Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..W niedzielę wybrałem się z kolegą Pawłem-Pozdrawiam..na ciepły kanał...Ogólnie od godziny 9 zaczął kolega łowić ja dojechałem około 10..No więc do godziny 17 słabo a nawet bardzo na feedertylko małe basy i okonki i jeden jazgarz)..Za to przy miejscu gdzie łowiliśmy(miejsce łowienia Kolegi Marka(Fix-bud)było oblegane przez jakiegoś drapieżnika który ganiał drobnice dosłownie przez okres czasu od około 10.30 do około 16.30 ciągle w tym samym miejscu.Za to później zaczęło się dziać:)Kolega Paweł nie mógł ogarnąć 2 wędek:)Wynikiem leszczyki,krąpie,chyba jaź był i to przez około godzinę:)Niestety mnie złamała choroba po tym wypadzie i jestem chwilowo odcięty od pobytu nad wodą a był plan na nockę..Ogólnie jeśli chodzi o ciepły kanał to zaczyna się robić dobrze:)Rybka chodzi a przede wszystkim zaczyna brać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witajcie!

Byliśmy dzisiaj z krisem i Pawłem,łapaliśmy od 15.15 do 19.30.Złowiliśmy jelca-mój 1szy w życiu, krąpie -kilkanaście sztuk.Pierwszą rybę równo o 18 złapałem,najlepiej na białego robaka brało,na kuku coś skubało,na czerwonego nic.Paweł też natrzepał kilkanaście sztuk krąpia i leszcza chyba też.Na białego oczywiście.Pierwszy raz w życiu łapałem na feedera ze świetlikiem na szczytówce.Chyba wrócę do niezawodnych pingpongów z koła ratunkowego za 1szą przelotką od dołu,nie wiem tylko co będzie jak woda będzie miała mocny uciąg.Dzisiaj woda stała.Generalnie pięknie było,kombinezon ochrzczony jelcem,było jak pózną wiosną. Cóż szykuje się nocny wypad teraz,o ile nie polecę w dolnośląskie,być może już w piątek rybki.Choć w dalszym ciągu jest słabiej niż w styczniu czy grudniu....

Pozdrowienia dla Daniello- kuruj się chłopaku,na weekend masz być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc czesto,przez skromnosc nie wspomne ze to chyba ja rozkochalem Fix-Buda z Dolna :lol: a tak powaznie,to oczywiscie mam nadzieje ze uda mi sie w wekend wyrwac z wami na tzw nocke a podobno ma juz nie byc przymrozkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi świnkami to bym sie nie śpieszył, troche ich łapałem ale nigdy na kanale i na dolnej odrze moze to certa bo tą rybą sporo regalica zarybia. w grudniu też ich troche połapaliśmy i były wątpliwosci ale jedna miała 35 cm i przy takim rozmiarze juz pyszczek jest bardzo mocno charakterystyczny przy śwince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili nad woda bez dokladnego obejrzenia ryby (ciemno) stwierdzilem ze to Certy (ksztalt ciala maja podobny,oprocz koloru pletw) ale w domu po dokladnym przestudiowaniu zdjec na 100% byly to Swinki.Tak charakterystycznego pyszczka nie sposob nie zauwazyc a rybki mialy po ok 30-35cm.Nie wiem skad sie tam wziely,bo przeciez to raczej ryby krainy Brzany a nawet wod Gorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy był i połapał:)zresztą ponoć wszyscy na ciepłym połapali rybki:)Już nie mogę się doczekać do przyszłego weekendu i jadę na nockę:)Przez chorobę nie pojechałem w ten weekend ale już wszystko zamówione(zanęty,akcesoria,wiadra itp)I w ten weekend lecimy z chłopakami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka zaliczona, od 17.00 do 8.00 rano. Szału nie było, ale żle też nie.

Brania po zmroku do 1.00 póżniej przerwa na sen i od 5.00 znowy.

Ryby nie powalały wielkoście najwięcej krąpia i leszcza, 2 jazie, rano więcej płoci.

Pogoda dobra choć wietrzna. Za tydzień powtórka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze na trening bym podskoczył jakiś , ile kosztuje pozwolenie na rok ? Mam 15 lat wiec w pzw mam duże zniżki a jak jest od regalicy ? I jak ktoś ma to niech podeśle jakiegoś linka z wykazem wód ich .Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem przejazdem zobaczyć jaki stan wody - w porównaniu do soboty około 20cm więcej.

Od poniedziałku siedzi gościu z Zielonej Góry, mówił, że cały czas się coś dzieje ale tylko drobnica leszcze i krąpie,jeden Jaź mu się trafił około 45cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.