Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zasiadka karpiowa - dolnoślązaków.


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 599
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam,

chętnie się przyłączę na jedną nockę + 1/2 dnia. To raczej max czas jakim dysponuję ale jeśli jest mozliwość to byłoby miło. Proponuję Odrę we Wrocławiu. Okolice Kozanowa - Rędzina. Mam możliwość wstępnego zanęcenia łowiska 3-4 razy w tygodniu poprzedzającym zasiadkę (dysponuję jeszcze zapasami ziaren i mam trochę kulek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem ja się dostosuję,chociaż im bliżej tym lepiej,ponieważ będę jechał prosto z pracy w piątek po południu,a jak wiadomo dni już coraz krótsze.

Proponuję Odrę we Wrocławiu. Okolice Kozanowa - Rędzina.

Nie powiem,opcja całkiem fajna jeżeli o mnie chodzi,ale czy znajdzie się miejsce dla wszystkich,żeby w miarę blisko siebie siedzieć?

Mam możliwość wstępnego zanęcenia łowiska 3-4 razy w tygodniu poprzedzającym zasiadkę

To też jest ważny argument.Sam nie mam daleko i w miarę możliwości czasowych bym mógł pomóc.

Boguszyce odpadają.

Zakaz rozbijania namiotów :evil:

To jedno łowisko nam odpadło.Zostaje jeszcze ewentualnie to które ma slowik sprawdzić,ewentualnie siwy proponował jakieś stawiki.

Jak nie to pozostają nam łowiska karpiowe-Chwałowice i Lesieniec-tu by trzeba było myśleć o rezerwacji gdybyśmy się decydowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstepnie mamy 5-6 osób więc wątpię czy nad Odrą znalazłoby się miejsce dla wszystkich. No chyba że macie takie miejsce.

trzeba było myśleć o rezerwacji gdybyśmy się decydowali.

Więc wymyślajcie szybko, bo później się okaże że jedziemy na komercje a tu nie ma rezerwacji. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce od Kozanowa ustronniejsze, czeka nas 12 minutowy spacer z pełnym bagażem od najbliższego punktu, gdzie można podjechać samochodem. Za to zdecydowanie mniej ludzi, ciszej, spokojniej.

Zaletą Rędzina jest dojazd pod samą wodę, w miarę równa linia brzegowa i fakt, że ze stanowiskami na 5 osób koło siebie nie powinno być problemu. Jednak sobota niedziela (przy ładnej pogodzie) to sznurek aut i gromadka ludzi (grillowanie, muzyka etc.)

Próbując swoich sił zawsze jednak siedziałem od strony parku na Kozanowie. Zaliczyłem kilka nocek w tym roku i mimo, że nie byłem nigdy uczestnikiem typowej karpiowej zasiadki (od 2 m-cy jestem szczęśliwym posiadaczem karpiówek) to uważam, iż będą tu dobre warunki na usytuowanie 2x2 osobowych grup, które dzieli 10metrowy pas wysokich trzcin wzdłuż brzegu, z wydeptaną ścieżką.Jest miejsce na ognisko a w mini zatoczce kilka metrów dalej spokojna woda np. na ponton.

Zdaję sobie sprawę, że dla komfortu łowienia muszą być spełnione podstawowe warunki. Dlatego może ktoś doświadczony (np. Słowik) zrobi wizję lokalną naocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze ewentualnie to które ma slowik sprawdzić,

Sprawdziłem,ale jeszcze nie do końca.

Tablicy o zakazie łowienia już nie ma,ale to jeszcze o niczym nie świadczy że można tam łowić.

Kolega dudi wyłapał tam mandat za wędkowanie :mrgreen: [stała wtedy tablica zakazu]

Karpie jakie tam łowiono to +20kg.

Jeszcze się zobaczy,postaram się czegokolwiek dowiedzieć o tym łowisku.

Puki co to ja jestem za Odrą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Odrze żeby połapać też trzeba trafić i trzeba nęcić (i to dość dużo). Kurczę, najlepiej żeby ustalić miejsce do piątku, bo sprzęt mam na wsi i będę musiał po niego jechać na weekend i naszykować wszystko, a tak to nie wiem czy jechać. Chyba raczej jak wypadnie na Odrę to jednak nie pojadę, ale jeszcze zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jadę głównie po naukę :wink: więc może być Odra jak i woda stojąca.

Tak jak zaproponował bartek1395 ustalmy miejsce zasiadki do piątku.Może małe głosowanie?Wstępnie zdeklarowali się:

slowik, bartek1395, gleam, dziku, siwy i ja(kamionki)najprawdopodobniej z kolesiem.

Także Panowie-wybierajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak już wcześniej pisałem. Najbardziej odpowiadały by mi Lesieniec, Chwałowice lub woda którą miał sprawdzić słowik. Do tych wód się dostosuję. Na ostatnim miejscu jest Odra, ponieważ rodzice mi chyba nie pozwolą, a po 2 będę miał większy problem z dojazdem (będę jechał z okolic Oleśnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jstem za woda o ktorej pise slowik lub ewentualne odra tylko morze gdzies dalej poza wroclawiem... na leienceu za dobe jest oplata 50zl wiec weekend by odchudzl kieszen o 100 za samo zezwolenie wole chociaz czesc tej kasy wrzucic w wode , nie dejlaruje ze tam nie jade ale dla mnie najlepiej

1dziki staw , odra

2chwalkowice

3lesieniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mandat faktycznie dostałem i powiem że na zasiadkę całkiem spoko miejsce jakby można było tam się rozbić, bo 20stki nie dostaliśmy ale 2 małe karpiszonki tak.

Panowie jeśli ma to być wyjazd przy którym chcecie pobiesiadować to najlepsza będzie jakaś komercja. Odry bym raczej nie zakładał bo wystarczy że popada trochę a już zaczyna i może być lipa.

Tym bardziej iż wielu z chętnych dopiero zaczyna przygodę z karpiowaniem i chce się czegoś nauczyć to komercja jest dobrym wyjściem.

Po za Chwałowicami jest jeszcze w opcji:

1. Chrząstawa - nie lubię tej wody (ze względu na właścicieli) ale o tej porze nie powinno być już imprezowiczów, a dawno moja noga tam nie postała i nie wiem jak z rybą, ale karpie do 10 kg powinno się łowić, a powyżej 10 też się może coś trafić.

Jest amur, karp i sporo sandacza.

Brzegi są rozległe i spore także można siadać blisko siebie, zrobić grilla czy ognisko i śmiało rozbijać obóz.

Tyle że właściciel lubi dokarmić ryby i wtedy słabo z braniami.

Ale można by ją założyć jako opcję awaryjną, bo nie trzeba rezerwować miejsc i jak gdzieś nie będzie miejsca to tam śmiało można wbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mandat faktycznie dostałem

Także to łowisko również odpada.Za cenę ewentualnego mandatu można zapłacić na komercji,taniej wyjdzie na pewno.

morze gdzies dalej poza wroclawiem...

Wtedy dojdzie problem z zanęceniem wcześniej.No i czy znasz miejsce gdzie rozłoży się 5-6 osób w miarę blisko siebie?Pamiętać trzeba,że to piątek będzie.

wystarczy że popada trochę a już zaczyna i może być lipa.

Z tym to nigdy nie wiadomo.Prognozy,które sprawdzałem nie przewidują dużych opadów,ale wiadomo jak bywa z prognozami.

Jeżeli o mnie chodzi to jestem w pierwszej kolejności za Odrą,następne Chwałowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dowiedzieć na kilka dni przez czy jest sens siadać na Odrze, ale proponuje wam zrobić tak:

zadzwonic na Chwałki i Lesieniec i dowiedzieć się czy są miejsca na ten weekend, bo jak nie ma to wtedy trzeba szukać alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesieniec i Chwałowice zajęte na 16-17-18 :evil:

Moja tajna woda odpada,nadal obowiązuje zakaz[choć tablicy informującej o tym nie ma] a to drogi gips[100zł doba :mrgreen: ]

Pozostaje tylko Odra lub jakieś inne propozycje.

Na Chsząstawę się nie piszę.

Czekam na propozycje... Michalice? :roll: Stradomia? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.