Skocz do zawartości
tokarex pontony

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Jakie ma znaczenie głębokość zanurzenia śruby podczas pływania pontonem?

1) Śruba ma być poniżej dna pontonu

2) Ma być na takiej głębokości, aby nie zasysała powietrza, ale nie za głęboko.

3) Zbyt głębokie położenie śruby to większe opory dla silnika.

4) Położenie kolumny silnika ma być prostopadłe do lustra wody.

Parę minut zabawy na wodzie i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Silnik Elektryczny Osapian 55 lbs 12V- co o tym sądzicie?,czy ktoś ma-miał jakieś doświadczenie z tą firmą ,albo z tym modelem?

Jest to na naszym rynku nowość.

Opinie pojawią się za kilka lat.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że: silnik na fajną cenę i reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Mam pytanie czy kupując akumulator z grubymi słupkami (klemy) przerabiacie kable w silniku na krokodylki? czy może są jakieś klemy co można dokręcić te przewody od silnika bez przerabiania na krokodyla? Wydaje mi się że kiedyś coś takiego widziałem w jakimś sklepie moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma takie i sam też polecam, łatwo się zaciskają i nie trzeba mieć ze sobą klucza do dokręcania normalnych klem.

http://allegro.pl/klemy-do-akumulatora-szybkozlaczki-i2323988537.html (Sprzedający: Sport-Auto)

Reszta na allegro jak sam możesz ocenić, warto jednak dołożyć kilka złotych (koszt klucza + klem wyjdzie taki sam jak tych samozaciskowych wyżej)

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&sg=0&string=klemy

Ps. Kabel to kabel, można go obciąć, zdjąć kawałek izolacji i przylutować nowe klemy, jak się znudzi to przylutujesz stare krokodylki. Krokodylki z resztą są do dupy, spadają przy byle dotknięciu a te solidniejsze są droższe niż te klemy samodociskowe.

Edit:

Tu masz nawet taniej, za niecałe 20zł +8 zł wysłka

http://allegro.pl/klemy-do-akumulatora-zaciski-platerowane-komplet-i2316671491.html (Sprzedający: JAMAX24_PL)

Tutaj masz tańszą wersję z "rączką" do zaciskania, ale wg mnie warto dołożyć 10 zł i kupić te z gumowymi osłonami gdzie się łapą jednak metalu nie dotknie:

http://allegro.pl/klemy-mosiezne-samozaciskowe-zamienniki-oryginalu-i2314065468.html (sprzedający: atonre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna sprawa dzięki ale nie za bardzo mi o to chodziło.

Możliwe że źle opisałem treść.

Chodzi mi o to że kupując silnik elekt. mamy przewody zakończone oczkami które idealnie pasują na aku żelowe i tym podobne bo one mają wąskie klemy na które pasują wyżej wspomniane oczka. Ale akumulatory kwasowe mają standardowe słupki (klemy) na które właśnie pasują wymienione przez ciebie klemy.

A zastanawia mnie czy są klemy na aku kwasowy do których można przymocować właśnie te przewody oczkowe. Bez przerabiania przewodów.

Ponieważ na razie będę używał aku. głębokiego rozładowania ale też niedługim czasie żelowy a znowu zwykłe klemy na żelowe nie pasuje.

Jedynie to krokodylki ale.. na żel.. pasują małe krokodylki duże nie za bardzo się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ememiks,

są dwie możliwości:

1. w sklepach z częściami do samochodów (takich prywatnych, z podróbkami) można kupić zaciski, o które Ci chodzi. Z jednej strony mają ten zacisk na słupek a z drugiej mocowanie śrubą ( chyba fi 8 ). Zaciskasz na klemach ten zacik a do niego przykręcasz oczka z silnika.

Jedynie co bym radził to wymiecić nakrętki na motylki - do łatwiejszego montażu.

2. W sprzedaży są specjalne plastykowe pojemniki na akumulatory. Pakujesz akumulator do pojemnika i podpinasz, zamykasz pokrywkę, zapinasz pasem i gotowe.

Rozwiązanie o tyle fajne, że w takim pojemniku akumulator jest bezpieczny i łatwo go przenosić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam jeszcze raz !

Mikado Fish Hunter M54 - Mam taki silnik i zakończyłem remont swojej łodzi Romany 430D czyli z podniesionymi burtami. I mam pytanie jak to będzie pasowało do tej łodzi , będzie to się jakoś odpychać ? Na pokładzie będzie 4 chłopa o wadze +/- 500kg do tego sprzęt itp.

Straszą , mnie ,że w takiej sytuacji to ten silnik nie am szans ba ja go zarżnę do tak dużej i ciężkiej lodzi jeszcze taka waga na pokładzie a już na fali to żadnej szansy nie ma. No właśnie fala trafiają się tam sytuacje ,że fala nagle robi się ogromna i trzeba uciekać , podobno z tym silnikiem szans żadnych nie ma.

Musze używać takiego silnika raczej ew. czasem spalinówki bo jest zakaz spalinówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika wielkością łodzi nie zarżniesz. Pod silny wiatr najwyżej mogą być kłopoty. Podczas flauty ja swoją poprzednią minn kotą o uciągu tylko 36 lbs holowałem bez problemu duże jachty. Takie pewnie po 1,5-2 tony. Oczywiście plus pół tony moja łódka.

Akumulator tutaj ważny. Czym większy, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja ma Varimaxa i nie żałuję. Maximizer sprawuje się dobrze a śruba 3-łopatkowa też nieźle miesza wodę. Łódkę mam taką samą jak Ty.

MK będzie droższa ale to też dobry wybór. Uważaj tylko bo modele Traxiss seri SC są tańsze ponieważ nie posiadają maksymizera, a jest to dodatek za który warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No fajna sprawa dzięki ale nie za bardzo mi o to chodziło.

Możliwe że źle opisałem treść.

Chodzi mi o to że kupując silnik elekt. mamy przewody zakończone oczkami które idealnie pasują na aku żelowe i tym podobne bo one mają wąskie klemy na które pasują wyżej wspomniane oczka. Ale akumulatory kwasowe mają standardowe słupki (klemy) na które właśnie pasują wymienione przez ciebie klemy.

A zastanawia mnie czy są klemy na aku kwasowy do których można przymocować właśnie te przewody oczkowe. Bez przerabiania przewodów.

Ponieważ na razie będę używał aku. głębokiego rozładowania ale też niedługim czasie żelowy a znowu zwykłe klemy na żelowe nie pasuje.

Jedynie to krokodylki ale.. na żel.. pasują małe krokodylki duże nie za bardzo się trzymają.

Nawierć klemę od kwasiaka, wkręć w powstały otwór śrubę zakończoną motylkiem i już.

Tylko klemę od góry wygładź aby były jak najmniejsze straty prądu i żeby się niegrzała.

I pod motylek podkładka.

Miałem odwrotną sytuację. U mnie końcówki przewodów w silniku el. były przerobione na klemy takie jak w kwasiaku.

A musiałem przerobić to pod typowy aku żelowy. Więc obciąłem z kwasiaka 2 słupki, przewierciłem, dobrałem śrubę i dokreciłem do żelówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja po długich rozważaniach zdecydowałem się na silnik minn kota traxxis 55v +aku km battery 115 (deep cykle ) , używam go od 3 tygodni i mogę powiedzieć że sprawuje się rewelacyjnie , zbiornik na którym pływam ma około 900 ha i fala jaka na nim występuje dochodzi nawet do 1 m wysokości . Na takiej fali pływałem ostatnio około 10 km i napięcie spadło na wskazniku silnika o 1 poziom . też zastanawiałem się nad różnymi firmami (ospian , netrus , motorguide ) ale po co kombinować skoro jest minn kota??? Może jest

droga , ale na pewno nie płaci się za nazwę firmy tylko za wykonanie i za mozliwości użytkowe. Więc jako producenta silników polecam minn kote , a co do akumulatora to opinię napisze za jakieś 2-3 sezony bo na razie jako nowy spisuje się też świetnie!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Czwarty sezon na Minn Kota Traxxis 80 i niestety szlag trafił maximizer. Koszt nowego ok.800-900 zł. Tradycyjny przełącznik 5/3 w poprzedniej mojej Minn Kocie wytrzymał ok.15 lat.

Jeżeli chodzi o dłuższe pływanie, to faktycznie jest lepiej, ale to co jest w reklamach należy podzielić przez 2 albo nawet i trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Posiadałem nowiutki silnik Mikado Fish Hunter M54 szlag go trafił i teraz zastanawiam się na co go wymienić .Wiadomo jak na 10 wyjazdów i spalenie silnika to trochę zraziłem sie do marki Mikado .Na pewno nie chcę aby był on słabszy niż ten a myślę nad mocniejszym typu to:

http://allegro.pl/silnik-elektryczny-86-lbs-mikado-plecionka-gratis-i3479784703.html

Ewentualnie nad czymś takim:

http://allegro.pl/silnik-elektryczny-minn-kota-endura-c2-55-new-led-i3526996072.html

Ogólnie może macie jakieś inne koncepcje ? Bo jakoś nie ufam np. firmie takiej firmie jak NERAUS.

Trzeci sprawa mam do niego 2 nowiutkie wirniki 3-lopatkowe Minn kota ma 2-lopatkowe , podobno lepiej idzie na 3 .Można je przełożyć do niego?

Mówiąc szczerze byłem trochę rozczarowany długością pływania na tym mikadzie z akumulatorem 100. Starczał może na 10km pływania ( bo jak napisze ,ze na cały dzień to powiecie co od niego chcę ) .Ogólnie trochę popływałem i robił się słaby już i ładował się 30h.Jak na oryginalnego Exide-a to słabo wszystko wypadało.....

A tak na koniec co to jest ten Maximizer? Warto w niego inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem od końca.

Maximizer to płynna regulacja obrotów. Super wygląda to w reklamie. Dlaczego?

otóż jak napisałem wyżej padł mi maximizer w mojej Minn Kocie Traxxis 80. Jak mi Sonar-sklep wędkarski zaśpiewał 1750 za nowy maximizer, to myślałem, że chcą mi cały silnik z maximizerem sprzedać. Ale nie! To cena za część zamienną. Serwis Minn Kota łącznie z przedstawicielem na Polskę określił czas oczekiwania na nową część-wiosna 2014. Cena? Nie wiedzą. Ok.1000PLN. Szlag mnie o mało nie trafił i kupiłem Mikado 86lbs za 925 PLN. Nie chcąc przynudzać odpisuję dlaczego maximizer wygląda super w reklamie. Otóż czas pływania na nowym Mikado wydłuzył się o ok.30%. Zaznaczam - Mikado bez maximizera i o większym o 6lbs uciągu niż Minn Kota Traxxis z maximizerem.

O mankamentach Mikado napiszę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może macie jakieś inne koncepcje ? Bo jakoś nie ufam np. firmie takiej firmie jak NERAUS.

Łukasz , silnik a silnik , ta sama marka , powiedzmy Jaxson , Kowalski nie wie nic o naprawach a Nowak cały czas reklamuje bo coś tam się psuje , mój kolega miał Min Kotę i z tego co pamiętam zepsuła mu się dwa razy , piszesz o NERAUS , ja posiadam tej marki silniczek 40tkę i nie narzekam , jak do tej pory jest ok , żadnych bić ,drżeń ,i aby tak było dalej , dlaczego masz uprzedzenia do NERAUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.