Skocz do zawartości
tokarex pontony

okoń na żywca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

okonia na żywca? :?: po co :?: proponuje ci założyć zestaw spławikowy, a jako przynęty czerwony robak, biały lub pinke, a z tym żywcem to lepiej popróbuj na sandacza lub szczupaka, no chyba że u ciebie te okonie mają po 50cm. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy ta metoda polowy jest stosowana przez niektorych wedkarzy. i to z calkiem niezlym rezultatem. warto sprobowac. ja osobiscie nie probowalem ale z tego co zdarzylem podejrzec to stosuja drobne rybki - cierniki, stynki- i szukaja okoniaprzy dnie. ustawiaja sie przy zwalonych drzewach, zatopionej roslinnosci, i naglych spadkach dna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że u ciebie te okonie mają po 50cm. Very Happy

Andi, bez urazy, jesli byłeś kiedykolwiek jesieną na Dziećkowicach to pewnie widziałeś takie okonicha łowione na "baiski" ... przeważnie w rejonie wyspy ... w tych krzaczorach ;) Na spining wieszaja się sporadycznie, a żywiec, to żywiec. Duży okoń, to bardzo przebiegła ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie pełno jest takich po 50cm niekiedy biorą nawet na kulki proteinowe :) jejeen już myślał że ma średniego katpia a tu okoń 50cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pełno jest takich po 50cm

... a gdzie to? Mów szybciutko :mrgreen: Zaraz zapakuję do auta sprzet wędkarski (agregat i trochę drutu) i przywrócę to Toje łowisko do "normalności" 8)

Jak to? ... Sam se takie okonicha bedziesz łowił? Nie powiesz nic kolegom ... gdzie to? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w odrze aż roji się od pasiastych ja je łowiłem w scisłym centrum wrocławia tam gdzie brzegi są obmórowana na spinning nie miałe wielkich okazów a co chwile widze jak stare dziadki z grutu lub na żywca wyciągają 40 i 50 ale cwaniaczki nie chcą się podzielić wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska spokojnie. we wrocławskiej odrze podobnie jak w kazdym innym łowisku w Polsce nie łowi się półmetrowych okoni od ręki i w dowolnej ilości. Wydaje mi się że adams trochę przesadza żeby podgrzać emocje:). Moze i jest ich sporo ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj :!::!::!: spin nie wrzucaj wszystkich do jednego koszyka, z racji mojego wieku w porównaniu z adamsem, nie ujmując mu niczego, według ciebie to u mnie okonie mają już ponad metr, tak wynika z twojego postu i basta. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Moze i jest ich sporo ale bez przesady.

Święte słowa,populacja okonia drastycznie spadła na przełomie kilkunastu lat,jest wiele przyczyn sami wiecie jakie,ale nieraz zdarza się wyjątkowo że podejdzie stadko pasiaków tzw prapradziadki ,ale najczęściej biorą wczesną zimą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manius, sorki, ale takie prapraokonki ta nie zyja stadami

Shogun masz racje ,ale pewnie wiesz że pare razy do roku się zbierają w "kupe" np na tarło lub na zimowisko.

Ale na agregat albo TNT bym ich natrzaskal

Ty kłusolu jeden ,ja ci dam agregat ,he he he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie osobiscie łowilem na Roznowie juz kilkakrotnie okonie na zywca. Na male uklejki badz okonki tylko taki byl problem ze braly przerozne okonie od 10cm do tych wiekszych , moj brat zlapal najwiekszego ok 40cm , taki okon to dopiero fajnie wyglada :mrgreen: Tak samo raz na szczupaka sie ustawilem z 15cm okoniem i wzial na niego moze 25cm , te okonie to porostu kanibale i jak widza latwa ,oslabiona zdobycz napewno ja wezma. Raz na jazgarza tez siadl okon 40 cm . Porostu bierze jak kazdy drapieznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.