Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


Lord Konrad I

Rekomendowane odpowiedzi

mój był wręcz niebieskawy :o

A ja kiedyś złowiłem coś jakby mieszanke tęczaka i szczupaka ;o

Kształt miał szczupaka, ale kolor tęczaka. Najciekawsze ze nie miał zębow! Ani 1 !

Dziwna rybka miała około 40 cm i wróciła do wody

Złowił kiedyś ktoś z Was coś podobnego? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Gratulacje Wszystkim, Którzy o kiju nie wrócili.

Wczoraj była u mnie tragedia. Rzeka - nic, lecz poświęciłem jej 30 minut.

Dalej dwa zbiorniki po cegielniach, próbowałem tam pierwszy raz, koledzę gumę odprowadził niewielki karp lub większy lin - i na tym koniec. Wiatr ze wschodu - ryby chodu. - Akurat. :P

Gdyby nie uwalniacz, miałbym duże straty, chociaż i tak w odmętach pozostała wahadłówka meppsa - syclop 00. :|

Do piątku antrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj okoń niemiłosiernie tłukł stada słonecznicy, jednak brały głównie te 17-20cm, na ok 40-50szt. dosłownie z pięć miało wyraźnie 20+. a jeszcze szczupaczek ok.35cm połakomił się na paprocha i jeden niezidentyfikowany obciął gumkę na wysokości 10-15cm. jednak końcówka sezonu, przyjemna aura - każdy wypad cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość kiepsko, pogoda nie sprzyjała, jednak zanim zaczeło lać udało mi sie wyciągnąć ok. 10 śledzi ( uklejki, hehe). Nawet mała płoć nei chciała złapać ;(.

Ale Ciesze sie z tego wypadu, gdyż zauważyłem, że zaneta sie nie rozpuszcza jak powinna.

Wnioski- niepotrzebnie dodaje piasek na spokojne jeziorko.

Nastepnym razem, gdy tylko pogoda dopisze spróbuję z zanętą bez piasku z samym klejem.

Na pewno bedzie lepiej ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasku się nie używa zupełnie w wędkarstwie, chyba że cement chcemy rozrabiać :mrgreen: Jeśli chcemy zanętę zubożyć to na jezioro dajemy ziemię bądź glinę. Piasek powoduje, że kule nie będą się kleić, będą się rozpadać. Jak wyeliminujesz piasek to i kleju nie trzeba będzie dodawać ;)

Gratuluję wszystkim którzy połowili i wszystkim tym, którzy mają czas wybrać się nad wodę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wygłaszasz takie tezy??

Miałem edytować posta i dopisać praktycznie, żeby uniknąć brania pod uwagę prekursorów albo technik których nie ogarniam

Moją tezę wygłosiłem na podstawie zgromadzonego doświadczenia, jeśli wiesz coś o używaniu piasku w wędkarstwie spławikowym, chętnie się dowiem na pw bądź w dziale wyczyn. Człowiek się w końcu uczy całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na jednym ze stawów (płytkie zakrzaczone ale są , ok 20 bajorek) walnął mi na niedużego trzy-częściowego woblera szczupaczek 50 cm . W piątek z rana ruszam drugi raz . Znajomy dzień wcześciej na tych samych zbiornikach złapał ich 11 (mam nadzieje ze wszystkich nie wziął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo kiepskiej pogody wybrałem się wczoraj na Wisłę koło Sandomierza. Wiał silny wiatr i na początku łowienia trochę padało. Łowić zacząłem około 9:30, używałem dwóch feederów, zarzucałem je w napływ 7 tamy, na pogranicze nurtu i spokojnej wody. Stan wody był wysoki i tamy były praktycznie całe zalane więc swoje stanowisko wybrałem u nasady ostrogi. Mimo tak tragicznej pogody i późnej pory roku udało mi się nawet nieźle połowić. Ryby nadspodziewanie brały mimo iż nie złowiłem nic dużego i tak jak na tę porę roku było nieźle. Łowiłem do godziny 16:30 złowiłem sporo ładnych cert, niektóre ponad 30 cm, kilka małych leszczyków takich około 30 cm i sporo pięknych krąpi około 25 cm. Większość ryby wróciła do wody. Mimo silnego wiatru brania ryby były przeważnie dobrze widoczne i agresywne, co nie zdziwiło o tej porze roku. Jako przynętę używałem pinkę i białe robaki, do zanęty traper specjal leszcz dodałem dwie puszki zmielonej kukurydzy konserwowej, trochę płatków owsianych i kukurydzianych, a także mielony biszkopt i sporo pinki i posiekanych czerwonych robaków.

Jak pogoda dopisze pewnie w jeszcze w listopadzie się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wisła w Zawichoście, od 8 do 13 = 0 brań, niby ryby żerowały, ale jakoś nie dało mi się nic złowić, dawno tak nie miałem...

Na łaszce też lipa, chyba przeproszę DSa i wybiorę się któregoś dnia, bo spinning ostatnio mi przynosi niezbyt dużo atrakcji :(

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na rybkach od 10 do 14-tej.

Trafiło się kilka okonków na zestawik spławikowy z małymi płoteczkami :wink:

2aff44434aff55aem.jpg

Kilka też spadło :cry:

Na zestaw sandaczowy nadal nic.

Michcio napisał/a:

wczoraj owocnie, ja jazika 37cm a kolega kleksa 51 cm

fotki póżniej

co to kleks?

Taka plama z atramentu, najczęściej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.