Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy w Byczeniu


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jareksm2,to ile było w końcu tych kaczodziobów?Na forum jez.nyskiego piszesz że 5 a tutaj że 3 :)

fakt jakoś tak napisałem, zamiast od razu napisać że łącznie 5 a 2 na pilcach, na które pojechałem po zakończeniu obławiania stawu w bartnikach i "pobudzony wynikami".

Dlatego dziś uderzyłem na Otmuchów, wychodząc z założenia że ryba się ruszyła, lecz tu nędza - leszcz za grzbiet i chyba ładny boleń spięty przy lodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj za szczupłym oczywiście bez efetków,rozmawiałem z jednym kolesiem który jeździ dużo na żywca na bartniki i mówił że w tym roku nie złapał tam żadnego zębatego więcej nikogo nie widziałem

P.s nie chce ktoś kupić zestawu na zębatego?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom92, Ja dzisiaj się tam wybieram na nockę za wąsatym , ale żywczyka też puszczę na kaczodziobego :) Jak będą efekty jakieś to napiszę po powrocie, a na którym stawie byłeś?

Ja byłem na stawie nr5 wędkarz z którym rozmawiałem mówił że od 2 tygodni jest tam cisza,jeszcze co gorsza straciłem slidera:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Po zarybieniu karpiem

ciekawe kiedy zmieni się podejście tych [...] z PZW, zamiast corocznego zarybienia karpiem mogliby zainwestować w sandacza, szczupaka i rodzimą białą rybę. Ale nie.... Pan karp jest tańszy, poza tym przyda się na święta no i tak się zlożyło, że znajomy ze stawów hodowlanych miał najlepszą ofertę cenową....... szkoda słów.

trebor123, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huraaaaaaaaaaaaa na karpia :D Jakiś czas temu doszły mnie słuchy, ze nasz okręg będzie chciał powoli odchodzić od masowego zakarpiania naszych łowisk. Ciekawe czy faktycznie tak będzie, i co na to nasi wędkarze. W moim kole można by raz na kwartał walić tego pół tony do wody i tak wyciągną prawie wszystko, gdy wpuściliśmy po sto sztuk małych szczupaczków i sandaczów to wiecie co można było usłyszeć? Ze prezes wpuścił to sobie, żeby miał bliżej na ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpalis, ludzie zawsze będą gadać, co byś nie zrobił lub czym nie zarybił. Nie ma złotego środka, ten chce karpia ten sandacza itd. Nigdy nie dogodzi. Tylko, że zarybienia karpiem stanowią znaczną większość ryb wpuszczanych do wód, a powodów jest kilka: przede wszystkim cena - karpia, a innej ryby, ponadto ilość ryby na rynku (kto i za jakie pieniądze miałby targać rybę kilkaset kilometrów, bo hodowli sandacza jest znacznie mniej), poza tym jak świat światem stary, to tylko .....układy, układy i jeszcze raz układy. Każdy z nas wie o czym piszę. "Ty weźmiesz ode mnie rybę, a ja będę Ci wdzięczny." Oczywiście nie jest to regułą, ale czy słyszałeś w małych kołach o przetargach nieograniczonych na dostawę ryb? Bo ja nie. Najczęściej zarząd (pisze o własnym kole) wyłania najlepszą znaną tylko dla siebie hodowlę i tam dokonuje zakupu ryby. Zwykły członek właściwie nie wie jak dokonano zakupu, a to droga krótka do "układów." Ale dużo by pisać....

A wracając do Twojego Prezesa, to wolałbym te kilkaset szczupaków i sandaczy niż karpi.

Połamania Panowie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest u nas w okręgu przypadkiem tak, ze to zarząd główny zajmuje się zakupem ryb, a koło nie ma do tego nic (Przynajmniej jeśli chodzi o coroczny przydział rybek w stosunku do posiadanej wody pod opieką) No i to właśnie na ich uczciwości musimy polegać. Jedynie jako zarząd koła można z rocznym wyprzedzeniem zmienić proporcje i gatunki ryb które nam przywiozą. Co tez mam nadzieje będzie miało miejsce w moim kole. Ja np ucieszył bym się jak bym mógł złapać naszego rodzimego karasia...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze koło miało do tej pory staw tylko dla członów koła, i było zarybiane przez koło. Od 2014 celem pozyskania wód, okręg Wałbrzych wrzucił staw do rejestru wód jako 3310. Chyba nie za bardzo legalnie, ponieważ właścicielem gruntu - w tym wody są odpowiednio Gmina i nieśmiertelny "GS". Akcja przywłaszczania wód dokonana po to, by mieć lepszą pozycję przy negocjacjach z innymi okręgami, które biorą pod uwagę ilość wód pod zarządem danego okręgu. Wszystko wygląda więc pięknie na papierze, okręg Wałbrzych pozyskał X..... hektarów wód, więc wzrosła jego siła przy stole negocjacyjnym odnośnie porozumień. Kto przy zdrowych zmysłach z woj. pomorskiego sprawdzi wody 3310 z okolic Lądka ??? Śmiech na sali..... toż to zwykłe dwa małe stawiki, żeby nie nazwać oczkami. Ale gdy zebrać wszystkie pozyskane w ten sposób wody, to okręg Wałbrzych ma się czym pochwalić..... mamy takiego MISIA he he he. Na miarę naszych możliwości. Zamiast inwestować w to co cenne w naszych wodach...... pstrąg, lipień a na zbiornikach szczupak i sandacz. Itd.

Co do zarybień, to sprawa jest o tyle śmieszna, że i koła zarybia i okręg zarybia... te nasze stawiki ..... wiadomo czym ..... Panem karpiem.... (choć na papierze wyglądalo więcej), a wszystko ze składek.... Nic tylko płakać lub śmiać się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dzieje sie coś na bartnikach są jakieś efekty ?? :)

Nie ma efetków :razz:

Byłem 2 i 3 maja na stawie nr 5 i nawet nic nie pykło ani mi ani innym których się pytałem,kompletna cisza zero aktywności ryb :roll:

Stały campingi,łodzie pływały ale zero ryb oprócz pierdółek na żywca :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.