Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.pl
Wolek

Kanal ciepły, okolice elektrowni

654 postów w tym temacie

cześć wszystkim

Czy się dzieje? No trochę tak, bo od połowy lipca siedzi tam sporo ludu w oczekiwaniu na brania amura. Usiłują złapać na śliwki mirabelki. Czy ktoś dostał amura? Nie wiem. Byliśmy tam z Jarkiem kilka razy i nawet udało się połapać co nieco. Małe sumiki, takie nie wymiarowe, ale na fileta było branie dość sporej ryby i hol taki z pół godziny, po czym mur i zestaw strzelił. Sum, bo to nic innego być nie mogło. Od tamtej pory zawsze filet lub wątróbka jest na drugim kiju. Ostatnio wątroba posmakowała karasiom. Dość spore sztuki szły ;)
Z resztą opisy mam na FB.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kanale ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

Hej, czy coś ostatnio się dziej na tym łowisku bo jutro mamy zawody spławikowe i szukam pomysłu na jaką rybę się ukierunkować, płoć czy leszcz. Z góry dziękuję za rade. Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, że odpowiadam trochę po terminie.

Z ostatnich wędkowań, nie na ciepłym kanale, a w okolicy Dziewoklicza, Kanału Odyńca mam wniosek, że płoć bardzo dobrze żeruje. Trzeba tylko znaleźć lub zwabić rybę. Właściwie, w  ostatnich dniach połowiłem płoci zarówno na grunt (zwykła drgająca szczytówka + ciężarek + kawałki rosówki na haku) jak i na spławik (białe robaki) i to bez nęcenia. Tylko szukałem ryby na różnych głębokościach i odległościach od brzegu. Wynika, że rybka trzyma się na głębszej wodzie, przy dnie lub trochę nad i dalej od brzegu (w około 1/3-1/2 szerokości rzeki/kanału).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, rzeczywiście po czasie. Zawody trwały 3,5h głównie łowiono krąpia i sporadycznie leszcza i płoć. Zwycięzca łowił na bata 8m i miał ponad 11kg ryby. Zanęta z dużym dodatkiem robactwa, na haki 10-14 pęczek białych 5-6 szt. inaczej drobnica brała. 

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz