Skocz do zawartości
tokarex pontony

jezioro Panskie ?????


hardyyy

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Jezioro Pańskie znajduje się koło miejscowości Żółwino. Ze Stargardu 45 km trasą 10 w kierunku Kalisza.

Z głównej trasy jadąc ze Stargardu zjazd w lewo, dodatkowo będzie znak. Następnie jedziemy przez wieś następnie przez tory i dalej prosto, droga skęca w prawo przez las. Przed wjazdem Stoi stary znak "Teren poligonu zakaz wjazdu". Następnie na następnym rozwidleniu jedziemy za znakiem "do punktu czerpanai wody". Droga jest przejezdna.

Można też nie zjeżdzać do Żółwina tylko jechać dalej 10tką jakieś 1-1,5 km i zjechać na następnym zjeździe w lewo. Droga jest tam wysypana żwirem i jest o wiele szersza niż ta droga lasem, no i nie uszkodzimy auta przez krzaki czy gałęzie. Droga ta prowadzi prosto do tej polany gdzie ludzie robią biwaki. Bez obaw można tam wjechać przyczepą kempingową.

Jezioro jest dookoła całkowicie zarośnięte trzciną, dostęp do wody poprzez kilka- kilkanascie pomostów budowanych przez miejscowych. Niektóre bardzo solidne i duże. Najlepsze miejsce wg. miejscowych to na poludniowym brzegu, gdzieś w połowie jeziora, są tam 3 pomosty obok siebie, a także polanka by zaparkować auto, czy rozbić namiot. Na wschodnim brzegu znajduje się pole biwakowe, gdzie zawsze latem są porozstawiane namioty i ogólnie rekreacja xD. Jest tam długie molo, ale nikt z niego nie wędkuje. Ale z mola można dogodnie wodować łodzie czy pontony.

Również na wschodnim brzegu z jeziora płynie płytka rzeczka ( 1m gł max) która łączy jezioro Pańskie z większym jeziorem Trzebuń. Na rzeczce znajduje się wąski most i dostęp do północnego brzegu tylko piechotą, lub szukanie alternatywnej drogi z drugiej strony, bo jakaś droga tam jest.

Co do ryb, to jak byłem tam kilkanaście razy to nigdy nie złapałem nic większego. Jako dzieciak spławik i oczywiście małe płocie, ukleja, i okoń. W tym roku 2 wyprawy. Na pierwszej 1 kg leszcz z gruntu na kukurydzę, plus dzieciaki którzy tam biwakowali z rodzicami złowili małego szczupaka na blachę.

Podczas drugiej nic konkretnego, z tym że miejscowy wędkarz mowił o 2 linach 2-3 kg które złowił dzień wcześniej po 17:00 na południowym brzegu.

Wnioski to takie, że ryby jest dużo ale drobnicy. Siedząc na pomoście miałem branie za braniem ale małej białoryby. Tak samo miało małżeństwo wędkujące obok z tym, że oni mieli ciężki sprzęt i rzucali jakieś 5-10 metrów dalej niż ja ale wyciągali to samo. Ponadto widziałem w okolicach trzcin spławy dużej ryby. Nie umiem ocenić jakiej ale to pewnie szczupak, bo sumów tam chyba nie ma.

Łowić zdecydowanie lepiej z łódki lub pontonu, bo pomosty szybko zarastają i ciężko się tam łowi czy to na spławik czy spining, zwłaszcza przy wietrze gdy fala bardzo szybko znosi przynętę.

uff ale się napisałem :D Ale teraz wiecie już o tym jeziorze sporo :D. Polecam wybrać się tam bo droga jest prosta, blisko Stargardu, a jeziorko wygląda bardzo ładnie.

ps: Nie znam głębokości ani topografi jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość naleśnik27

byłem na tym jeziorze jest bardzo czyste ... wybralem sie tam na 1-majowe szczupaki i z kolega złowiliśmy 7 wymiarowych takich od 50-65 cm brały i na żywca i na spining :) musze powiedziec że widziałem tam duże ryby bo dwóch starszych wedkarzy znających to jezioro złowiło metrówkę równe 7 kilo i tkiego 4,7 i 3 kilo wiec szczupły jest:) okonie brały ale drobne nie wiem jak z białą rybą ale płoci jest mnóstwo:) najlepsze efekty w końcu zachodnim rozciąga sie tam płytka zatoka z kapelonami tam własnie czatowały szczupłe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny jeżeli napiszesz coś więcej o tym wypadzie, mianowicie: czy łowiłeś z pomostu czy z łódki, jaką metodą a jak spining to blacha, kopyto czy wobler, a także o której to godzinie było mniej więcej :D.

Ja byłem tam 4 dni temu na "nocce" to znaczy taki był zamiar, ale uciekłem po 3 godzinach bez brania i strasznego chłodu ;p ( grunt - rosówka, spławik- kukurydza, spining - kopyto).

Sporo pomostów jest zniszczonych, z tego na których w tamtym roku siedziałem zostało kilka belek. Droga dojazdowa jest STRASZNA! W lesie była wycinka i droga przeorana. Praktycznie szoruje się podwoziem po ziemi. Dodam jeszcze, że z drogi na południowym odchodzą "leśne ścieżki" które kończą się przy torach, a w które ja po ciemku wjechałem i musiałem oczyścić sobie jakieś 800 metrów łamiąc ręcznie krzaki i gałęzie byleby dojechać do przejazdu XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

pływałem pontonem wiec ze sprzetu pływajacego bo tylko tak można dotrzec do najlepszych miejscówek.Jeżeli chodzi o przynety to seledyn i biały z czarnym grzbietem relax kopyto i obrotówki mepss w czerwone kropy ale dodatkowo mały czerwony twister na kotwiczce ... łowilismy i rano i po południu,ponieważ w srodku dnia tak tarła sie płoc w trzcinie ze szczupłego nie dało sie z tamtąd wyciagnąc.Żywca stawialiśmy tuż przy trzcinie to były brania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

tez tam wedkowałem ale na lodzie , sporo ale małe , płotki głównie .

kiedys gdzies z pobliskich stawów wyszły na wolnosc karpie było to jakies 15 lat temu , to karp tam jest , byłem swiadkiem jak jednego wyciągnął miejscowy na lodzie .

słyszałem też od nich o duzych medalowych linach , jezioro płytkie na środku , i ogulnie bardzo ciekawe , drapierznik tez był i to sporo. po latach tuaczki po polsce . chce powrocic do wędkowania na tym akwenie . teraz jest prosciej bo i czym pływac jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.