Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach?


Kubiak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Trafiłem dziś 12 wzdręg, 3 płotki, leszczyka i krąpia na gliniankach u Grona. Szczupak szalał - a spinning i żelastwo w domu, ee. :oops:

Jutro wieczór i może noc nad sadzawką za karasiami i linami, jeśli będą chęci, a po wtóre - oczka w gęstwie rogatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień nad zalewem Kozłowskim, niestety tylko kilka płotek 7-10cm, ale przynajmniej coś brało:) No i niemiły widok, na brzegu leżał mały szczupak(30cm) jeszcze poruszał skrzelami więc postanowiłem go wrzucić do wody - pływał bokiem, nie wiem czy przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Lubachów dla niewtajemniczonych przepiękne Zagórze Śląskie.

Skoro już nas tam pognało grzechem by było nie odwiedzenie tamy...

Widok z samej tamy na zbiornik

263ae720.jpg

751e6e05.jpg

Widok na uchodzącą ze zbiornika rzekę Bystrzycę

7d1f889b.jpg

22583d33.jpg

A tu już z samej miejscóweczki

3da9da7e.jpg

68bdc4ac.jpg

0f1bd77b.jpg

Niemiłosiernie oswojone kaczuchy, które perfidnie bez żadnego dokarmiania uporczywie do nas lgnęły

4db5ab59.jpg

Tu już sobie pozwoliły na zbyt wiele.... :roll:

862c0a70.jpg

A i odwiedził nas ten ponoć bardzo ładnie pachnący jegomość

3f48c320.jpg

d99d366d.jpg

Oprócz mile spędzonego dnia jedyną przyjemnością z wędkowania był jazgarz w ilości 1 szt. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał, proponuje wiecej tam nie jeżdzić. Wszystkie ryby sa tam chore!!! Nie wiem dokładnie jak to sie nazywa ale mają na ciele takie wrzody... zauważyłeś?

Zeby nie było off wczoraj zasiadka nad bzurka za sandaczem i nic nawet skubnięcia.

gratki dla tych co połowili :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spini dziś też byłem, tak z kolegami posiedzieć ale okonek(10cm ehh) wpadł. Nie zauważyłem wrzodów, ale ryby i tak w 90% wypuszczam, stamtąd chyba jeszcze nigdy nie brałem bo jak biorę to okazy a okazy poprostu śmierdzą szlamem... ale jeśli chodzi o czystą rekreacje to miejsce jest dobre.

Wg. mnie powinni coś z tym zrobić w latach 80-90tych było to centrum wędkarstwa i rekreacji a teraz zostały tylko stare kosze na śmieci.

Przepraszam za mały offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok zmelioryzowanej Bystrzycy nie napawa radością..

2 dni temu Krociótki wypad po pracy do portu w Ś-ciu, 2 godziny moczenia feederka zaowocowało jedną płocią 30 cm, drugą wielkości dłoni, kilkoma jazgarzami i okonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok zmelioryzowanej Bystrzycy nie napawa radością..
Zapewne ,ale jest to bardzo krótki odcinek ,przy tamie ,później płynie prawie dziko ,gorszym zmartwieniem jest jakość wody ,choć w Bystrzycy żyją naprawdę piękne ryby .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdziłem że jak weekend to weekend i od wczoraj codziennie na rybach. Regalica (dla niewtajemniczonych jedna z odnóg Odry w Szczecinie) ciągnie ale za to darzy rybą aż miło ;) Wczoraj wypad z żoną która zabrała mi odległościówkę i jako totalny laik wyholowała ładną 28 cm płoć. Ja bezstresowo na DS kilka ładnych leszczy.

Dzisiaj wypad za leszczem pełen zabawy z krąpiskami i grubą płocią morską.

Jutro nocka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu....

madi, zazdroszczę pięknych miejscówek, u mnie wszędzie płasko i nie jest już tak klimatycznie...

A podziękował :mrgreen::lol::lol:

Miejscówki owszem piękne, i to powiem nieskromnie, w całej Kotlinie Kłodzkiej :wink:

Widok zmelioryzowanej Bystrzycy nie napawa radością..
Zapewne ,ale jest to bardzo krótki odcinek ,przy tamie ,później płynie prawie dziko ,gorszym zmartwieniem jest jakość wody ,choć w Bystrzycy żyją naprawdę piękne ryby .

Rz. Bystrzyca od źródeł aż do samego do zbiornika Lubachów jest naprawdę piękną rzeką, otoczoną górskim krajobrazem. maniek dobrze pisze, że jest to jedynie krótki odcinek ujścia ze zbiornika, potem Bystrzyca nabiera rozpędu i uchodzi do rz. Piławy, jest to więc kawał wody (w dodatku należącej do Wód krainy pstrąga i lipienia).

Niestety podczas ostatniej zasiadki na Lubachowie nie zdążyłam zamoczyć moich gaci w Bystrzycy..... :roll:

A pływają tam piękne sztukasy :wink:

Żeby nie było OFFa: rzeka Ścinawka biczowana moim "inwalidą" Hyperloopem, efekt? ŻADEN. Następnie wpadłam na mały zbiornik Korytów "tak po drodze" w ramach załamki, efekt? ŻADEN.

Na miejscu rozmawiałam z pewnym wędkarzem, bardzo sympatycznym z resztą. Niestety w wyniku naszej rozmowy padł jeden wniosek, jest coraz gorzej. Porównywał poprzednie lata z tym sezonem i jest bardzo rozczarowany, ja z resztą też :evil:

Dziś biorę tylko spina.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni na Wiśle i nie było za dobrze bo tylko 3 leszcze 45-50cm i troche drobnych plotek,krąpików i leszczyków trafiły sie 2 ładne okonie na oko jakies 25cm.

Dzisiaj o 04:00 pojechałem na pobliski Zalew Głuchów.Brania były do godziny 09:30 a potem to tylko pojedyncze pukniecia.Trafił się jeden leszczyk 30-35cm,ploteczka i 2 kiełbiki.

Te leszczyki dzisiaj to brały bardzo himerycznie ale bran było dosc dużo.

6dc9991f51ea2d24m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj calkiem niezle.

Wedkowalem w godzinach od 10:30-15:00

Bran pelno, ale przede wszystkim drobnica: ukleje, plotki, krapie, leszczyki.

Najwiecej bran mialem 11:00-12:30

W tym czasie zlowilem 5 sporych leszczyków i dwa okonie.

Lowilem na starorzeczu Warty w ok. zb. Jeziorsko.

Zaneta Still Leszcz + Lorenc Płoć + Melasa

Przyneta to kolorowy robak, ale ryba dzis preferowala przede wszystkim kolor czerwony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same straty :evil::evil::evil:

Mogłam jednak wziąć spina, który miał być dziś na pierwszym planie. To nie, pokusiła mnie nocka, na której nie zostałam bo przypuszczam, że skończyłoby to się totalną porachą.

Najpierw zadyma z wędkarzem, któremu dosłownie machałam RAPRem przed nosem....

Zniszczony spławik mojego młodego, ok szybko zmieniony bo akurat dziś kupiłam nowiutki 2,5 gramowy. Siedzę spokojnie chcę podciągnąć z deczko zestaw gruntowy, ja patrzę na młynek :shock::shock::shock: oczom nie wierzę :shock::shock::shock: a szpula ledwo wisi na kołowrotku - strzeliło jakieś badziewne cudo podobne do jakieś pseudo gwinta.

Drugą wędkę szlag trafił - porozklejały się mocowania pseudo blanku. Faq faq faq :evil:

Jedna płotka 20cm... też mi rekord :roll:

Dwa paznokcie w plecy... co by mało było - wyciek płynu hamulcowego.... spakowałam się do domu by dalej losu nie kusić. Chociaż i tu szlag wie, bo dnia wczorajszego było włamanie do sąsiadów piętro niżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, przynajmniej masz okazje, by wymienić sprzęt :)

Własnie wróciłem z nocki, miejscówka intensywnie sypana kulkami anacondy i pelletem halibut od jakiś 2 tygodni. Efekt ostatniej 4 dniowej zasiadki ( nie było kiedy napisać) to 3 leszcze w granicach 50-50cm, 3 leszcze w granicach 25-35 ( na kulki 20mm ^^) i 2 linki lekko ponad miare na halibuta.

Dzisiaj jeden leszcz ok 30 cm. Nie wiem czy to pełnia, czy coś ale szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.