Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Stolsko


artone

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sąsiad, który głownie tam wędkuje twierdzi, że jeziorko totalnie teraz zarośnięte i ciężko tam z rybkami (to wiadomość sprzed 10 dni).

Ale jeśli zdecydujesz się Kolego osobiście to sprawdzić i okaże się że jest jakaś poprawa to daj znać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Byłem dziś na jeziorku. Bardzo urokliwe. Co do ryb męczyłem spinnig 3 godziny z brzegu, łowiłem przy powieżchni lekką blachą. Bez rewelacji 3 okonie. Razem 5 brań. Szczupak tylko raz się rzucił daleko od brzegu. Może po prostu nie ten dzień. Napiszcie czy były tam jakieś zarybienia oztatnio rok, dwa. I czy warto tam jeździć. Może znacie kogoś kto by łódkę pożyczył na Stolsko. Bo jest tam ich cała masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Byłem w niedzielę 29.04.2018 w południe, ale tylko popytać, rozejrzeć się.

Spotkałem starszego pana, który wrócił łódką z wędkowania. Słabo - tylko mała wzdręga. Z rozmowy wynikło, że starszy pan łowi tu od czasów komuny, od lat 60-70. Krótko mówiąc "kiedyś to były tu ryby"! Teraz wysieciowane i wybite prądem przez kłusoli. Starszy pan opowiadał, że niejednokrotnie widział, gdy wypływał o świcie, jak właśnie kłusole zwijali sieci.

W stawach (po wydobyciu torfu), po drugiej stronie drogi był kiedyś pokaźny lin. Wybito wszystko bez umiaru. Teraz te bajorka są martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, nie do końca wiem. Ale z opowieści znajomych podobno naprawdę fajne jeziorko.

Wypowiedziami starszego Pana, który łowi tam od lat bym się nie sugerował. Już raz widziałem takich na jeziorze w Chociwlu, okej łowią tam od lat, ale jak na jeziorze używają spławika 6g przy brzegu, jako zaneta to co zostało w domu to chyba nie ma co się dziwić. Usiadłem kładkę obok niego, zaleciłem od ręki zwykła zanęta sklepową bez dodatków i może okazów nie miałem, ale napewno lepiej niż on. 

Na Stolsko zamierzam się z bratem wybrać w to lato i wtedy coś napisze. 

Szkoda, że na tym forum wypowiadamy się tylko ja i Ty na temat łowisk w zachodniopomorskim... Forum coraz słabiej wyglada :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Stolsko to jeszcze trochę jest szczupaczka ale raczej nie nastawiałbym się na większego niż 60 cm, w większości jeśli już trafisz to niewymiara. Jeziorko urokliwe wizualnie ale gnębione bardzo mocno przez miejscowych i działkowiczów. Jeśli chcesz wybrać się w lecie to będzie ciężko z łowieniem - jest mega zarośnięte.

Fakt, forum jeśli chodzi o zachodniopomorskie już kilka lat temu umarło ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja planuję na Stolsku spróbować szczęścia. Raczej za białorybem i szczupaczkiem. Na zarośniętych wodach chciałbym spróbować powierzchniowej żabki/myszki lub poppera (na spinning).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.