Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro w Sławianowie ????


wedkarz1986

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Szkoda ,że tak późno piszę. Ale jest egorz na bank. Ja łowie w krótkim ramieniu w miejscości Bunntowo. W Zatoczce siedzi węgorz, mozna go dostać, bardzo wcześnie rano, w nocy jest niestety zakaz. Wybieram sie na wegorza, za jakiś tydzień bo bede tam na wakacjach. BY the way bardzo się ciesze że ktoś piszę o tych stronach..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż zaskocze cie ale tam gdzie wykupoje karte powiedzieli mi ze mozna łowic w nocy i kupuje sobie karte na noc jednorazowo , byłem teraz na wegorzy wzioł kilka razy ale puscił przynete ponownie wybieram sie we wtorek na noc i licze na wegorka nie jednego a kilka :D a jesli chodzi o mijscowosc w ktorej łowie to Słowianówko :P polecam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dopiero dzis mam o czym pisać. Zeszła noc 22-2 ja i kolega. Mój pierwszy węgorz 47,5cm , kolegi 46cm. Braly kilka dobrych razy, ale po zacięciu puste haki. Mój po lądowaniu w podbieraku i wyciągnięciu na brzeg, miał w pysku tylko rosówkę ,a hak obok z chwastami(moczarką). Mokrzy ale szczęsliwi do domu. Pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dziękuję za pomoc,będę w domku od 1 sierpnia.Szukam wiadomości czyje jezioro PZW czy rybaków,czy można łowić z łodzi i czy woda czysta? Na razie mam tylko wiadomość że domek jest 10 m od jeziora,to chyba fajnie?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ludzie!!!! Proszę napiszcie coś o jeziorze Sławianowskim! Jadę na urlop od ostatniego lipca i nic o nim nie wiem.Nie wiem co i na co tam łapać,jakie przynęty są skuteczne a jakimi tylko zaśmiecę wodę.Przykładowo na jeziorze Lubie najlepsze brania grubej płoci były tylko na łubin na innych ryby ignorowały tę przynętę,więc proszę o pomoc i będę wdzięczny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja łowię w miejscowości Sławianowo. Ostatnio udało mi się wyłowić w 3godziny od 12-15, 15płoci i pięknego okonia, a to wszystko na rosówkę. Ale mam jedno poważne pytanie czy żeby tam łowić potrzebuję wykupić jakieś pozwolenie czy nie potrzebuje skoro mam wykupioną składke na wody nizinne w PZW Piła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o dzienniku. Tylko pozwolenie. Można z brzegu, z łódki i w nocy. Jeśli się nie mylę, to pozwolenia w Buntowie sprzedaje pan Kempka (jeśli z błędem to sorry). Jak byś chciał więcej info o rybkach to się podzielę doświadczeniami. Z pewnych względów już tam raczej nie połowie. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ondrey2 napisz na co się nastawiasz jeśli chodzi o łowienie - metoda. Napiszę wszystko co wiem, żeby urlop się udał. Sorry że tak długo czekałeś na odp. , ale z pewnych względów nie miałem ochoty myśleć o tym jeziorze :neutral: Postaram się regularnie sprawdzać forum i odpisać zanim się na urlop zbierzesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i cieszę się że ktoś mi pomoże ,otóż chcę łowić z łodzi i z pomostu,głównie nastawiam się na lina,węgorza i okonia.Metoda to spławik i spining na okonia,a ponieważ mam pomost pod nosem to może w nocy grunt?Jestem otwarty na propozycje,jeszcze dokładnie dowiem się w którym miejscu jest domek to pewnie pomoże w wyborze miejscówek.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiem na pewno: Okoń jest w tym jeziorku i to spory, tylko trzeba go poszukać w głębi jeziora na górkach i opukiwać gumkami. Ja swojego wiekoluda prawie 25cm złowiłem na blackfury. Jeśli chodzi o lina to na pewno jest, ale na wędce go nigdy nie miałem, widziałem padniętego ok. 2 kilo i dużo takich karpio kształtnych już 3kg i więcej, gdy dzierżawca na sieci tam polował. Jeśli chodzi o węgorza, to w nocy na rosówki, można połowić go trochę, ale taki 50-70cm, nigdy się większy nie zdarzył. Może na rybkę-uklejkę, można dostać coś więcej. Polecam noce w pełni , ale zachmurzone(z przelotnym deszczem). W jeziorze dominuje płoć leszcz i krąp. Można też spotkać sporego szczupaka, miejscowi mówią ,że alga 3-4 to murowana przynęta. Ja osobiście używałem mniejszych wahadłówek oraz obrotówek 2-4 i skutkowały :wink: , o gumkach powiem tylko że białe kopytko z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem, to jedyne na które wtedy łowiłem i coś tam czasem się zdarzyło. Reszty gumek nie sprawdzałem, bo nie byłem wtedy ich zapaleńcem, teraz się powoli przekonuje. Co ważne, ten węgorz to brał w tym krótszym skrzydle jeziora od północy. Jeśli jeszcze coś by cię zastanawiało to pisz.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

Witam.

Odświeżę trochę temat ponieważ wybieram się w tym roku w sierpniu nad to jezioro. Czy może ktoś mógłby powiedzieć jak w tym roku z rybami i co bierze? Dodatkowo pytanie czy są tam kapie? W temacie nikt o nich nie wspominał, a chętnie bym sobie ja połowił na wakacjach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam. Zwracam sie z prośbą o pomoc a mianowicie wykupilem w tym roku zezwolenie na to jezioro i pytanko czy pomozecie w doborze jakies miejscowki wolalbym cos od strony slawianowa, slawianowka, walentynowa czy wiktorówka. Czy ryby jeszcze sa takie jak wyzej czy juz wszystki przetrzepane przez wlasciciela. pozdrawiam Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.