Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw Grunfeld


BROWAReq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

łowi ktoś z Was lub może wie cokolwiek o stawie Grunfeld? Położony na Muchowcu w Katowicach między działkami ok 4 ha - wyrobisko gliny - podobno max głębokość 27 metrów? Słyszałem co nieco o karpiach, amurach i sumach stamtąd ale oczywiście chciałbym wiedzieć jakieś pewne informacje o populacji ryb jakie tam występują. Zamierzam tam się wybrać na nockę w ten weekend i może następny.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Też zamierzam wybrac sie tam na nocke. Równiez słyszalem o sumach, karpiach i amura. Sam osobiście widziałem tam zdechłego amura (ok. 10kg). Utrudnieniem jest tam to ze woda jest krystalicznie czysta i ryba wszystko widzi oraz zaczepy. kiedys rozmawiałem tam z nurkami ktorzy mieli tam cwiczenia i mowili ze widzieli tam sumy od 1m do ponad 2m. Jeżeli jest tam karp to bedzie go bardzo mało ale będą to okazy sięgające około 20 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogulnie mowiac na dnie jest zalana cegielnia. Jest tam około 20 metrowy komin pod wodą i wiele wagonów i koparek itp. Ale to bardziej od strony wysokich urwisk. Druga połowa jest w miare czysta. jesli chodzi o ukształtowanie dna to jest ono bardzo różniste. Ja tam kiedys siedziałem 4 dni na kulki ale bez efektów. łapałem na głębokości około 6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja maks. znalazłem 11metrów głębokości na echosondzie - faktycznei dno bardzo urozmaicone z 9 metrów górki na 6 metrów i 5 m i znów 8-9 m. Woda niewyobrażalnie czysta. 1 doba spędzona tam i 2 leszcze po 46 cm plus ładny spław ładnej rybki. Ogólnie ciekawa woda ale juz na wiosnę - teraz za zimno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z reguły na co łapiesz? bo ja jestem karpiarzem i łapie na proteine i inne tego typu kombinacje. Na jakiej głębokosci tam łapałes, w ktorym miejscy mniejwiecej i ile od brzegu?? bo ja nie mam echosondy i wiem tylko z opowiadan jak tam mniejwiecej wyglada. Ale mam w planie wybrac sie tam jeszcze w tym roku na drapieznika bo niejestem w 100% przekonany czy jest tam karp. a na echosondzie nie poazuje ci duzych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo w pokazywanie dużych ryb na echosondzie to nie wierzę ;] ale coś tam pokazywała ;]

Pierwszy leszcz wziął na stoku mniej więcej 5 metrowym ( mniej więcej od domu właścicielki do cypla od strony Muchowca jest głębia 11-8 metrów, od cypla zaczyna się wypłycenie najpierw na 5 metrów z półką długości ok 5 metrów, a potem do końca już mniej więcej 4 metry). Drugi wziął po zarzuceniu zestawu w okolice, gdzie chwilę wcześniej spławił się może karp może amur - w miejscu, gdzie są górki od 8m do 5m, tak więc ciężko powiedzieć niestety na jakiej głębokości ;/

Oba wzięły na kuku na włosie -1 banan, 2 scopex.

Przy pakowaniu podjechał na nockę karpiarz, który łapie pod trzcinami tylko i rzekomo amury łapie.

Na kulki nie próbowałem bo nęciłem grubą kukurydzą i nie byłem przekonany czy jakieś karpie i amury faktycznie tam jeszcze pływają.

Wiesz coś na temat drapieżnika stamtąd? Tzn. co oprócz legendarnych ;] sumów tam jeszcze można spotkać, bo widziałem tam, gdy nęciłem żywcówki w wodzie lecz 2 wypady na spinning z zerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Jeśli kogoś to zainteresuje i w ogóle jakaś osoba to przeczyta to mam jakieś informacje na temat tej wody. Wędkarz łapiący pod trzciną nie miał ani jednego brania, a co do rybostanu jest każda ryba i jest jej trochę w tej wodzie (mówię o karpiu i amurze) choć ludzie myślą co innego (dzięki bogu). Jak ktoś chce coś wiedzieć pomogę na tyle ile mam wiadomości w temacie tej wody, a ''coś'' tam wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.