Skocz do zawartości
tokarex pontony

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kwasowy nie nadaje się do silnika. 3,8m łodzią, na nowym przeznaczonym pod silnik (głebokiego rozładowania) 120Ah byłem w stanie przepłynąć przeciętnie 10km. Myślę, że dużo zależy od warunków, wiatru, temperatury, nie wiem jakie opory ma ponton w stosunku do łodzi ale myślę, że jeśli Twój akumulator żelowy jest świeży, to te dwa km przepłyniesz bez problemu. Oczywiście jakiś pagaj zawsze trzeba mieć na pokładzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kwasowe aku też są produkowane w wersji AGM do głębokiego rozładowania. Trochę szybciej się starzeją ale są znacznie tańsze. Na pewno ekonomicznie wychodzi znacznie korzystniej. Ja na lekkiej łodzi z aku 86Ah robiłem max 10 km na 40 lbs, ale ponton na pewno więcej zeżre prądu. Powinieneś dać radę, ale zwykły kwasiak będzie na raz niestety, musi być AGM albo żel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 09:54, Goliat napisał:

Kwasowe aku też są produkowane w wersji AGM do głębokiego rozładowania. Trochę szybciej się starzeją ale są znacznie tańsze. Na pewno ekonomicznie wychodzi znacznie korzystniej. Ja na lekkiej łodzi z aku 86Ah robiłem max 10 km na 40 lbs, ale ponton na pewno więcej zeżre prądu. Powinieneś dać radę, ale zwykły kwasiak będzie na raz niestety, musi być AGM albo żel. 

 

Michale  , ponton nie zeżre więcej prądu  . Na pontonie lżej się pływa jak na łodzi  , mam  łódkę  jak i ponton i parę ładnych lat pływania na tym . Aku mam już jakieś  7  lat a jeszcze cały dzień popływam na nim  , oczywiście z przerwami

 

 

Witam wszystkich. Nabyłem właśnie 3metrowy ponton i mam pytanie dotyczące akumulatora. Zamierzam pontonem pływać z brzegu na łowisko (około 1 kilometr) na silniczku 32-36 lbs. Czy żelowy akumulator 40-44 ah lub zwykły kwasowy około 65ah wystarczy na podróż na łowisko i z powrotem. 

 

Lepiej trochę dołożyć i kupić minimum 80 ah  , będziesz miał pewność i zapas mocy . Nigdy nie wiadomo gdzie popłyniesz i w razie zepsucia pogody szybka ucieczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zajac222 napisał:

 

Michale  , ponton nie zeżre więcej prądu  . Na pontonie lżej się pływa jak na łodzi  , mam  łódkę  jak i ponton i parę ładnych lat pływania na tym . Aku mam już jakieś  7  lat a jeszcze cały dzień popływam na nim  , oczywiście z przerwami

No w sumie przy normalnej łodzi masz rację, ale ja mam łódkę handmade, którą nazywam "pocisk" :D ona jest inna od wszystkich łódek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zajac222 napisał:

 

Michale  , ponton nie zeżre więcej prądu  . Na pontonie lżej się pływa jak na łodzi  , mam  łódkę  jak i ponton i parę ładnych lat pływania na tym . Aku mam już jakieś  7  lat a jeszcze cały dzień popływam na nim  , oczywiście z przerwami

 

 

Witam wszystkich. Nabyłem właśnie 3metrowy ponton i mam pytanie dotyczące akumulatora. Zamierzam pontonem pływać z brzegu na łowisko (około 1 kilometr) na silniczku 32-36 lbs. Czy żelowy akumulator 40-44 ah lub zwykły kwasowy około 65ah wystarczy na podróż na łowisko i z powrotem. 

 

Lepiej trochę dołożyć i kupić minimum 80 ah  , będziesz miał pewność i zapas mocy . Nigdy nie wiadomo gdzie popłyniesz i w razie zepsucia pogody szybka ucieczka

Silnik kupuje się ZAWSZE najsilniejszy na jaki nas stać,w czasie gdy złapie nas np burza na wodzie elektryk  55-60 lbs może nam uratować 4 litery,i będzie nas pchał do brzegu ,z małym g....m  nie będzie na to szans........trochę wyobrazni ..ludzie kupują małe  popierdółki i póżniej płaczą że za słaby.....a wiadomo na jakim akwenie będziemy chcieli popływać w przyszłosci...? i jeszcze jedno,po co aku żelowy,?drogi i ciężki jak cholera,mam i drugi raz bym nie kupił...lepiej kwasiaka aku marine 80/100ah........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.