Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko w ok. Bydgoszczy dla totalnego amatora


marcinb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jak pisałem w dziale "Napisz cos o sobie" jestem totalnie pocżątkującym wędkarzem. Dopiero co zrobiłem kartę zapłaciłem składki i rozpocząłem moja przygode z wędką. Mam prośbę abyście wskazali jakieś ciekawe miejsce na rybki w okolicy Bydgoszczy gdzie mógłbym poćwiczyć no i oczywiście coś złapać wreszcie złapać. Odwiedziłem już raz Borówno za plażą w Nekli, Chmielniki na pomoście w Pieckach i przesmyk przy dzikiej plaży, jezioro w Sepólnie no i oczywiście Brdę, ale jak narazie z bardzo, bardzo kiepskimi rezultatami kilka płotek wielkości dłoni. Czy możecie wskazac miejsce gdzie mogę złapać jakąś większą rybę. Zaczynam sie troszke irytować bo coś mi nie idzie, śmieję sie że ryby mnie nie lubią. mam wykupioną składke więc mogę jeździc na jeziorka PZW Bydgoszcz. Za wszelkie rady będe wdzięczny i oczywiście po odwiedzeniu wskazanych miejsc napisze jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Nie ma łowisk, gdzie łapie się duże ryby. Wszystkie są przełowione , czasem przekłusowane.

Konkretne ryby złowisz tylko na łowiskach komercyjnych czyli dodatkowo płatnych. Tam są wpuszczane już urosłe karpie, amury, liny, itd. w ilościach nienaturalnych i dla tego pewnie ze stresu dają się złapać. Polecam Lisi Ogon i Makowiska - to są łowiska renomowane, pewne. Ale wież mi nie zawsze ryby tam biorą. Są takie dni, że nic nie chce wziąć czyli bardzo dużo zależy od pogody !

Łowiska naturalne, dzikie mają to do siebie,że nie da się przewidzieć kiedy ryby biorą. Jak są intensywne brania - zwykle przed zmianą pogody, to wtedy jest szansa złapać trochę ryb, ale dla amatora początkującego to będzie przeważnie drobnica.

Jak masz cierpliwość to próbuj. Moja rada wynikająca z doświadczenia wieloletniego jest taka:

Duża ryba to duża przynęta ( taka by drobnica nie zjadła ) albo na żywca ( na fileta nie radzę, mi się udało na filety łapać jedynie miętusy ). Polecam tu metodę gruntową na rosówkę lub sprężynę. To dobra metoda na rzeki, zwłaszcza Wisłę.

Na jeziorach moim zdaniem najskuteczniej łapać na bata - najważniejszy jest delikatny, czuły spławik. Najlepiej łapać z łodzi.

Kiedyś łapałem na odległościówkę, ale bat zwyciężył, jest zdecydowanie skuteczniejszy.

Dużo prawdy okazuje się jest w tym, że ryby jak wyczują opór przynęty to najczęściej ją wypluwają. Przy metodzie bata nie czują oporu, a sygnalizacja brania jest wyraźna.

W metodzie gruntowej natomiast zauważyłem, że ryby nawet na duże haki się biorą. Jakby nie były ostrożne i nieufne.

Duże ryby są wszędzie, aczkolwiek na dzikich łowiskach nie są przyzwyczajone do pokarmu nienaturalnego i trzeba je podkarmiać. Jak jest obfitość pokarmu ( lipiec-sierpień) to praktycznie nie chcą brać bez przyzwyczajenia do zanęty i przynęty wędkarza.

Zarówno w kanale noteckim i bydgoskim są duże leszcze, liny, karasie. Na j. Jezuickim padają co roku medalowe sztuki linów, szczupaków, leszczy. Są tam ogromne amury i karpie.Tak, że na praktycznie każdym łowisku są duże ryby, ale niełatwo je złapać., o czym sam się przekonałeś.

Żaden wędkarz nie wskaże łowiska, gdzie łapie się na co dzień duże ryby bo takich łowisk nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.