Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poszukiwany wędkarz z Krakowa


Elliannia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ja i koleżanka potrzebujemy 'wypożyczyć' wędkarza, lub strój - takie wysokie buty, spodnie itd., w celu odłowienia żółwi ze stawu w parku Jerzmanowskiego (na Prokocimiu).

Kilka dni temu dowiedziałyśmy się, że ktoś do tego stawu wpuścił trzy żółwie wodno-lądowe. My zajmujemy się tymi gadami, ich adopcjami, leczeniem - i nie możemy znieść myśli, że żółwie w tak płytkim stawie (ok. 1m głębokości) nie przeżyją nadchodzącej zimy - żeby przezimować, potrzebują głębokości 1,7m. Nie jesteśmy laikami, żółwiami zajmujemy się od lat, jesteśmy też redaktorkami i moderatorkami serwisu żółwiowego - żebyśmy nie zostały posądzone o chęć zrobienia niesmacznego psikusa :)

Dlatego chciałyśmy poprosić jakiegoś miłego pana - lub panią - o pomoc tym stworkom :) Staw okalają betonowe płyty z dziurami, więc żółwie nie poradzą sobie z wyjściem. Nie podpływają też do brzegów, więc nie jesteśmy w stanie podłapać ich podbierakiem z brzegu. Zależy nam na czasie, bo zima tuż tuż, a żółwie marzną. Jeśli jakiś wędkarz dobrej woli mógłby nam pomóc, bardzo proszę o kontakt :)

Oczywiście w ramach podziękowania możemy zafundować jakąś kawkę lub piwo, mam też do oddania zalegający zestaw ośmiu rodzajów żyłek wędkarskich z firmy Balsax :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciekawe zadanie dla wędkarza :mrgreen::wink: ,a zapytam żółwie jeszcze pływają ,chodzi mi czy się nie zagrzebały w mule.Z tego co widziałem na odrze to taki żółw trochę w wodzie "popierdziela" i nie wiem czy można go dogonić :wink: raczej przydał by sie ponton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka była popatrzeć przedwczoraj, i pływały :) Do tego chłopiec który nam to zgłosił (z 5 klasy podstawówki), chodzi je codziennie dokarmiać ;) Żółwie faktycznie bardzo szybko pływają, ale są rodzaje pokarmów, którym nie są w stanie się oprzeć, więc myślę że przy wrzuceniu mięsa (co prawda nie wolno ich nim karmić, ale to jest sytuacja wyjątkowa) będzie je można podbierakiem złapać :) Jeszcze nie pora na zagrzebanie się w mule i hibernację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję że chętni się znajdą, bo pasowałoby to zrobić w przeciągu tygodnia, góra dwóch :( Oj, to jeszcze nie jest najgorszy sposób... Teraz Kasia ma u siebie żółwia, którego ktoś zrzucił z 3go piętra na taras u sąsiada. Zrzucił dwa, jeden prosto na beton, drugi odbił się od kwiatka. Ten pierwszy bardziej uszkodzony, pęknięty pancerz na pół - ale dochodzi do siebie :) A znowu ten sam chłopiec który je dokarmia mówił, że u niego żółw lądowy został zrzucony z 10go piętra - i nie było co zbierać :(

We Wrocławiu w jednej z fos są żółwie - znajoma żółwiarka mi pokazywała jak byłam na Zoo Botanica - ale tam jest głębiej i przeżyją zimę, bo na płytkiej wodzie nie ma szans - temperatura będzie zbyt niska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.