Skocz do zawartości
tokarex pontony

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

iw końcu sprawdziłem ponton silnik i akumulator na wodzie a mianowicie na Turawie 1czerwca(jak ktoś z haczyk -owców był to zapewne widział pontonik na wodzie był tylko jeden )silnik pracuje cichutko i daje rade nawet przy sporej fali ponton 270 cm to troszke mało jak sie okazało dla 2 dorosłych facetów wędek i reszty osprzętu akumulator spisał sie świetnie od 4 rano do 14 po południu pływaliśmy sporo w tym powrót do rybaczówki na 5 biegu(jakieś trzy kilometry)i magic eye nadal zielone;)co do ryb to Turawa pokazała ze ma duże możliwości ja 2 sandacze i szczupak a mój ojciec dwa sandacze wszystkie ryby w granicach 65 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Zadałem już kiedys kilka pytań, ale niewiele miałem odpowiedzi, może tym razem, znajdzie sie życzliwa dusza i pomoże mi,( mam wszystkim). Kupiłem automatyczną ładowarkę do aku żelowych. ale automatyczna to jest tylko z nazwy. Załączona instrukcja obsługi też niewiele mi pomogła.

Ładowarka EST-516 Posiadam akumulator żelowy firmy SSB 100Ah.

Zapoznałem się dokładnie z dostarczoną instrukcją, ale mam kilka pytań.

Jak ustawić przełącznik napięć? (punkt 4) Są trzy możliwości. Ładowanie

rozpocząć od ustawienia pokrętła potencjometru na minimum (punkt 5). W

którym momencie regulować i do jakiej wartości ustawić pokrętło? (punkt 9)

Kiedy i jak poznać ostatnia fazę ładowania? aby ustawić potencjometr na

maksimum . Jak rozpoznać proces całego ładowania po wskaźniku wychylnym, (

jakie wartości będą w początkowej a jakie wartości pokazywane będą na

wskaźniku wychylnym w końcowe fazie ładowania? Bardzo proszę o proste

łatwe do zrozumienia odpowiedzi, niestety nie mam żadnego doświadczenia w ładowaniu akumulatorów. Nie jestem zbyt techniczny. Pozdrawia. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie jakiej mocy powinien być silnik elektryczny do łódki dł 360cm szer 135cm waga 60kg,będę tą łódką pływał w 3-4 osoby,jaki silnik da sobie radę w miare sprawnie pływać po jeziorze???pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie kluczem chociaż ostatnio musiałem kombinerkami bo klucz gdzieś posialem ale mocno to robie nie ma prawa być luzu spróbuj jeszcze mocno dokręcić jak dalej będzie się grzał kabel musisz dzwonić do serwisu poszperaj w necie ,znalazłem kiedyś strone firmy co przerabia silniki motor guide zakladając im Maximizer pewnie będą wiedzieli jak Twój problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam.Jeśli można podepnę się w temacie, by nie mnożyć wątków.Na allegro są Minnkoty w niezłej cenie, ale + 65 zł wysyłka drogą morską,czyli chyba zUSA. Ktoś mówił, by nie kupować tych z rynku amerykańskiego:niby takie same jak na polskim rynku, ale nie chcą ich serwisować u nas ze względu na calowe gwinty.Proszę potwierdzić lub zaprzeczyć.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chcą ich serwisować u nas ze względu na calowe gwint
Pierwsze słyszę ,pewnie znając życie to konkurencja rozsiewa takie wici ,a poważnie wolę Minkotę niż z 10 tych plastikowopodobnych podróbek co się szumnie nazywa silnikiem do łodzi. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie konkurencja Minnkoty.Facet, którego spotkałem ostatnio nad wodą, użytkownik Minnkoty 55!Chwalił ją, ale twierdził, że jeśli ktoś sprowadzi sobie model z USA, to będzie się różnił od wersji sprzedawanej w Europie calowością części i żadne serwisy nie chcą przyjmować amerykańskich wersji.Proszę o rozstrzygnięcie-prawda to czy fałsz??? Czy z licznych firm spotykanych na alle... są jeszcze jakieś godne uwagi i warte swojej ceny??? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam! Też jestem tu nowy i tez mam taki problem jak jamagic ;] Widzę ze szukamy podobnego sprzetu. Ja szykuje sie do kupna pontonu FORSAGE 330 (allegro.pl) tylko został mi problem wybrania silnika.

Już mam ten ponton i jestem zadowolony silnik też ekstra tylko te wymiary po złożeniu pontonu troche przerażaja :) ehhehe

Po jakich wodach pływasz, ze takie zadowolenie:] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widziałem temat podobny do tego co ja pisze ale nie o to samo chodzi.

Mam pytanie:

Wiem ze ładowarki do akumulatorów żelowych 12v 1.3 Ah są drogie 70 zł a ja właśnie mam coś do tego podobnego

Jest to taki zasilacz dzięki któremu mogę zmieniać polaryzacje i volty

jest ich 7 oto one :

1.5v

3v

4.5v

6v

7.5v

9v

12v

dodatkowo powiem co jest napisane na nalepce tego zasilacza

----------------------

ART NO.004

A.C.-D.C.

INPUT 220v/240v

50 Hz

POWER 18W

OUTPUT 1.5-3-4.5-6-7.5-9-12 V =

CURRENT : 1000mA MAX

------------------------

I tu zaczyna się problem ! Czy mogę tym ładować :?: Tak się składa ze mam świetna pamięć . A słyszałem ze trzeba tam zmniejszać coraz bardziej energie żeby się żel nie zagotował :P czy jakoś tak . Jak coś mogę to manualnie zmieniać ta regulacja voltów

co jakiś czas a potem wyłączy jeżeli jest taka możliwość to proszę o instrukcje (tylko taka prosta bo eis na tym nie znam) A jeżeli nie to czy jest jakiś inny tani sposób . Aha zasilacz ma mnóstwo wtyczek wyjściowych. Z góry dziękuje

P.S Na pewno zostanę skrytykowany na ale niestety nie znam się na tym a szkoda mi na takie coś pieniędzy skoro mogę zrobić z rzeczy pod ręka ( I proszę o jaki najprostsze wytłumaczenie - jak wieśniakowi {no może nie aż tak } )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominator999, ten zasilacz się nie nadaje.

Przeczytaj dokładnie to co napisał bari w linku nr 1 i stosuj się do tego. Zwróć uwagę że napiecie ładowania może sięgnąć nawet 2,5V na celę czyli 6x2,5=15V Twój zasilacz daje 12V więc tylko podładuje aku - nigdy nie osiągniesz 100% naładowania.

Fakt taka ładowarka troszkę kosztuje ale zawsze wiesz, że aku jest dobrze naładowany.

Ja mam ładowarkę ładującą prawie wszystko co jest dostępne na rynku z możliwością programowania wszystkich parametrów ładowania i rozładowania i dobrze wiem co daje opowiednia ładowarka. Przykład: mam pakiet aku Ni-Cd o pojemności 600mAh używany sporo już drugi rok. Ładowanie zawsze odbywa się cyklem rozładuj-ładuj ( w celu uniknięcia efektu pamięci) i w ten pakiecik ładowarka nabija śrenio 610mAh (aku sanyo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik tyle że w słabszej wersji 36lbs. Od maja praktycznie non stop na wodzie. O ile to może być pomocne (w końcu to krótki okres czasu) jak do tej pory jedyny problem jaki miałem z tym motorkiem to trzpień na którym "buja się" silnik. Poluzował się nieco i nie chciałem ryzykować utopienia całego silnika. Wymieniłem na standardową śrube z nakrętką samokontrującą. Z nieoficjalnego źródła wiem że te silniki mają stojan i wirnik od "miłej kotki" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury technicznej...silnik do pontonu 3,3m. Taki aby dobrze sobie radził z tym "tytanikiem" :lol: (aluminiowa podłoga), elektryczny oczywiście. Nerauss 36lbs niestety jest troche za słaby. Dwa modele chodzą mi po głowie; SHAKESPEARE 54lbs i ZEBCO RHINO 54lbs? Czy ktoś miał doczynienia z tymi motorkami? Jak się sprawują? Dodam że minn kota odpada ze względów ekonomicznych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam brać wędkarską!!! Mam pewien problem i dylemat, sporo pytań czekających na odpowiedzi, dlatego proszę nie pisać odpowiedzi typu"ale to już było.." bo nie o to pytam.

Do rzeczy.

Mam zamiar kupić środek pływający ,wiadomo piorytet to kasa,chodzi o coś nie dużego ale w razie potrzeby żeby można z Żoną i Synkiem też rekreacyjne popływać.Mam w miarę miejsca żeby "zimować" sprzęt.Z transportem gorzej ewentualnie dach auta bądź przyczepka (koszty!!!) pierwszy problem i pytanie :

łódka czy ponton? czytają, przeglądając internet,pływając również staneło na łódce ale tu następny problem, transport.Na dachu auta nieporęcznie przyczepki drogie.

Drugi problem i pytanie :

Silnik już wybrany tzn. napewno elektryczny ale : jaki?

następny problem : akumulator,żelowy (drogi), czy zwykły? w jednym i drugim wypadku : jaki?

kolejna sprawa jeśli akumulator żelowy to jakie ładowanie? specjalne prostowniki ,koszty rosną w dużym tempie!!!i wen sposób z przewidywanych 2 tys. pln robni się 4,5 tys pln.....

Bardzo proszę o rzeczowe wypowiedzi ,z góry dziękuję ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerauss 36lbs niestety jest troche za słaby.:smile:

Pływałem z minn kota 30 lbs na moim 3m pontonie ze sztywna podłogą i było ok (na wodzie stojącej). Jesli myslisz o rzece to raczej spalinowy polecam. W komplecie do pontonu posiadam silnik minn kota 40 lbs i tez jest ok.

żeby można z Żoną i Synkiem też rekreacyjne popływać.

łódka czy ponton?

Jezeli ponton to sugeruję zeby mial ze 3m. Ja mam ponton i sobie bardzo chwalę.
elektryczny ale : jaki? akumulator,żelowy (drogi), czy zwykły? w jednym i drugim wypadku : jaki?
najlepsza wedlug mnie jest minn kota. 30 lbs wystarczy. Aku - koniecznie "głębokiego rozładowania".Zwykły akumulator rozładujesz poniżej 10,5V i będzie po akumulatorze. No chyba, że kupisz sbie miernik i będziesz mierzył, żeby nie przekroczyć tej magicznej wartości 10,5V. Sugeruję żelowy, bo w zwykłym elektrolit chlupocze przy silniejszym wietrze.
jeśli akumulator żelowy to jakie ładowanie?

Posiadam "automateczną ładowarkę" polskiej firmy, zdaje się Stef-pol. Kupiłem na "alledrogo.pl" Po naładowaniu aku prąd jest automatycznie zmniejszany, także nic się nie gotuje.

Za około 3,3 tys. zł powinieneś skompletować sprzęt na lata.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.