Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Starachowice, małe jeziorko zwane " Balaton"


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest takie małe jeziorko( ujęcie wody w lesie ), podobno jest tam każda ryba, nawet spory karp. Może ktoś potwierdzić takie opninie.

Jeśli jest tam Karp to mial bym ochote poswiecic troszkę czasu znęcic i posiedzieć może się uda.

Może ktoś tam łowi. Jedno jest pewne miejsce jest piękne, jeziorko w samym lesue , super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Też słyszałem, że są tam ryby. Ale czy wolno tam wędkować w ogóle? Bo obiło mi się o uszy, że nie, ale to raczej informacja od przypadkowych osób, a nie wędkarzy. Jakoś nigdy szczególnie się nie dowiadywałem, jak to z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu wedkowania nie ma, spotykalem tam wedkarzy, nawet wczoraj widzialem kilka osob wybierajacycg sie tam na nocke. Ryby podbno sa , ale wlasnie tylko "podobno ". Podobno jest nawet duzy karp ale w malej ilosci.

Dzis tam bede to moze jeszcze czegos sie dowiem, to kilkaset metrow od mojego mieszkania, jest top czeste miejsce moich spacerow ale jakos nie po drodze mi tam na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jest tam szczupak, (nawet ladne) karpiki, lin, leszcz, plotki raczej malenstwa tak samo okoniki. Kolega kiedys znalazl tam martwego prawie 10 kilowego karpia.

Pozdrawiam Vini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vini ja mieszkam na Łazach i tak sobie myśle aby posiedzieć tam właśnie za karpiem, myślisz że ma to sens?

Mały zbiornik, łatwo necić mam dosłownie 5 minut drogi zawsze mogę wyjść na spacer i zanecić a w weekend posiedziec z patykami.

Napisz coś więcej jesli wiesz o tym zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko wiec mozesz poprubowac. Ja chodzilem tam raczej ze spinem. Balaton jest malo "kameralny" szczegolnie w weekendy (jak tylko zaczyna sie robic cieplo). Widzialem splawiajace sie karpie, znajomy lowi tam leszcze. Na splawik wolalem Lipie(zalewik) karp, duze amury, piekne liny, skarlale plotki i male wzdregi, japonce, sporo duzego szczupaka i ladne okonie. Miejsce cichsze, kilka kladek wypuszczonych w jeziorko i mniej turystow(rozdarciuchow) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez słyszałem o Lipiu, ale podobno problem z samochodem( moze stać się kuku )miejscowi podobno mało przychylni dla wedkarzy, trzeba znac miejsca bo inne sa specjalnie zakrzaczone i pelne zaczepow. Ogolnie o rybach slyszalem duzo dobrego ale o towarzystwie same zle rzeczy. Czy to prawda ? Podobno komus trzeba pare zł dac aby spokojnie łowic? Napisz więcej jak to wyglada.

Jeśli chodzi balaton to mysle ze przetestuje, moze napiszesz cos o dnie i w ktorym mijscu te karpie spotykałes to ułatwi odszukanie ich i wybor dobrego miejsca.

Na wiosne mozna posiedziec na tej bardziej dzikiej stronie tam jest spokojnie i bark wedrowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wiec po kolei :)

Dolek (4-5m?) na Balatonie znajduje sie od strony zapory i skoczni, mniej wiecej do polowy zbiornika dno raczej twarde, troche kamieni i kilka-kilkanascie korzeni. od polowy zalewiku w strone lasu( stojac na tamce) bardzo sie wyplyca dno zaczyna robic sie muliste i to bardzo! jest duzo zatopionych korzeni (stracilem tam sporo blystek i wobkow).

Lipie

Rzeczywiscie jesli chodzi o samochod to troche nieswojo zostawiac go przy ostatnich zabudowaniach ale nie slyszalem o jakims wandalizmie. Zasadzajacy sie na nocke dojezdzali do samego zalewiku. Miejscowi ukierunkowali mnie na co mozna sie tam wybrac i na co lowic tak wiec nie moge powiedziec zeby mnie jakos zniechecili. Nikomu nie placilem wiec tez nie moge sie wypowiedziec. Na karpia i amura i lina najlepsza miejscowka to poczatek tamy i rzuty pod trzcinowiska po prawej zaraz za zatoczka, albo wycieczka przez tame lasem do zakola zalewiku. Plytko, zamulone, sporo starych korzeni.

Zaczepy to zazwyczaj wlasnie zalane pniaki, czesci tratw ktorymi miejscowi wybieraja sie lowic pod trzcinowiskami, resztki kladek i smieci jak np. stara wsk-a.

Pozdrawiam Vini

Ps. Sporo tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies rady dotyczące przynet i smakow na balalton i Lipie ? Jesli wiesz to sie podziel. interesuje mnie tylko Karp i amur.

Czyli na balatonie od strony tej niby małej plaży trzeba rzucac na środek zbiornika? Tam jest najgłębiej rozumiem ?

Już dziękuję za info i proszę o więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to powinno byc najlepsze miejsce :)

Nie doradze Ci jakie przynety i smaki bo :oops: nigdy nie nastawialem sie na karpia. Ubiegly sezon to tylko lin i leciutki spin reszta to byly tylko przylowy :oops: . W tym sezonie najprawdopodobniej tylko pstrag i okon. :D Na karpika mozesz zastawic sie kolo mostu w Dziurowie od strony przystanku za wysepka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam krotko i nie wiele wiem , więc możesz więcej napisać jak tam dojechać i skad takie informacje? Jechac tam uloca Zgodną czy Długą na adamów ? Szukam miejsca na wczesna wiosne bo lato to juz Piachy lub inne zbiorniki. wiesz cos może na tem polowu karpi na Lubiance ?

Pozdrawiam i wielkie dzięki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dziurów to jedź ulicą Zgodną w stronę lasu, przejeżdżasz przez las i potem zjeżdżasz z takiej bardzo stromej góry. Potem jedziesz równolegle do torów aż dojeżdżasz do takiego tuneliku pod torami i za nim jest już most. Można też przez Michałów drogą nr 42 i w Kuczowie masz znak Dziurów 1 km i tam już prosta droga do mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz , że po zejściu lodu warto pojechać na rzekę w okolicach rozlweiska z feederkiem poszukac płoci lub leszcza. Jeśli tak to może jakieś rady co do mijsca , przynęt i nęcenia?

Będę wdzięczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu wczesną wiosną brały piękne płocie. Na feedera łowiłem je w różnych miejscach, po prostu szukałem ich metodą prób i błędów. Czasem koło oczyszczalni w Stykowie, czasem bardziej w górę rzeki, na wysokości Dziurowa. Ale brały. Od 2 lat jest plaga drobnicy: jakichś płoteczek, leszczyków, krąpików i mieszanek pomiędzy nimi. Te ryby nie dopuszczają niczego większego do haczyka. Latem udawało mi się je wyeliminować przez używanie kukurydzy jako przynęty. Natomiast nie wiem czy wczesną wiosną taka przynęta się sprawdzi.

A co do białorybu to słyszałem, że ładniejsze ryby łowią poniżej zbiornika Brody, na Kamiennej. Ale tam dokładnych miejsc nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie najprawdopodobniej tylko pstrag i okon. :D

Troszkę nie w temacie, ale też straram się pstrągować u nas w okolicy. Tak z cekawości, na których rzeczkach łowisz? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W Lipiu jedziesz droga do szkoly, skrecasz w lewo i caly czas az do lasu, przy ostatnich domach mozesz zostawiac samochod. Wchodzisz do lasu i skrecasz w lewo, w miejscu gdzie spotykaja sie dwie drozki skecasz w lewo i caly czas prosto. Mozna dojechac samochodem ale: to droga lesna wiec trzeba uwazac na lesnikow, najlepiej miec terenowke, albo malo dbac o lakier.

Pozdrawiam Vini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.