??? Są jakieś sukcesy jakieś sumy albo węgorze a może leszczyk już zaczął coś stukać . Ja sam zaczynam powoli szykować się na nockę z myślą o sumiku albo węgorzu tylko nie wiem czy uderzać na kwadrat czy koło hodowli

Jakaś podpowiedź albo coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Ekipa ze Zgorzelca już w domu.

Tradycyjnie jak co roku urlop nad Dolną, czas pobytu 29.11.2014r.-06.12.2014r. miejsce płyta.

Tym razem tylko we dwójkę, przyjazd godz. 15.00 dnia 29 listopada, szybkie rozbicie campingu i pierwsze rzuty, na haku oczywiście kłódki, Krzysiek zacina karpika, ale podbierak jeszcze w pokrowcu, karp bije po kamieniach (strasznie niski stan wody, kamienie na wierzchy) i pęka haczyk, zmiana haczyków na 6, biorą jazie takie po 70 dkg,ale i po karpiku udaje się złapać.

W dzień (od 13.00) przepływanka i płotki oraz bardzo drobny okoń.

Brania karpi i ładnych jazi od 17.00 do 2.00 w nocy, bardzo mało krąpia i sporadyczny leszcz aczkolwiek Krzysiek łapie leszcza na złoty medal waga pokazuje 4.09 kg, 61 cm. medalu mu nie przypinam bo do Gryfina po nocy i po kielichu nie będę jeździł, w przyszłym roku to ja go dorwę (będzie grubszy).

Ogólnie ryby brały po godzinie 17 do 2 w nocy, w dzień z gruntu kompletnie nic.

Na haczykach kukurydza z kłódką albo sama, każdej nocy trafiały się karpie łącznie 25 sztuk w przedziale 2 do 4 kg. niestety 2 z nich przyjechały do Zgorzelca w wiadomym celu. Jazi nie liczyliśmy ale tak po 10 konkretnych każdej nocki,brania bardzo delikatne (oprócz jazi).

Wyprawa bardzo udana, urlop zaliczony, pogoda przepiękna a herbatka bardzo dobra.

Pozdrowienia dla chłopaków z Gorzowa (to piwo nam przywieziecie w przyszłym roku) no i do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kamyk,świetny opis.Gratuluje połowu,widzę że ''płyta'' zaczeła działać :mrgreen: Jesli to nie tajemnica to napisz w jaki sposób zaopatrujecie się w ''kłódki''? My tam tylko kuku ewentualnie biały i zawsze Jaż,Krąp lub Leszcz ale nigdy Karp :shock: Może ta ''kłódka'' to tajna broń... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zebraniu płuczemy je w tej samej wodzie, aby było jak najmniej zanieczyszczeń, dokładnie odcedzamy i przechowujemy w plastikowych wiaderkach (pojemnikach) z przykryciem (potrafią wyjść). tak przechowywane potrafią wytrzymać 10 dni dopóki nie dostaną skrzydełek. ważna sprawa wrażliwe na mróz, podczas łapania przechowujemy w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś jeszcze dodać w kwestii przechowywania (bo larwy chruścików tzw kłódki były kiedyś moją tajemną bronią i uniwersalną przynętą ) to należy je przechowywać z dostępem powietrza (nie w wodzie i nie w zakręconym słoiku), najlepiej w ciemnym przewiewnym pudełku zapewniając im wilgoć i chłód.

Na larwy chruścików złowiłem na swojej ulubionej z okresu dzieciństwa rzeczce Ilance wiele rybek. Jest to super przynęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wedkarzy cieplego kanalu dolnej odry. To jest pierwszy moj wpis a czytam posty od kilku lat. Wedkuje tam szczegolnie zima z kolega Mirkiem i czasami Kuba. Dzieki za pozdrowienia od kolegow z Zgorzelca. bylismy takze w ostatni poniedzialek. Bylo ok. Z reszta od Was koledzy tez byli.Pozdrawiam.

Dziekuję kol. Tomaszowi z haczyka za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wedkarzy cieplego kanalu dolnej odry. To jest pierwszy moj wpis a czytam posty od kilku lat. Wedkuje tam szczegolnie zima z kolega Mirkiem i czasami Kuba. Dzieki za pozdrowienia od kolegow z Zgorzelca. bylismy takze w ostatni poniedzialek. Bylo ok. Z reszta od Was koledzy tez byli.Pozdrawiam.

Dziekuję kol. Tomaszowi z haczyka za pomoc.

Witaj. Dobrze, że wreszcie się udało nawiązać łączność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam. Na ciepłym kanale byliśmy 09 lipca po południu. Wiaterek nimiłosierny ale są tam miejsca osłonięte i nie było żle.W oda tak gorąca, że ryby pouciekały chyba do Odry. Lowiliśmy jak zwykle na federa i brały tylko te najwytrzymalsze karasie takie po ok.25cm. ćiekawi nas jak sobie radzą rybacy którzy mają hodowle? Minęło już 2 tygodnie czy moż ktoś napisać czy się coś zmieniło z tą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

był ktoś ostatnio na kanale? Pytam bo znajomy mi powiedział, że podobno nic się tam nie dzieje,ponieważ elektrownia nie spuszcza ciepłej wody do kanału.

Będę wdzięczny za odpowiedź bo mam zamiar w sobotę się tam przejechac a mam 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

był ktoś ostatnio na kanale? Pytam bo znajomy mi powiedział, że podobno nic się tam nie dzieje,ponieważ elektrownia nie spuszcza ciepłej wody do kanału.

Będę wdzięczny za odpowiedź bo mam zamiar w sobotę się tam przejechac a mam 100km.

Witam!!!

Byliśmy z ekipą od 23 do 25.10. / Ryba lepiej brała w nocy , w dzień sporadycznie.Wielkością nie powalała ( leszczyki, krąpie , kilka jazi ,karaś ) nic większego powyżej kilograma ale też mało było dłoniaków.Z ciekawostek - w sobotą rano złowiłem sandacza 2,5 kg ,a kolega po 10minutach również sandacza 4,5 kg chyba akurat żerowały na naszych łowiskach . Na Dolną Odrę jeździmy od 1999 roku 2/3 razy w roku . Ostatnie lata były bardzo słabe więc jest nadzieja na progres . Wyjazd super ,pogoda i towarzystwo pierwsza klasa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.