Skocz do zawartości
tokarex pontony

CASTING WEIGHT


MD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wykopalem stara wetke typu feeder ( Konger Carat Picker 300) z szafy i chce ja wziac nad wisle na grunt. Jej castin weight -ciezar wyrzutu ( koszyczka?) o ile sie nie myle to 40.

Ja chcialem zalozyc koszyczek 80g tylko nie wiem czy to dobry pomysl na ten kij? Jaki zestaw najlepiej dobrac to takiej wedki?

Parametry:

casting weight: 40g

length 300cm

weight 215 g

sections 6+2 co to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

MD wydaje mi się (bo na wędkarstwie rzecznym sie nie znam,łowię tylko na spokojnej wodzie)że z pikerem na rzece wiele nie zwojujesz,może na rozlewiskach ale w nurcie nie bardzo.

Podanego przez producenta CW (ciężar wyrzutu) nie najeży przekraczać bo możesz uszkodzić kij.

casting weight: 40g -maksymalna waga koszyka z zanętą ,czyli koszyk max 20 gram +zanęta.

length 300cm

weight 215 g

sections 6+2 co to??-znaczy że 2 gł. składy+6 szczytówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, tak myslalem ze nic ciezszego nie zaloze.

Co do lowienia na rzecze- Wisle zauwazylem, ze glowna metoda lowienia tutaj to na ciezko.

Przy mnie jeden wedkarz wyciagnal 2 Leszcze 60cm, 3kg i wlasnie lowil metoda feeder- Koszyczek 80g.

Ja obawiam sie ze moja 40 zostanie zniesiona przez nurt rzeki, no ale zobaczymy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, u nas wieje od południa więc wiatr ma pole do popisu. Od wczoraj poziom spadł o ponad pół metra. W sumie to nawet jak jest luz to kosza niżej jak 60g nie zakładam.

warszawa_24, jak nie szkoda Ci kija to powodzenia. Chyba lubisz wyważać otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powlowione niesty bez ryb. Ciezar 40g na Wisle sie sprawdzil, ale rzeka niesty jest wymagajaca.

Wedkarze obok mieli po 80- 100 g zylkie 0.40 i przypony 0,25. Wyglada na to ze na taka rzeke trzeba zmienic kijek na jakis porzadniejszy no i 3m zdecydowanie za krotki bo za daleko sobie nie porzycalem.

Jezeli ma ktos doswiadczenia jak lowic na Wisle w okolicach Warszawy/ Łomianek to poprosze o rady no i milo bedzie ulyszec jaki sprzet wybrac.

Na razie chyab czas na Spinning i Sandaczyk:) tylko jeszcze nie wiem gdzie:)

A co do feederka to zastanawiam sie nad CW130g jakies 360 dlugosci moze Mikado ale to zalezy od ceny. Moze tym cos zlowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD-u nas na Wiśle tj.w Strumieniu-Drogomyślu stosuję do feedera żyłkę główną 20 zaś przypon 16 i jest OK. W okolicach Warszawy moze to być troszę za słabe ale jak dasz główną ok.25 to powinno wystarczyć.Czterdziestka jest za gruba moim zdaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
no to powlowione niesty bez ryb. Ciezar 40g na Wisle sie sprawdzil, ale rzeka niesty jest wymagajaca.

Wedkarze obok mieli po 80- 100 g zylkie 0.40 i przypony 0,25. Wyglada na to ze na taka rzeke trzeba zmienic kijek na jakis porzadniejszy no i 3m zdecydowanie za krotki bo za daleko sobie nie porzycalem.

Jezeli ma ktos doswiadczenia jak lowic na Wisle w okolicach Warszawy/ Łomianek to poprosze o rady no i milo bedzie ulyszec jaki sprzet wybrac.

40g Ci się sprawdził? to musiałeś albo spokojną zatoczkę znaleść albo rzucałeś przy samym brzegu

w tej chwili w Wisle w nurcie to niestety i 150 za mało :(

ja rzucałem 130 przed nurt i było względnie ale i tak znosiło, nie był to raczej efekt samej wody a syfu, który czepiał się żyłki i koszyczka. Przy mnie facet rzucał żywca (tyle że w sam nurt) z obciążeniem 250 i ściągało to na potęgę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.