Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Stary Sącz dwa stawy górny i mały


misiekkrk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a to teraz kojarze...z moim kolega gadales

mowil mi ze ci sie amurek spial przy przegu

coz..gdzies wyczytalem ze to lowisko wcale nie jest latwe i musze przyznac racje

trzeba troche wiecej czasu zeby sobie je opracowac...echo by sie przydalo;]

albo ktos "życzliwy";]

no i hol po tym gorkach tez ciekawie sie zapowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Czy warto sie wybrac na spinning do Starego Sacza? Zdazaja sie jeszcze szczupaki, czy pustynia?

Szczupaka dużo na wielkim stawie, bo wszystko co w małym z drapieżnika złowia wpuszczaja do dużego. Ja spiningowałem tam kilka godzin, i zero efektów, nie wiem jak inni, ryba jest na bank bo ją widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam wszystkich!

Jestem tutaj pierwszy raz więc mam nadzieję ze nie zaliczę jakiejś wpadki:) także proszę o wyrozumiałość:)

Chciałem się wypowiedzieć co do tematu szczupaków w Starym Sączu. W maju wraz ze znajomymi byliśmy troszkę połowić. Pogoda nie dopisała 10 stopni i przelotny deszcz, natomiast brania wynagrodziły nam pogodę, na 2 osoby łowiące wyciągnęliśmy 5 szczupaków i jednego okonia (szczupaki, 48, 50, 54, 59, 61 cm a okoń był dosyć przyzwoity niestety nie zmierzony ponieważ za szybko wrócił do wody:)) do tego mieliśmy 3 doholowane szczupaki jeden w okolicach 80 cm, niestety wola walki ryb lub umiejętności techniczne a raczej ich brak początkujących wędkarzy jakimi jesteśmy, pozwoliły w tym przypadku szczupłym uciec:) Także proponuje się nie zrażać do tego łowiska byliśmy tam już 5 razy i tylko przy 2 wypadach udało się coś wyciągnąć na spinning. Drugi raz też był w maju 2 dni później ale wtedy tylko 1 szczupak:)

pozdrawiam

SSKRK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.Nie jest tak pięknie jak chcemy.Tak naprawdę Wiesiek to tylko zarządca.Nie ma nic wspólnego z właścicielem.Na łowisku konszachty.Cena zależy od jego widzi misie...Brak organizacji,zarybiania i polityki...Chcą tylko wypuszczać i gonią wszystkich którzy choć raz chcą posmakować ryby z tego łowiska.A tu trzeba zarybiać.Tak jak w PZW.Zarybianie zerowe a wymagania ...Niech każdy oceni sam.Zasady zmieniają się co sezon i dla każdego są inne w zależności od tego kim jesteśmy i jak dobrze się znamy.Łowię tam już kilkanaście lat.Przez te lata może 3 lub 4 razy miałem bilet.Reszta w kieszeń.Tak tam jest.A kiedyś jeździłem tam kilkadziesiąt razy w roku.Mam blisko.Ja należę do osób które lubią czasem zjeść złowioną rybę.Ostatnio kilku kilogramowego amura wycenił mi na 2000zł.Parodia.Znam te łowisko od strony wewnętrznej.To co wiem nie nadaje się na forum.Zawiązuje się tam zwykła szajka.... i paru kolesi z okolic Krakowa i Katowic.Pajace którzy uważają się za wędkarzy.Sprzęt za parę tysięcy i dziesiątki kilogramów zanęty nie zrobią z was wędkarskich kozaków.Wyleczyłem was ostatnio.Nic wam nie pomogło a ja wytargałem amura.Mam kija za 50 zeli he...Nie ma się kto za to wziąć może kiedyś będzie lepszy gospodarz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się.Chociaż nie ma tragedii bo strumyk zasila stawy.Na stawach bez dopływu jest gorzej(np na Helenie)Woda spadła jakieś 50-70 cm.Pojawiły się wysepki i faktycznie ciężko jest rzucać.Ostatnio widziałem ciekawe zdarzenie.Faceci (na Katowickich blachach) rzucali w jedno miejsce do 12.00 po czym odwiedzili te miejsce pontonem i okazało się,że rzucali w miejscówkę w której było 15cm wody he...Ale skakali...Większość szczupaka wytłukł "pomagier" Wiesława.Za pomoc łowił sobie tam...Kiedyś powiedział mi "... jak ma byle kto złowić to lepiej,że ja to wyłapię."Kogo on nazywa byle kim..?Tak sobie pomyślałem.Ludzie płacą za to,że jest szansa na szczupaka.Coraz mniej niedzielnych wędkarzy na łowisku.Tylko jedna ekipa jeździ i to na konkretnych zasadach.Kiedyś jeździli wszyscy.Sami i z rodzinami.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napawa to wszystko optymizmem ehh.. :cry: Mimo wszystko chyba przelamie sie i pojade tam w najblizszy poniedzialek. Wszystko przez wielki sentyment do tego lowiska i piekne widoki :mrgreen: PS. to gdzie teraz lowic, zostala miejscowka pod lasem tylko, ale pewnie tam jeszcze beda ekipy karpiarzy? /duzy staw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warto.Ja nie pojadę chociaż mnie nosi...Powiedziałem mu,że przyjadę wtedy gdy zmieni się zarządca.Dlatego,że mówił bez zmian w tym roku a gdy złapałem ryby to skoczył do mnie i okazuje się że zmiany są.Szkoda ale słowo się rzekło.Ostatnio widziałem wolne miejsca pod lasem.Niska woda.Są tylko Ci którzy wywózkę robią pontonem.Woda na pasie 60-80 metrów to średnio 20 cm.Wyszły wysepki.Może po tych paru dniach deszczu będzie lepiej.Dunajec powinien być nieco wyżej.Czasem to kilkanaście godzin i stan podniesie się o 15-25 cm.Kiedyś mierzyłem.Ja proponuję zachodni brzeg.Tam jest najgłębiej teraz.Ja tam strzeliłem tego ostatniego amurka.Rzucałem na wysokości gdzie były pomosty.Tłumnie na pewno nie będzie to nie te czasy he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o flaszkę to nie wiem he...Jest tak zmęczony życiem,że nigdy nie wiadomo czy się "poluje" czy czy ma "odbój"Już nie ma kompanów do p... jak kiedyś.Ostatnio obliczyłem z ciekawości ile pieniędzy zostawiłem u niego bez biletu.Patrząc od lat wstecz mały staw za 5 zł i duży za 10 do 2012 roku(pomijając 2010 nie mam zaznaczenia w kalendarzu,nie prowadziłem notatek) to wyszło około 12.000 zł.Tylko trzy bilety dostałem przez te kilkanaście lat.Reszty nie trzeba tłumaczyć.Kto tu kogo powinien nazywać złodziejem.Patrząc na to,że takich jak ja było dziesiątki.Średnio jeździłem kilkadziesiąt razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.