Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezierzyce


mateusz1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Byłem na tym łowisku.

Łowisko przygotowane świetnie, parking, dużo miejsca, ławeczki.

Natomiast drogo bo 20 zł za osobę. Łowiłem na małym łowisku od 16 do 20 i złowiłem 10 linów, a raczej linków 20 cm (co świadczy o dużej liczebności tej populacji), złowiłem jednego karpia ok 35 cm.

Więc słabo generalnie, nie można brać mojej opinie dosłownie bo:

był:

-16 kwiecień, padało przelotnie, ok 10 Celsjusza.

Co do przynęt to :

białe robaczki (nic zero brań),

czerwone (coś tam skubało ale nic),

kukurydza rządziła (najlepiej 2 małe ziarna).

Powodzenia bo jak dla mnie to wypadło słabo - jak na pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem tam tydzien temu. Pogoda był kiepska, padało, wiatr ciągle zmieniał kierunek. Razem z kolegą złowiliśmy 7 karpików takich po 40 cm, kilkanaście linków 20-30 cm i na obrotówke okonia 37 cm, karasi nie liczę. Było ich b.dużo, ale nic większego. Łowilo tam jeszcze 2 wedkarzy, jeden z nich złowił ok.10 karpi, jeden z nich mógł mieć ok.3kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łowiłem tam dzisiaj przez parę godzin. Opłaty to 20 zł za wędkarza i 10 zł za osobę towarzyszącą. Ponadto płaci się za ryby zabrane do domu, np. kilogram karpia kosztuje 15zł.

Dzisiaj brania były niezbyt częste ale brały ładne sztuki. Mi trafił się karpik 2,7kg, wędkarz obok złowił chyba z 10 sztuk z czego największy miał 3,5kg.

Ogólnie łowisko ok - w weekendy jest może trochę tłoczno ale nad wodą jest czysto i łowi sie całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość feeder

no to ja wiem żę za rybke się płaci :P tylko chciałem się dowiedzieć czy z opłatami nic się nie zmieniło i czy w ogóle jest sens sie wybrać tam :P a łowiłeś na dużym czy małym zbiorniku ?? nie wiesz czy dalej na dużym jest plaga karasi i nie dają dojść innym rybom ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie tam podobalo ostatnio :grin:

Lowilem glownie na malym zbiorniku. Na duzym braly rzeczywiscie tylko karaski, ale poza mną nie widzialem zeby ktokolwiek tam lowil.

Wlasciciel mowi ze duzy zbiornik jest strasznie zarosniety i z brzegu oprocz karasi ciezko cos zlapac.

Kusi mnie zeby wybrac sie na duzy zbiornik ze spinningiem na lodke bo podobno jest tam duzo ladnego okonia i szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Jestem z Łomży z Podlaskiego. W lipcu po przeczytaniu opinii na forum wybrałem się na łowisko Jezierzyce dotarłem około 19 godz - czyli na spin niewiele czasu ale hobby kosztuje. na początek niespodzianka osoby towarzyszące za 1,5 godz spaceru skasowano po 10zł ( jest to 1 łowisko na którym płaci sie takie pieniądze za sam spacer, a łowię już 30 lat) tego dnia kończący łowienie mieli żenujące sadze (praktycznie niewymiarowe ryby). Pilnujacy pan po skasowaniu poinformował nas że za złapane ryby płaci sie 29zł za kilogram ????? - dla porównania 2 dni wcześniej łowiłem na łowisku w Swaderkach i tak za kg pstrąga liczą 12 zł. samo łowienie bez historii po wszelkich próbach (kopyto, gumka, wirówki, cykady ) łupem padły 2 okonki po 10 cm. Zauważyłem sieci na wiekszym zbiorniku (tym dopuszczonym do łowienia na sztuczne przynety), biwakujący tam letnik wyjaśnił mi że wieksze ryby są wyławiane i przerzucane do mniejszego zbiornika. Mogę sie mylić , ale nie zauważyłem wiekszych inwestycji w rybostan i infrastrukturę. Ja osobiscie byłem rozczarowany. Ceny sa wyższe, niz na lepiej przygotowanych łowiskach. Na 2 dzień wykupiłem zezwolenie na wody morskie i dla relaksu stanąłem w okolicach mostu przy porcie, pół sadza dorodnych płoci (25-27cm) wróciło do wody, a ja wróciłem do domu usatysfakcjonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda byłem ostatnio jakieś 5 dni temu na jezierzycach ... karpiki malutkie 4 sztuki tylko ... łodką pływałem nawet pobicia na blaszke gumy woblera ... ehh szkoda czasu i przede wszystkim hajsu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Byłem wczoraj się przejechać rowerem zobaczyć to łowisko bo mam jakieś 10km do niego i powiem tyle że wyglądało to dość ładnie lecz to co przeczytałem to się załamałem.

Łowiliście tam typowo karpiowym sposobem? Próbowaliście na kulkę/pellet metodą gruntową łowić karpie?Jeźdzę na przelewice i najmniejsza sztuka mi się tam trafiła która miała 2,5kg a największa 8,5kg karpia.

Był ktoś może na łowisku kawałek za Stobnem małym ?(okolice Będargowa,Stobna,warzymice...) jest na płocie tabliczka z numerem rejestracyjnym właściciela,tabliczka że łowienie 10zł i nic więcej właściciela też tam nigdy nie widziałem a jak byłem tam rowerem siedziało dwóch wędkarzy i się pytałem co złowili to na spławik i kukurydze karasie takie po 30cm i jestem ciekawe czy karp też tam jest.Ci wędkarze siedzieli tam od rana a była godz. 16 i mówili że właściela nie było czyli totalna olewka.

Znacie jakieś łowiska komercyjne gdzie można połowić karpiszony i w miare niedaleko od Szczecina?

Opróćz Przelewic,Jezierzyc i Jarosławek bo tam w uj drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Smogu to co pokazałeś też są bardzo mi znane jeziorka w jednym po lewym jest dość dużo karasia srebrzystego prawie że tylko on tam jest za to po tym po prawej kiedyś się ktoś tym opiekował niby dzierżawił ale nie wiem jak jest teraz.Byłem tam i można tam złowić ładnego szczupala 70-80cm mój rekord 84cm.Są tam tez inne rybki kiedyś amura jednego zlowiłem lecz niestety 2kg żadko dośc tam łowie.

Piotr salek tak to jest to jeziorko w stobnie małym o to mi chodziło byłem tam ostatnio przesiedziałem cały dzień złowiłem karpika 3kg,drugiego 2,5kg i trzeciego 1,2kg.Siedziałem tam od godz.6 do 17 i nikogo nie było nie płaciłem 10zł a rybkę mogłem wziąśc lub wypuścić i nie musiałem płacić.Jeziorko jest dośc ładnie ukształtowane dookoła pola,jest troche drzew wzdłuż brzegu,troche trzcin dość naturalne nie taka typowa komercja.Staw nie jest mocno zarośnięty i jest w miarę głęboki chyba.

Przed stawem leży od cholery worków jakiś eco pellet barlinek co to jest?

Takie tylko duże wory po 25kg około 30-40 worków ale ani jednego tego peletu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od strony Małego Stobna to po lewej stronie właśnie pierwsze od drogi takie najbardziej wyrobione, byłem tam pierwszy raz i te miejsce było przypadkowe tak O.

A wy może byliście na tym łowisku kiedyś ? Wiecie może co tam pływa?Ale może ktoś złowił jakiegoś większego karpika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, tam za stobnem malym co bylo niby to lowisko to zwykly zlodziej jakis wykupil. wyciagnal pieniadze pewnie z unii na zagospodarowanie i g... zrobil. Nigdy nikogo nie bylo. A teraz od stronu ulicy postawili plot i napisali ze rezerwat. Gwarantuje wam ze to zlodziej i przekret. W listopadzie skonczy sie okres ochronny dla ptakow to zlodziej sprzeda ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.