Skocz do zawartości
tokarex pontony

Budowa wędki


_barti_

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem poważnie myśleć by spróbować łowić na lodzie podczas

zimy. Wielokrotnie usłyszałem czy to na forum czy od kogoś, że ktoś

zrobił sobie wędkę podlodową np. ze starego spiningu. Wiem, że koszt

takiej wędki w sklepie jest bardzo niski, ale lubię pomajsterkować i mam

taki stary "ruski" niepotrzebny spinning. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
ale lubię pomajsterkować i mam

taki stary "ruski" niepotrzebny spinning. Jak to zrobić?

Jeżeli to szklak, to musisz zdjąć przelotki z części szczytowej i skrócić do odpowiedniej długości. Później wziąć drobny papier ścierny (wodny) i szlifować na mokro, szlifować i szlifować i szlifować i...................................... szlifować :lol: Może do pierwszych lodów dasz radę jak się sprężysz :twisted::lol::twisted: Potem musisz kupić przelotki i je zamontować (musisz dokupić nici i lakier do omotek) kupić i zamontować uchwyt kołowrotka i rękojeść. Wszystko to razem kosztowało pewnie będzie więcej niż trzy gotowe wędeczki :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_, nie jestem , podlodowcem, ale kiedyś gdy parę razy chodziłem z nudów na lód odwiedzić kumpla, brałem z sobą 'wędkę' pod lodową , a dokładnie pojedynczą szczytówkę z DS, nad wodą wycinałem sobie 12-15 cm kawałek patyka z krzaka czarnego bzu (wewnątrz ma rdzeń z miękkiej pianki) wpychałem w to szczytówkę a kołowrotek doklejałem skotem. Kilka minut roboty :wink:, oczywiście łowiłem ze spławiczkiem 0,3g, ale nic nie stoi na przeszkodzie by dokleić do szczytówki (lub wcisnąć w adapter do świetlika) kawałek kiwoka, np wycięty pasek z PETA czy włókno z grubszego światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.