Skocz do zawartości
tokarex pontony

pellet na leszcza?


oszolom87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Byłem dziś w wędkarskim na dziale z zanętami i jak nigdy spojrzałem na pellet. Ciakaw jestem czy ktoś z was łowi leszcze na pellet (cały czy może lekko pokrojony). U mnie na łowisku nie widziałem żeby ktoś tego prubował ale może warto zacząć eksperymentowac. Za wszystkie rady i sugestie z góry dziekuje! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak, można nęcić leszcze peletem.

Utrzyma on ryby dłużej w łowisku, gdyż długo uwalnia swój zapach, nawet kilkanaście godzin. Tylko trzeba by dodać jakąś kukurydzę lub coś na co łowisz, gdyż sam aromat nie będzie wystarczająco efektywny.

Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

J a na pellet lowie leszcze ,wlasciwie sa przylowem podczas polowu karpi , leszcz na pellet bierze rewelacyjnie , nie mam nic skuteczniejszego na mojeej wodzie , .ale nie kazdy pellet jest dobry na leszcza , .

powodzenia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom87 umnie najskuteczniejszy jest pellet tandem baits impact ,z tym ze ja mam na leszcza pierwsze serje jak wyszedl ten pellet powiem ci ze bylo to jakies 4 lata temu i. naprawde zapach ma inny niz ten ktory teraz robią, i dluzej trzyma sie na wlosie , ale tandem baits bedzie napewno dobry ja stosuje 15 mm i nawet gdy nic nie bierze, na nic na zadne kulki , zaden smak , na ten pellet mialem najwiecej ryb ,sam nieraz sie dziwie , , ale sadze ze to poprostu zapach rybny , teraz stosuje do necenia aller aqua , poprostu jest tani i tez dobry , bardzo intensywny zapach , ale na hak zawsze mam stary zapas impacta .jak dlamnie jest to najlepsza przyneta na leszcze , lowie kilka lat tak i zadna kulka nie dorownuje pelletowi , zanecam lowisko minimum tydzien predzej bo z marszu nigdy nie lowie , na mojej wodzie bez zanecania dlugotrwalego nie mial bym zadnej konkretnej ryby ,

Impact Ultrafish Pellet

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny1661:

Pellet jest to zanęta/przynęta w postaci granulatu.Można dostać wiele rodzajów i zapachów na konkretne rybki. Aby skutecznie łowić na pellet potrzebne jest kilkudniowe nęcenie, z marszu może być ciężko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość naleśnik27

ale łowiąć leszcze na pellet używacie przyponów karpiowych ???>>>> bo ja robie przypon z żyłki na haku 10,8 tak samo jak na karpia z włosem typu wezeł bez wezła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Musze odswiezyc ten post bo juz tu chyba nikt nie zaglada :grin: a teraz tak na powaznie w maju zamierzam zanecic lowisko na jeziorze pelletem na leszcza zmiesznym z kukurydza i lubinem a bede lowil oczywiscie na kukurydze albo lubin jak myslicie nie zepsuje sobie lowiska tym pelletem ( w tamtym roku probowalem taka mieszanke tylko bez pelletu przylow duuze plocie ale leszcz sporadycznie) chodzi mi glownie o to czy te wieksze plocie tez gustuja w pellecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pellecie gustuje wszystko, kup taki np 8mm albo i mniejszy, po 2 na włos. Bez olejków spokojnie masz 2 h łowienia, póżniej zmiana przynęty, ale po ok godzinie i delikatnym braniu przerzucaj, bo mogą sciągnąć. Najlepiej lowić na lużną żyłeczkę, albo coś tam lekkiego powiesić. U mnie bardziej się sprawdza sam pellet, z wiosny nęć bez kuku. Nie wychodzi aż tak drogo, jak ma sie tanie dojscia ( za dobry towar w granicach 8-9 zł za kilo ). Przyponik klasyczny 'karpiowy", miękka plecionka, mały hak, rurka termo ( w sumie na takie same zestawy wyciągam karpiki z wiosny i jesieni- idealnie to samo ) Pzw to nie komercja, więc na wczesnowiosennej wyprawie złoty karaś 35cm też cieszy, albo taki jaź 50 parę. Ja wole jak biorą, niź jak nic się nie dzieje. Po pierwszym śluzie na rękach i końcówce kwietnia zaczyna sięzmiana taktyki.

Ważne jest nęcenie, mase razy maiłem tak, że w nęconym miejscu leszczyki po 30-40 cm chciały mi marker złamać, a wujek czy tam kolega, który przyjechał z doskoku na białego i delikatne zestawy siedzieli o kiju.

Osobiście wole pellet niż kulki. Łowie na niego karasie, liny, leszcze, karpiki, sandacze ( nie przypadek- w tym sezonie 6 sztuk ponad 60 cm :roll: , amury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz napewno wyproboje twoje rady ale jak zmieszam ten pellet z lubinem chodzi o necenie to tez bedzie chyba ok i na jednej wedce lubin a na drugiej pellet co o tym myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaki zapach pelletu polecacie na wiosenne leszcze i płocie?? zastanawiałem się nad nęceniem pelletem rybnym takim 8mm czy to dobry pomysł czy może zwykły pellet kukurydziany będzie lepszy?? aha i czy nęcić samym pelletem, pelletem z zanętą czy z kukurydzą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki sam dodawałem do zanęty sypkiej pellet truskawkowy 6mm . Efektem tego były leszcze dwukrotnie większe niż u moich kumpli czyli około 45-55cm, a łowiliśmy obok siebie - może coś w tym było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew bede musial ten pellet truskawkowy wyprobowac choc zawsze wydawalo mi sie ze truskawka to raczej na karpie, ale dzieki tobie wlasnie sobie przypomnialem teraz ze kiedys kupilem kukurydze czerwona o smaku truskawki i zlapalem 2 duze leszcze wiec ta truskawka moze byc strzalem w dziesiatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Stosował może któryś z kolegów pellet scopex na leszcza? Zastanwiam się właśnie między truskawką a scopexem. Chiałbym dodawać pokruszony pellet do koszyczka blokując go zanętą z obu stron. Pellet na hak chciałbym założyć na silikonową opaskę tzn. opaska na pellet i pod opaskę hak, nie wiem tylko czy tak zamocowany pellet nie spadnie z haka przy wyrzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale myślałem, że uda mi się uniknąc mocowania na włos i te opaski wystarczą, maszynkę do mocowania pelletu już mam, używam jej do pęczkowania ochotki. Zastanawiam się czy jest sens stosować pellet na 2-3 dniowej zasiadce, ale pewnie nie będą sobą jak nie spróbuje :mrgreen: Do tego dochodzi jeszcze eksperymentowanie ze smakami, czytałem,że za truskawką leszcz nie przepada, halibut to chyba dobry na zimniejsze pory roku, pozostaje scopex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

essewissa, Scopex to kompozycja 3 zapachów [wanilia+śmietanka+maślany]które to 'rajcują" leszcza :wink: fakt faktem różnie tą kompozycje robia firmy tzn "firmy".Co do peletu do koszyka ,zrób pastę peletową ,proste do wykonania ,na noc zalej pelet wrzątkiem ,w zależności gdzie będziesz łowił ,możesz pastę sklejać lub rozpraszać.

Teraz pelet na haczyk ,zastosowanie opaski to nie najlepszy trik ,albo bedzie sie przemieszczał ,albo spadał ,nie mniej takie rozwiązanie 'usztywni" pelet z haczykiem ,będziesz miał problemy ,prostszym i pewniejszym jest zrobić tzw D-riga ,opaska założona na malutkim kółeczku założona na haczyk i zablokowana gumowym stoperem .Mnie podniosło skuteczność o 70%.Jak znajdę fotkę to podeślę na PW. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Maniek. Czytałem, że scopex pachnie sernikiem, a to już podchodzi pod zapachy "leszczolubne", na ciepłą porę roku powinien być ok, ale mięsne poddobno też się sprawdzają, Anglicy stosują pellet w swoich zanętach leszczowych, mączke rybną, ogólnie proteiny. Plan mam taki żeby nie zepsuć sobie łowiska podczas tych eksperymentów, tj. na trzydniowej zasiadce pierwszego dnia pokruszony pellet z zanętą do koszyka i na hak, na drugiej wędce moja zanętą bez pelletu. Jeżeli przez kilka godziny nie będzie reakcji ryb na pellet to przechodzę na zanętę i mam szansę,że stężenie pelletu w wodzie nie wypłoszy mi ryb. Lubię eksperymentować i dzięki temu mam wyniki, ale kilka razy przedobrzyłem i była lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że scopex pachnie sernikiem,
No ba ,ja czytałem że scopex pachnie truskawką ,lub rybą . :lol: Mnie już sie odechciało ,jesli ktoś wierzy że ziemia jest płaska to jego problem. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A z leszczem o tej porze [maj/czerwiec] jest zawsze kiepsko i ma "focha"to efekt zmęczenia po-tarłowego i tylko bardzo dobre jedzonko i trafienie w gust smakowy daje sukces .Kombinuj i eksperymentuj bo tylko takie działanie daje wyniki . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.