Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z Białegostoku i wczoraj oglądałem te silniki i pontony w sklepie. Wizualnie wygląda to dobrze, zwłaszcza pontony. Niestety jest to nowy produkt i dopiero podczas użytkowania okaże się co są warte. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zakupiłem już ponton i silnik Elektryczny Neraus Motor 54lbs tylko mam problem z zakupem akumulatora jeżeli możecie to doracie czy akumulator żelowy 65 AH starczy do pontonu 4 osobowego i na jak długo wystarczy do ciągłego pływania zgóry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej mocy silnika zalecane są akumulatory żelowe ok. 100 Ah. Na Allegro masz Panasonica 100Ah za 480zł lub Eoropower 90 Ah za 440zł. Lepiej dołożyć 100zł i mieć coś mocniejszego zwłaszcza do takiej mocy silnika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor 54lbs
A ja moge wiedziedz po co ci taka "kobyla" do pontonu ,wiadomo że im mocniejszy silnik to zużycie prądu większe ,co powoduje potrzebę większego aku.Poczytaj na forum o silnikach jest tam też i o akumulatorach żelowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade merchel zobacze i ten akumulator chyba kupie bo nie mam za dużego wyboru a co do mocy 54lbs to nie miałem wyboru na obecną chwile tylko taki silnik był wiec sie skusiłem obym tego nie żałował :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na kupnie silnika Minnkota 46 lub 50 lbs – jeszcze zastanawiam się nad modelem.

Mam kilka pytań dotyczących akumulatora i prostownika do niego:

- jaki kupić akumulator ? żelowy, pełnego rozładowania czy jeszcze jakiś inny ?

- ile amperogodzin powinien mieć akumulator do silnika 46 a ile do 50 lbs ?

- lepiej kupić dwa akumulatory o mniejszej pojemności czy też jeden duży ?

- kupiłem poniższy prostownik: http://allegro.pl/item309742843__tronic_t4x_naladuj_i_zregeneruj_.html

czy nadaje się do takich akumulatorów ? Ile mniej więcej mogą się ładować akumulatory przy takim prostowniku

- jeśli powyższy prostownik się nie nadaje to jaki polecacie ?

- czy ktoś z Was słyszał o kimś kto przerabia silniki minnkota i montuje w nich maximizery ?

Z góry dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj.

Akumulator minimum 100 Ah - jak chcesz mieć zapas zasilania.

Osobiscie posiadam ZAP Marine 100 Ah.

Ładowarka fajna (ja płaciłem 69 zyla), wadą jest to że naładowanie aku o takiej pojemności trwa około 30 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel

Witam

Kupiłem ostatnio silnik do łodzi (długość łodzi 4,00m) Jaxon ES 48 :razz: . Nie wiem czy akumulator 100Ah nie będzie za mały czy lepiej rzędu 130Ah. Jak długo na takich akumulatorach popływam. :?: Jaki akumulator wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam

Kupiłem ostatnio silnik do łodzi (długość łodzi 4,00m) Jaxon ES 48 :razz: . Nie wiem czy akumulator 100Ah nie będzie za mały czy lepiej rzędu 130Ah. Jak długo na takich akumulatorach popływam. :?: Jaki akumulator wybrać?

Osobiście myśle, że z 100Ah można dużo wyciągnąć. Teoretycznie na 5 biegu przy niesprzyjających warunkach to tylko z dwie godziny popływasz, ale przy normalnym uzytkowaniu i umiarkowanej falce oraz pedkosci silnika 2-3 to z 5-6 godzin posmigasz

Ja osobiscie to podobnej łódki kupile 2 zelówki 60 + 65 Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel

:razz: DZIEKI ZA ODPOWIEDZ

WITAM

ZNALAZLEM AKUMULATOR MINN KOTA((MK31DC--130AH--DEEP CYCLE[/shadow]))

STOSOWANY JEST DO TROLINGU

POSIADA FUNKCJE GLEBOKIEGO ROZLADOWANIA

CYT:

Akumulatory Deep Cycle, to akumulatory tzw. głębokiego rozładowania, dedykowane specjalnie do trollingu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii akumulatory te pozwalają na dłuższe trollingowanie.

MAM PYTANIE ODNOSNIE TEGO SPRZETU -CZY BEDZIE ODPOWIEDNI DO SILNIKA KTORY POBIERA MAX37A

CZY KTOS POSIADA TAKI AKUM.CO SADZICIE :?:

PROSZE O OPINIE

DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:razz: DZIEKI ZA ODPOWIEDZ

WITAM

ZNALAZLEM AKUMULATOR MINN KOTA((MK31DC--130AH--DEEP CYCLE[/shadow]))

STOSOWANY JEST DO TROLINGU

POSIADA FUNKCJE GLEBOKIEGO ROZLADOWANIA

CYT:

Akumulatory Deep Cycle, to akumulatory tzw. głębokiego rozładowania, dedykowane specjalnie do trollingu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii akumulatory te pozwalają na dłuższe trollingowanie.

MAM PYTANIE ODNOSNIE TEGO SPRZETU -CZY BEDZIE ODPOWIEDNI DO SILNIKA KTORY POBIERA MAX37A

CZY KTOS POSIADA TAKI AKUM.CO SADZICIE :?:

PROSZE O OPINIE

DZIEKUJE I POZDRAWIAM

To jezeli silnik pobiera max 37A to na tym aku przepłyniesz na max obciązeniu do ok. 4 godzin. W praktyce wyjdzie więcej. Ten aku to na pewno dobry wybór. Podejrzewam, że jest dość duzy i waży sporo, ale jeżeli masz duzo miejsca to bedziesz śmigał :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel

HEJKA

ZNALAZLEM DWIE STRONY OPISUJACE AKUMULATORY

KTURE OPISALEM WYRZEJ

http://aquafish.pl/product_info.php?products_id=86&osCsid=0784f40a52ef699618ee7e9b5f533f7f

DRUGA STRONA TO :

http://www.szczupak.pl/szczupak_zagiel/index.php?site=shop∂=info&id=1270

ZOBACZCIE I DAJCIE ZNAC (WARTO CZY NIE WARTO)

CHYBA ZE JAKIS INNY POLECACIE??????????

POZDRAWIAM

D Z I E K I ZA ODPOWIEDZ TOMASS

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem Taki

w sumie jestem zadowolony z tego aku i jak bym kupował następny to wybiorę podobny ale nie taki sam ,mam kilka uwag które cię może zainteresują ,aku po wyżej 100-tki są za ciężkie ,po drugie ładowanie jest zbyt długie ,jeśli nie pływasz na jeziorach po wyżej 1000h to nie ma sensu kupować tak wielkiego ,A pamiętaj o prostowniku do żelówek bo zwykłe się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupiłem sobie JAXON 40 i nie wiem jaki akumulator koledzy mówią ze zwykły akumulator samochodowy sie nadaje świetnie 60ah starcza no około 4-5 h pływanie ..ale z tego co tu czytam to nikt nie mówi nic o takim akumulatorze...jaka jest wasza opinia na ten temat.??? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupiłem sobie JAXON 40 i nie wiem jaki akumulator koledzy mówią ze zwykły akumulator samochodowy sie nadaje świetnie 60ah starcza no około 4-5 h pływanie ..ale z tego co tu czytam to nikt nie mówi nic o takim akumulatorze...jaka jest wasza opinia na ten temat.??? :mrgreen:

Aku samochodowy nie bardzo nadaje się do tego typu użytkowania. One nie trawią czestego rozładowywania i ładowania. Do takiego cyklu pracy są specjalne aku głębokiego rozładowania lub żelowe.

Osobiście znam osoby, które pływają na zwykłych akumulatorach i twierdzą, że wszystko jest ok. Myślę, że jak masz jakiś stary aku samochodowy to spróbuj, ale nowego kupować nie ma sensu. Z resztą różnice w cenach nie są już takie kolosalne bo za żelówke o pojemności 65Ah trzeba dać od 300-350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no ja szukałem akumulatora ale takie 60 ah sa strasznie drogie ,po prostu nie stac mnie wywalic od razu 500 zł za akumulator ...tyle dałem za silnik..masz może jakieś konkretne akumulatorki na oku.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no ja szukałem akumulatora ale takie 60 ah sa strasznie drogie ,po prostu nie stac mnie wywalic od razu 500 zł za akumulator ...tyle dałem za silnik..masz może jakieś konkretne akumulatorki na oku.. :razz:

Może być to:

http://www.allegro.pl/item335221151_akumulator_zelowy_sbs_60_zywotnosc_12_lat_gw_.html

albo to:

http://www.allegro.pl/item327970831_japonski_akumulator_zelowy_panasonic_12v_65ah_.html

Ja mam oba, ale jeszcze ani razu nie używałem. Ten pierwszy kupiłem w zestawie z silnikiem Minn kota 34 a drugi kupiłem uzywany za 190 zł z przesyłką.

Jeżeli bywasz w Warszawie to tego Panasonica można dostać za jakieś 300 zł przy odbiorze osobistym (tylko nie wiem który sprzedawca - z jakąś kobietą rozmawiałem)

Ja wolałem kupić 2 aku po około 60Ah. Jest je łatwiej nosić niż jeden 100-130Ah i lepiej można na łódce umieścić. Jak łódka jest niewielka to takie 40 kg na tyle + człowiek może nieźle łódkę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.