Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zasiadka karpiowa - dolnoślązaków.


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

Lekko zarysowała się propozycja zasiadki więc tutaj proponuje ustalenia co do tego : gdzie ? kto ? i jak długo ? i kiedy ?

Ja mam 28-30 sierpnia wolne

pozniej dopiero od 19 wrzesień do zimy :)

Miejsce : obojętne - byle by były karpie i amury.

czas : 1-2 dni i nocy :) - chyba że od 28 to moge od czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 599
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Manku no to ok - mamy w takim azie sporo czasu i tak chyba bedzie najlepiej.

Ustalamy termin na 18-19-20 wrzesień.

I teraz kto chętny itd. bo mysle że od tego będzie zależał wybór miejsca.

A to myślę ze dość ważne bo może być konieczne wcześniejsze przygotowanie łowiska.

Ja na pewno jestem +1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości- macie w planach kilku dniowe nęcenie przed zasiadką

?

To zależy ,gdzie koledzy sie zdecydują usiądź ,są miejsca na Odrze że można z marszu ale jest ich nie wiele i najczęściej jest to prawdziwy hard-cor "buszmena",ale ryba jest pewna ,zostaje tylko sposób podania i przynęta ,a najczęściej trzeba nęcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, po czesci i na wrzesien ale z checia miedzy czasie na odrze powedkowal bym,ale nie mam z kim,nie znam tych rejonow a ponoc jest maly problem z dojazdem nad sama wode,zeby nie dzwigac maneli,a troche tego mam :mrgreen: .Mysle ze na wrzesniowe wedkowanie cos wymyslicie. :wink: A co do necenia to z checia tyle ze mam troszke daleko,a necic trzeba co dzien :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) Bez przesady - nikogo nie osądzam i żadnej aluzji tu nie było - nie wiem skąd wogóle koledze się nasuneła taka myśl.

W każdym razie mi chodziło o to żeby coś tam złowić - jak 1 osoba z nas wycuiągnie karpia to juz jak dla mnie będzie sukces ( w przypadku Odry).

Ja Wódki i Pacierza nie odmawiam :) Ale jak mam iśc na ryby to chcę połowić i chodziło mi o to zeby wybór miejsca umożliwiał kontakt z rybą, bo jeśli pojdziemy na Odre to Maniek raczej nas nie zabierze w swoje ostro nęcone miejsce tylko gdzie indziej - no i szansa na rybke w tym momencie spadnie.

Oto mi chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki :wink: spokojnie ,rozumiem ze jesteście niecierpliwi :mrgreen: ale zamiast sobie "dogryzać" :wink: radze szykować sprzęt ,ryby w tym roku wybitnie waleczne i cwane .

bo jeśli pojdziemy na Odre to Maniek raczej nas nie zabierze w swoje ostro nęcone miejsce tylko gdzie indziej - no i szansa na rybke w tym momencie spadnie.
Dudi ,nie zabiorę was na swoja miejscówkę z jednego tylko powodu ,jest to miejsce jednego wędkarza ,więcej osób tam nie wlezie ,zresztą sam zobaczysz :cool: Ale mam miejsce ,gdzie możemy sie rozbić ,co prawda ,nie jest to lux na biwak ,jest trudne dotarcie ,samochodem ,wiem ze masz jakiegoś terenowego ,miejsce jest trudne ale ryba jest pewna .Zrobie wam fotki i sami zdecydujecie . powtarzam nie mam miejsc na 4-5 wędkarzy[z wyjątkiem tego jednego] z dobrym dojazdem i świetnymi warunkami brzegowymi ,no chyba że ustawimy sie z takimi nastawieniami.

PS wybaczcie ale wszelkie info dotyczące miejsca będą ustalane na PW . :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z datą nie powinno być problemu ,dopasujemy sie ,no chyba ze stanie sie coś nie przewidzianego,ale wpływu na to nie ma ,pomyślcie też o zimnych nocach w końcu września ,komarów już nie powinno być wiec spoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem te posty i przeniosłem aby ,nie mieszały sie wątki ,z pozostałymi .

Miro1956, moskitiera jest bardzo dobra ,co do witaminy B to sobie odpuść ,sprawdzałem ,nie działa na odrzańskie komary ,ale ostatnio nie działa nic nawet repel.

teraz jeszcze jedna sprawa ,potrzebny będzie ponton ,i przypony "sztywniaki" zostawcie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponton mam tyle ze troche duzy jak do wywozki 360cm jak nie bedzie innego to wezme swoj,maniek, a co ze strzalowym przyponem?nie chodzi mi o wyrzut tylko o przetarcia?pewnie jest wytrzymalszy,a moze na strzalowy grubsza plecionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, A ja łowiłem na sztywniaki na Odrze w tamtym roku i nic - może dlatego - jedynie klenie mi siadały ! :)

A spoko Gelende postaram sie wziąć o ile nie będzie potrzebna do celów myśliwskich w tym czasie :D Także sprzęt będe mógł ewentualnie przewieźć.

Moskitiere - też Sobie kupiłem w tym roku ale taką że podpinam pod parasol i nad łóżkiem mam spokój i cisze - także spie na otwartym powietrzy i nic mi nie bzyka i nie gryzie :) - polecam na allegro za ok 20 zł :)

a moze na strzalowy grubsza plecionka?

ja używam z TB Shock Braid - własnie mi sie skończyła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co przypon strzałowy ,to dodatkowy węzeł ,a wiadomo węzły osłabiają linkę , co do sztywniaków to mam takie info ze pękają jak nitki ,ja nie używam to mi sie nie zdążyło ,a tak wogle to dziwne rzeczy się dzieją ,krętliki pękają. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - w sumie 50 zeta zaoszczędzone - strzałówki już nie kupuje na ten rok :)

A powiem Ci że mi się nie zdażyło żeby coś takiego przy sztywniaku się stało - choć jak jest cienki fluocarbon to może tak być.

A maniek, no to pewnie miejsce wiemy - tylko daj znać jak możemy pomóc teraz w przygotowaniu łowisko - to jest oczywisty koszt i czas który powinniśmy jakoś rozłożyć.

nie mowie o koledze Miro1956, - bo rzecz jasna ma daleko - ale może ja czy mój kolega będziemy w stanie wspomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge wesprzec finansowo,np.dorzucic sie do zanety typu pelet kuku itd.tak sie praktykuje wsrod karpiarzy,a moze spotkamy sie jeszcze przed zlocikiem np.zeby ogladnac miejscowke?i przy okazji podrzucil bym zanete,a i mozna powedkowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.