Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanał Dwory


lorpio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Leszcze, karasie, karpie, szczupak, sandacz, okoń. Ale trzeba mieć szczęście. Cały zeszły sezon tam spędziłem z marnymi wynikami. Woda jest różna a nurt raz w górę raz w dół (nawet podczas jednego dnia) A brzeg w większości usłany kamieniami. Okoliczni mieszkańcy chwalą się dużymi okazami ale ja za cały zeszły rok nie złowiłem nic większego ani nie widziałem aby ktoś coś dużego wytargał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

to bardzo dobre łowisko , ale dla cierpliwych .. sam kiedyś spedziłem prawie cały dzień i ani cyknięcia .. ale juz 2 tygodnie później sytuacja sie diamtralnie odwróciła - częste brania leszczy i okoni ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Odświeżam stary temat aby do wymienionych wcześniej gatunków ryb dorzucić kilka innych.

Dobrze bierze kleń, sum a leszcze o wymiarach 50cm nie jest rzadkością.

Z kanału Dwory wyjęto juz kilka leszczy ok. 3-4 kg! Nawet czasami na zawodach, których co roku jest kilka na tym łowisku trafiaja sie podobne sztuki.

Mnie by szczególnie jednak ten sum interesował. Może cos więcej na ten temat? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy wie ktoś może czy są tam jakoś zmienione przepisy niż w ogólnym regulaminie ? I jak tam lepiej w nocy spławik czy z gruntu. Bo jutro mam zamiar się wybrać i słyszałem, że tam są jakoś zmienione przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy są tam jakoś zmienione przepisy niż w ogólnym regulaminie ? I jak tam lepiej w nocy spławik czy z gruntu. Bo jutro mam zamiar się wybrać i słyszałem, że tam są jakoś zmienione przepisy.

Wprowadzono limit połowu leszcza powyżej 35cm do 10szt na dobę. I ustanowiono obręb ochronny 200m od stopnia wodnego Dwory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Poniedziałek, Środa, Czwartek, całkiem udane dużo takich szczupłych ok40cm [hide]jeden 98cm kilka w granicach 60-75cm znajomy miał zaszczyt z sandaczami dwa po 56 i 61 cm więc wypady całkiem udane. Łowiliśmy od 5 do 12 pod koniec kanału jak wpada do Wisły brania przeważnie w okolicach 9 do 12 dłużej nie miałem możliwości sprawdzić do pracy trza iść.[/hide] Woda w tym roku nadzwyczaj brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś efekty ? warto się wybrać czy z braniami licho ?

licho! z piątku na sobotę nocka z 2 ziomami, 6 zestawów ląduje w wodzie niestety dzwonki zaczarowane stały bez ruchu. Ludzi bardzo mało co już nie napawało jakimś wielkim optymizmem. Fakt woda straszny syf. Odpuszczam na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak na kanale na Zatorze woda straszny syf złapałem tylko za całą noc jedną świnkę ,nawet nie widać żeby ryba żerowała jedyne co było widać to jak sum trzy razy koło nas gonił za rybami i tyle . Ja też odpuszczam jak na razie łapanie na Wiśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.