Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kanał Dwory


lorpio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Wczoraj o 19 przyjechaliśmy na dwory w 5-ięciu ( 10 wędek ). Oczywiście jak zwykle deszcz (fatum). Przez całą noc trafiły się 3 sumy ( 32/32/44 ) jeden karłowaty i sandacz ( nad ranem na spining ). Wędkarzy pełno, ale efektów widać nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 16 do 21 byłem połowić na tyczkę na Dworach.

Efekt ? 8 leszczy w przedziale 20-45 cm. Co dziwne, to tylko leszcze złowiłem, żadnej innej ryby :o

Poziom wody wydaje się być dosyć wysoki, woda brudna, wędkarzy kilku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również byłem pięć dni na kanale Dwory II w Chrzanowie (taką miejscowość pokazało mi w telefonie) :) z wtorku na środę połowiliśmy trochę leszczyków, krąpi, okoni, ale nie większych jak 20cm. Także sama drobnica, na rosówki brały sumiki karłowate i tak w kółko, co rzut kilka minut i sam się powiesi skubaniec. W nocy próbowaliśmy na trupka, ale bez rezultatów. Ogólnie studnia bez dna... W środę po południu zwinęliśmy się do domu i wróciliśmy tam w piątek w to samo miejsce pod wieczór. Do samego rana nie było ani pyknięcia, totalne zero. Około 10 w sobotę zaczęły brać sporadycznie. Tylko, że tak jak wcześniej okonki, leszczyki. Czyli nic specjalnego :) Do samego wieczora tak było.

Po 21 zarzuciłem trupka ukleję i o 22:10 miałem pierwszy i jedyny tej nocy odjazd, ryba wyciągnęła już dość dużo żyłki, także postanowiłem zaciąć i siedzi. Kołowrotek pracował, ale po paru minutach straciłem panowanie nad rybą, ta odbiła w lewo i po rybie, wpakowała się w jakiś konar. Zły byłem na siebie, bo to moje pierwsze branie na trupka w tej okolicy i ciekaw byłem co połakomiło się na rybkę. :) do samego rana, prócz dziobania komarów nic nie brało. Dzisiaj również totalne zero. Wędkarzy dość sporo, ale też nie było widać by pociągli coś ciekawego. No nic trzeba próbować dalej. Na 8 wędek nic nie powiesiło się większego, tylko sama drobnica.

Może ktoś kojarzy miejsce to dorzucę zdjęcia:)

Dwory-130_rqhnhew.jpgDwory-129_rqhnhes.jpg

Dwory-127_rqhnhea.jpg

Połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy można łapać ryby (nie zamykają łowiska) na Wiśle obok kanału dwory jesli na tym kanale są akurat zawody? Tak jak np. dziś jutro i w niedziele są zawody na Kanale Dwory to czy na wiśle obok kanału też bedzie łowisko zamknięte czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj odbyły sie tam zawody ! Kto miał szczescie polowił grubego leszcza,inni ratowali sie pojedynczymi rybkami! Wyniki byly po 6000 jak i po 150 :)

Odziwo po powierzchni ostro mucił sandacz drobnice,myslalem ze to bolen ale po obserwacji okazało sie to jednak sandacze co potwierdziło to kilka innych osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie:

Czy na kanale Dwory dzienny limit 10szt leszcza wchodzi do dziennego limitu 5kg połowu ryb nielimitowanych?

Pytam,bo miałem ostrą dyskusję na ten temat z lokalnymi strażnikami społecznymi na tym łowisku,którzy twierdzili,że limit 10szt leszcza wchodzi w limit wagowy 5kg,tyle tylko,że ja miałem złapane 2 leszcze,których łączna waga przekraczała 5kg i jeszcze dwa okonie i panowie próbowali mi wmówić,że złamałem regulamin.

Moje /pokojowe/ stanowisko w tej dyskusji było takie,że leszcz jako ryba na tym łowisku objęta dziennym limitem ilościowym nie wchodzi do limitu wagowego 5kg.

Jak domniemuje z uwagi na mą posturę i małe szansę rozwiązań siłowych na łowisku , ci ormowcy ze SSR nie próbowali zarekwirować wędek tylko mają sprawę skierować do Okręgu PZW w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do rozmowy w Okręgu / chyba ,że panowie czekiści-czytaj SSR odpuszczą sobie/ i próbuje uściślić zapisy regulaminu,a ryb nie fotografuje , bo tak się składa że fotografią zajmuje się zawodowo więc gdzie jak gdzie ale nad wodą chcę mieć od tego trochę spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.