Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaki picker?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak konger to polecam ten topic

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=171229&sid=bd0f6896e856464fdc8d397404ccc25e#171229

Takie 2 kijki + kurier nie całe 200zł. A potem jak czegoś nie wiesz z wędkarskiego punktu widzenia to przeglądanie forum[o leszczach,węgorzach jest chyba wszystko:P] lub zadanie pytania:) warto pamiętać, że to wędkarz łowi ryby a nie kij(lepiej być lepszym wędkarzem z kongerem niż pewną częścią woła z shimano :P). Ja na początek(od dzisiaj zaczynam DS-owanie) też kupiłem sobie kongera myślę, że na początek da radę a potem jak mi się spodoba i będę miał jakąś kasę to pomyśli się nad czymś lepszym.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnopiorek, Na pierwszego DS,a nie musisz wydawać dużo kasy. Z firm w klasie ekonomicznej warto zwrócić uwagę na Mistralla, to firma która nie ma tak ugruntowanej pozycji jak Jaxon czy Konger, w związku z tym musi oferować nieco więcej za te same pieniądze niż konkurenci. Ja mam kołowrotek i spining ich firmy trzeci sezon i za te pieniądze nie narzekam, a sprzęt lepiej wykonany niż u Jaxona czy Kongera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zainteresowałem się metodą połowu o nazwie "Drgająca szczytówka". Oczywiście chodzi tu o grunt. Nie mam pojęcia jak skompletować zestaw, mam nadzieje że służycie pomocą. Rodzaj wód ja jakich będę łowić to wody stojące. Dodam że wędzisko musi być w miarę krótkie ze względu na roślinność na brzegu. Proszę o propozycję kołowrotek + odpowiednie wędzisko.

Fundusz który chce na to przeznaczyć wynosi 300 zł. A i jeszcze jedna ważna rzek, wędzisko będzie służyć do połowu ryb spokojnego żeru, karpie do 3-4 kg, liny, leszcze płocie - myślę że wymiar nie ważny bo wędzisko powinno sobie poradzić z tymi rybami. Nie ukrywam że chciałbym zapolować na okonia, może nawet szczupaka metodą gruntową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz łowić na wodach stojących wędką stosunkowo krótką (roślinnośc) to oczywiście proponuje pickera. Na białoryb sprawdzi się znakomicie. Jednak to nie jest wędka na drapiezniki... o Tym jakie pickery polecam możesz przeczytac np. tutaj

Jak chcesz miec bardziej uniwersalną wędkę, taką również na drapieżniki to zainteresuj się feederami i light-feederami. Jednak w tym przypadku zazwyczaj wydłuży ci sue długość wędki i będziesz miał problemy z roślinnością.

Albo rybki albo akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Kolego po pierwsze nie podałeś jaki zestaw chcesz zamontować na tego pickera, spławik/koszyk/sprężyna, jeśli te dwa ostatnie to co ma być sygnalizatorem? Tradycyjna bombka zawieszana na żyłce czy może na szczytówkę (drganie szczytówki)? Opisz wszystko co i jak bo tak Ci nie doradzimy, a po drugie co najważniejsze, kłania się regulamin, nie wstawiamy bezpośrednio linków z innych strony tak jak Ty to zrobiłeś. Napisz samą markę i model wędki oraz dł. i cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega szuka pikera to jaki sens wieszać na nim bombkę jako sygnalizator, lub łowić na spławik... przejrzyj tematy na forum, jest bardzo dużo informacji. Z dwóch podanych przez Ciebie mam dragona 3m jestem z niego bardzo zadowolony, sprawia wrażenie bardzo delikatnej wędki, ale kilka razy już go sprawdzałem i radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravqq ale widziałem wielu ludzi co łowią na bombki albo na spławik, pytałem się dlaczego tak robią to mówili, że tak im wygodnie i bardzo dobrze się łowi na te metody, czyli piker to nie takie zwykłe wędzisko. A w dodatku mój brat łowi pikerem na spławik a dokładniej na wagglera i bardzo ładnie mu się ten zestaw sprawuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, że się da to wiem, sam czasami na pobliskie leśne bajorko montuje zestaw spławikowy, ale skoro kolega pyta w dziale "Gruntówki w tym feedery i pikery" o piker konkretnie to zakładam, że nie szuka spławikówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravqq no może i masz rację ale ja zawsze wolę się zapytać co i jak by mieć całkowitą jasność :smile: a wracając do tematu to ja na Twoim miejscu FelloweS wybrał bym Team Dragon Silver Ed Quiver 2,7m-50g, ze względu na dobrą firmę i na większy cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Sorki za odgrzebanie starego kotleta, ale przegrzebałem ten i parę innych wątków i odpowiedzi nie znalazłem. Czy ktoś z Kolegów poleci mi picker do wędkowania na wodzie stojącej, koniecznie o parabolicznej akcji, długość do 2.4m, nie Jaxon i nie Konger, do 170 zł.

Posiadam dwa feedery team carbomaxx 3.9/120 i są dla mnie zbyt sztywne, więc chodzi mi o coś bardzo kluskowatego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ciężko będzie w tym budżecie. Rodzimi importerzy jarają się sztywnymi pałkami (nie wiem czemu) ... z miękkich w przyzwoitych pieniądzach - dragon express, cormoran speclinad picker (stara seria - wspólczesne są ciut za sztywne - ale nadal miękkie)

więcej w tej kasie i długości do 2.7 i przyzwoicie miekkich nie miałem w rekach. Wszystkie które macałem - mikado , kongery ...to za sztywne kije jak na pickery

najfajniejszy jaki miałem w rękach - to daiwa windcast picker i stare shimano nexave bx (nie mylić z cx) ale niestety oba kije daleko poza budżetem

a - jeszcze jedno - dla czego dł 2.4m ? masz tak male bajorka czy chcesz lapać max 20-25m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pickerków używam mistralla tournament 3m cw 30gr,i powiem, jak za tą kase(150zł) to dupy nie urywa jeśli chodzi o wykonanie,ale sama moc kijka i jego akcja- taka lekko szczytowa czy też waga powaliła mnie na kolana,także polecam^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałbym połowić blisko, tam gdzie dorzucę zanętą z ręki. Długie kije już mi się przejadły :P Dzięki wielkie za propozycje, na pewno się im bliżej przyjrzę :)

2.4 odradzam - bo na miekkim kijku jak wejdzie taki linek 1.5kg to już zaczyna się ostra jazda bo kontroli holu - zero.

długo łapałem na bajorach pickerami 2.7 i to wg mnie absolutne minimum - wg mnie komfort zaczyna sie gdzieś na długości 3.00 - 3.30. Taki miękki kijaszek 3m jak np daiwa windcast czy dragon express)- spokojnie pozwala zejść z przyponem do 0.10 (cieniej tylko przy perfekcyjnie płynnych hamulcach kołowrotka) i spokojnie dłubać płotki a gdy wejdzie karpik ok 1-2kg nadal mieć argumenty po swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Może ktoś pomorze w wyborze mam coraz większy mętlik szukam wędki do połowu na koszyk na jeziorach i może czasami na rzekach o małym-średnim uciągu. Pod uwage biorę

1.Mitchell Elite Feeder 390 60-120

2.DAIWA SWEEPFIRE FEEDER 3.66 M ok. 90 G

3.Mikado Ultraviolet Light Feeder 360 do 90g

Który wybrać bo im więcej czytam tym gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Witam, nie chciałem już zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj :)

Jestem początkującym wędkarzem, bardzo spodobała mi się metoda DS. Mam feedera Mikado golden lion 3.3 cw.100. Wiem, że to nic specjalnego, niskobudżetowy kijek a teraz chciałbym dokupić albo kolejnego feedera albo właśnie pickerka. Zamierzam łowić tylko na jeziorach, więc może picker by wystarczył?

Tak jak wspomniałem, jestem początkującym wędkarzem i dużo muszę się nauczyć. Na początku zapewne nie ma się co spodziewać rewelacji, ale z czasem może uda się złapać np. karpia i czy taki picker do 150zł da radę wyholować większą rybke? :)

Mam możliwość kupienia za 140zł Dragon Express Quiver 40 / 300 cm / 10-40

Wędka jest używana, ale miałem ją w rękach i na prawdę jak nówka.

Czy może polecicie mi coś innego z serii feedera, a może po prostu innego pickera?

Budżet na kijek to 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakroff, kup sobie pickera, chyba, że zamierzasz rzucać naprawdę daleko, to wtedy feeder 90g. A czy karpie rzeczywiście u Ciebie występują? W większości wypadków tylko się o nich słyszy, a nikt ich nie łowi... Zresztą podjerzewam, że takiego karpia do 5 kg można bez problemu wyciągnąć, byleby hamulec w kołowrotku był dobrze ustawiony i hol odbywał się płynnie, bez nerwowych szarpnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm karpie chyba występują u nas :D Ja nie mogę potwierdzić, bo jeszcze nigdy nie złowiłem, może kiedyś... hehe

No i stało się, kupiłem tego Dragon express quiver 3m cw. 10-40g za 140zł :)

Troszkę poszperałem, poczytałem no i z tego co ludzie pisali to jest to chyba przyzwoite wędzisko. Zresztą dla początkującego to wystarczające. Nie wiem natomiast czy dostanę pochwałę za wybór kołowrotka. Kupiłem kołowrotek Dragon Millenium RD625i za 90zł, co o nim myślicie? Wystarczy?

Ja wyszedłem z założenia że lepiej kupić kołowrotek Dragona niż Jaxona czy jakiejś innej firmy Kojkojamojko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.