Skocz do zawartości
Eldorado najtańszy sklep wędkarski w sieci     przynęty na sandacza
Wolek

Kanal ciepły, okolice elektrowni

635 postów w tym temacie

Witam kolegów.

Witnica w najbliższy czwartek się wybiera po miesięcznej przerwie. Nie liczymy na jakies dorodne sztuki ale mysle , że rybka troche już wyglodniala. Pogoda ma byc niemal wiosenna to i siE z przyjemnoscią posiedzi. 

O ew. efektach z przyjemnością poiformuję.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacza   Dragpm
O 19.02.2017 o 13:49, Edward1 napisał:

Witam kolegów.

Witnica w najbliższy czwartek się wybiera po miesięcznej przerwie. Nie liczymy na jakies dorodne sztuki ale mysle , że rybka troche już wyglodniala. Pogoda ma byc niemal wiosenna to i siE z przyjemnoscią posiedzi. 

O ew. efektach z przyjemnością poiformuję.

Byliśmy od 15.06. od 19.00 do 17.06. do 9.00 . Trochę połowiliśmy .Zaraz po rozstawieniu sprzętu kolega złowił sandacza ok 40cm -oczywiście wypuszczony do wody .Do 10.00 złowiliśmy jeszcze kilka leszczyków takich od 05 do 1kg . (  jeden miał 1,9 kg ) i z 3 ładne karasie . Kolega miał piękne karpiowe branie jednak zerwał hak.W nocy ryba nie brała. Następnego dnia podobnie leszczyki ładne karasie , ja zerwałem karpia ok 2-3 kg ( już był przy podbieraku) Woda wysoka i bardzo ciepła. Pozdrawiam .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie :) coś się dzieje teraz na kanale czy jednak z powodu wysokich temperatur powietrza woda jest zbyt ciepłą i ryba omija ten akwen? Pytam bo szukam miejsca na wypad w przyszlym tygodniu.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok.. Byłam, krąpi i leszczyków nałowiłam i koniec heh.. Nic nie chciało prawie na feedera brać... Dopiero worek się otworzył na przepływance... Ale cóż :) pogoda dopisała, odpoczynek udany :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witamy
We wtorek zajechaliśmy na Kanał, choć nie było to planowane. Zamiar był inny, Odra w Gozdowicach, ale to co tam zobaczyliśmy skłoniło nas do wypadu na Kanał. Wysoki stan wody, przelane główki i mocny prąd ciągnący kupę szajsu wygnały nas znad Odry. Na Kanale mimo pory mnóstwo luda. Odkwadratu do rur zajęte, a dalej też ludzi było. Przy samych rurach jedno miejsce na nas dwóch, dalej w kanał nie jechaliśmy. Feedery do wody i czekamy. Zanęcane kuku i białymi kasterami (prezent od naszej sklepowej w wędkarskim) i czekamy. Brania sporadyczne, jakiś leszczyk, jakiś krąp, ewentualnie płoć lub jaź i tyle. Na rosówki standard, czyli okonek i jazgarz lub bas. Koło dziesiątej maleńki sum połknął rosówkę, chwila i znowu pływa w Kanale ;) Posiedzieliśmy do pierwszej i z nudów spadaliśmy do domu.
Pogoda: Ciepło i słonecznie, wiatr z E, skręcający na ESE, ciśnienie 1030 hPa z tendencją do lekkich skoków. To chyba tłumaczy wszystko. Aha, woda w kanale sukcesywnie lekko do góry. Bez zrzutów.

Pozdrowienia dla kolegi z Bogatyni oraz wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.. Coś się dzieje na kanale teraz?? Planuje zajechać w sobotę wiec miło by było wiedzieć na czym stoję ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

W dniu 28.10.2017 moje koło organizuje na tym kanale zwody spławikowe, nigdy tam nie łowiłem możecie podpowiedzieć na jaką rybę się nastawić/przygotować oraz jaka tam jest głebokość, szybkość nurtu, itp. za wszystkie rady z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołem

Wczorajszy dzień od jedenastej do 23, choć pogoda nie sprzyjała to jednak coś się połapało. Warunki: wiatr pizgał do popołudnia, a ciśnienie rosło z 1005 hPa do 1020 hPa, poza tym woda lekko do góry i na wieczór do stanu z rana. Z ryb: Jarek kombinował kuku z grochem i połapał jazi, ja bardziej kuku z białym i połapałem leszczy. Max do 1,5 kg. Brania od rana słabo widoczne, bo bujało mocno nisko położonymi szczytówkami, po południu jak wiatr zelżał było już lepiej, ale dupy nie urywało. Poza jaziem i leszczem płoć i jak zawsze krąp, ale nie taki znowu mały.

Wnioski: Dzień w miarę udany. Nęcone na grubo: kuku i łubin. Nie ma sensu sypać miałkiego, bo drobnica się zleci. Czerwone i rosówki to oczywiście baski i okonki. Nic z grubasów.

Szogun: nęć na grubo, ale nie za daleko. Nurt tam dość spory więc czeka przepływanka. Koszyki jakich używam to 80g, kolega 50g, więc wiesz. Poczytaj o budowie kanału, jest tam materac faszynowy, ale jak daleko sięga to mnie nie wiem. Ja rzucam do środka kanału, a i tak ciągnie na boki. Nie spławikowałem na kanale, ale widziałem, że jadą na gruncie około 2/2,5 metra nad faszyną. Bierze płoć, jaź, leszcz, krąp, czasem lin i karaś ale to zależy od miejsca.

Generalnie meldujemy się na kanale jak najwcześniej się da, tak między 11tą a dwunastą i już ludzi jest sporo. Zwyczajowo nie ma opcji żeby wbić się na kwadrat, a najbliżej gdzie się udaje to koło rur, gdzie byliśmy już kilka razy i tym razem też.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, nas będzie pewnie jak zawsze ok 30-50 na zawodach wędkowało także koło zapewne zarezerwowało odpowidnią ilość miejsc tym się akurat nie martwię. Bardziej chodzi właśnie o długość wędki jaką zastosować, co do zanęty to rozumiem że trzeba na grubo oraz skleić. Najbardziej niepokoi mnie właśnie ta faszyna tak aby batem się przez nią przebić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz