Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Słone


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem pierwszy raz nad j.Słonym okolice Chutczy - Sawina . Dwie godziny ze spinningiem bez efektu. Jedynie pod koniec wędkowania i tuż przy pomoście i praktycznie przy wyjmowaniu blachy z wody mogłem sobie popatrzeć jak ładny szczupak nie trafia w "cel"

O jeziorze powiedział mi znajomy, twierdził, że typowo szczupakowe, do tego głębokie. Podobno nawet do 15 m. Pojechałem z ciekawości zobaczyć. Jezioro niewielkie, z tego co widziałem na tablicy PZW coś chyba 4,6 hektara. Generalnie trudny dostęp do wody, dookoła zarośnięte, obszedłem całe i może było z 5 pomostów w stanie pozwalającym miarę bezpiecznie wejść i łowić.

Rzeczywiście już "od brzegu" widać, że jest głębokie, woda przejrzysta. Było dwóch chyba miejscowych wędkarzy lub takich, którzy tam łowią i jeden z nich twierdził, że oprócz ładnych szczupaków są w nim duże karpie.

Może ktoś z was jeszcze tam łowi, łowił i może jeszcze coś napisać o nim i rybach tam występujących. Chciałbym tam jeszcze pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Osobiście co prawda na tym jeziorku nie miałem sposobności łowić, ale słyszałem o nim dużo pochlebnych opinii. Podobno jest tam dużo linów karpi ( dużych tak jak powiedziałeś :grin: ) i płoci. W zeszłym roku kolega mówił mi ze jeziorko jest 2 razy w roku zarybiane. Nie wiem jak w tym roku, ale myśle że tak samo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byłem dzisiaj. Trudny dojazd po ostatnich opadach, musiałem auto zostawić kawałek od jeziora. Do tego zalane pomosty, których i tak jest mało. Na jeden jakoś udało mi się pomalutku dostać a i tak stałem po kostki w wodzie. Dwie godziny spinningu nie przyniosło, żadnego efektu.

Pod koniec wędkowania pojawił się miejscowy wędkarz i mieszkaniec pobliskiej okolicy, który określił głębokość jeziora ale na max. 8 metrów. Mówił też, ze dużym kłopotem są wydry, które pustoszą rybostan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zalane pomosty, których i tak jest mało. Na jeden jakoś udało mi się pomalutku dostać a i tak stałem po kostki w wodzie. Dwie godziny spinningu nie przyniosło, żadnego efektu.
Bo z pontonem trzeba na takie jeziorka śmigać :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jezioro Slone jest bardzo ładne ale od jakiegos czasu jest bardzo zaniedbane przez lokalne kolo w Lin w Sawinie przypuszczam ze swoj udzial ma PZW w Chełmie

Wiekszosc pomostow jest zniszczone a z ryba tez jest slabo gdyz zarybienie jest znikome jak na taki zbironik ktory ma do 10m glebokosci

Ale jezeli ktos chce tutaj przyjechac to polecam bo mozna jeszcze trafic na duzego karpia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

łokej to ja będę tym co odkopie temat z czeluści zapomnienia ;-)

Czy był ktoś w tym sezonie? Będę wdzięczy za jakieś info co tam się aktualnie dzieje.

Naprawdę nie ma tam ani jednej miejscówki żeby usiąść z brzegu z gruntem, a nie z pomostu? Kondona ani łódki nie mam poza tym mam "uczulenie" na pływanie więc tylko brzeg zostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.