Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nie podoba się mi punkt 11 regulaminu


-PuS-

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas wędkarzy chciałby coś czasem napisać dla innego wędkarza.

To chyba oczywiste. Raz dostałem ostrzeżenie za to że podałem namiary na nowo otwarty salon wędkarski w Warszawie. Zresztą dobrze zaopatrzony. Nie pisałem aby go reklamować tylko po prostu aby ludziska wpadli ocenili powiedzieli np. co jest za drogie co jest dobre itd.

Następnym razem otrzymałem za parasolkę :) Że proponuję kupić taką a taką zwykłą i przerobić ją na wędkarską i dodać do tego lampki które znalazłem w na największej aukcji.

Może trzeba minimalnie zmienić regulamin lub może admin powinien trochę się wyluzować:)

A może warto założyć dział nowy? np. nowe gadżety które mogą się przydać wędkarzom.

I co ktoś fajnego i naprawdę nowego dla naszej braci szalonej znajdzie to niech tam wstawia.

A największa aukcja to nie diabeł. To rzeczywistość.

Oczywiście jak admin uzna że nie, to ja więcej nie załączę linka i nie powiem gdzie jest coś fajnego.

Pozdrawiam

Puszkin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

-PuS-, z tego co widzę nie dostałeś ostrzeżenia dlatego, że zamieściłeś linki, tylko dlatego, że ich nie opisałeś. Cytat z regulaminu pkt 11.:

"....Ponadto w przypadku umieszczania w poście linku do aukcji należy dodać również: NAZWĘ PRZEDMIOTU AUKCJI.

Tak aby po jej wygaśnięciu nadal możliwe było odczytanie jakiego sprzętu dotyczyło pytanie/odpowiedź/porada. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego -PuS-, jako autor twojego "krawata" czuję się w obowiązku rozjaśnić sprawę...

nie znam pierwszego przypadku (ze sklepem w warszawie) więc nie potrafię powiedzieć za co miałeś ostrzeżenie, natomiast co do parasola to pomysł ciekawy, a post usunąłem i wstawiłem ostrzeżenie za niepodpisanie linku do aukcji :!:

wstawianie linków do aukcji internetowych i sklepów jest na forum jak najbardziej dozwolone, ale jakiś czas temu wspólnie użytkownicy forum ustalili, że w związku z tym że aukcje allegro wygasają i posty z linkami do nich tracą często sens - bo nie wiesz o czym była dyskusja, należy linki podpisywać....

wystarczy przed linkiem do kołowrotka catana wpisać :

SHIMANO CATANA 2500FA - i nawet jak aukcja się skończy każdy będzie wiedział że wstawiony był link do tego kołowrotka...

podobnie z twoim parasolem - gdybyś podał tytuł aukcji:

PARASOL ..... (jaki on tam był jużnie pamiętam) - nie byłoby sprawy

mam nadzieję że wyjaśniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Konrad I, co do kasowania całych postów - to nie ukrywam tak jest najszybciej i najłatwiej. zdarza mi się czasami opisać link za kogoś, jednak jeżeli spojrzysz ile osób dziennie odwiedza forum i ile postów dziennie jest tu pisanych to uświadomisz sobie, że żeby to wszystko ogarniać moderatorzy musieliby pracować na haczyku na etacie....

po prostu duble idą do kosza, bo to użytkownik ma sprawdzić czy dany temat był poruszany, podobnie jeżeli w poście jest kilka linków nieopisanych to na poprawienie postu potrzeba kilka minut - które wolę poświęcić na czytanie innych tematów...

Można było delikatnie zwrócić uwagę

czy masz świadomość ile musiałbym dziennie priv-ów ze zwróceniem uwagi wysyłać :roll:

a każdy nowy użytkownik zaznacza że zapoznał się z regulaminem i go akceptuje, a "starzy" użytkownicy o zmianach w regulaminie od czasu kiedy się zarejestrowali są każdorazowo informowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem kiedys temat pt. "Salony wedkarskie w Trojmiescie". Zostal usuniety bez slowa wyjasnienia. Ostrzezenia nie dostalem. Doszedlem do wniosku, ze prawdopodobnie jest niezgodny z regulaminem. Do tej pory metoda prob i bledow znalazlem kilka sklepow wedkarskich w Gdansku, ale nadal nie jestem usatysfakcjonowany, wiec szukam innych. Niestety nie przy pomocy forum, ktore mi tego zabronilo.

Swoja droga bardzo czesto narzuca mi sie pytanie : Czemu w sytuacji, w ktorej tak wielki nacisk kladzie sie na niedopuszczanie reklamy, ktora zapewne jest pewnego rodzaju zrodlem dochodu portalu, podpięty jest temat dotyczący dobrowolnych wpłat na forum? Przyznam szczerze, ze bardzo zalezy mi na haczyku i wplacilbym na jego rozwoj pieniadze. Nie wplacam, bo olbrzymie watpliwosci wzbudza we mnie wlasnie kwestia reklam na portalu, ktore jak sadze sa zrodlem dochodu. Inaczej mowiac - mam czesto wrazenie ze znajduje sie w bardzo komercyjnym miejscu i to wlasnie odrzuca kazda mysl o pomocy, ktora nalezalaby sie raczej inicjatywom non-profit a nie komercyjnym produktom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga bardzo czesto narzuca mi sie pytanie : Czemu w sytuacji, w ktorej tak wielki nacisk kladzie sie na niedopuszczanie reklamy, ktora zapewne jest pewnego rodzaju zrodlem dochodu portalu, podpięty jest temat dotyczący dobrowolnych wpłat na forum? Przyznam szczerze, ze bardzo zalezy mi na haczyku i wplacilbym na jego rozwoj pieniadze. Nie wplacam, bo olbrzymie watpliwosci wzbudza we mnie wlasnie kwestia reklam na portalu, ktore jak sadze sa zrodlem dochodu. Inaczej mowiac - mam czesto wrazenie ze znajduje sie w bardzo komercyjnym miejscu i to wlasnie odrzuca kazda mysl o pomocy, ktora nalezalaby sie raczej inicjatywom non-profit a nie komercyjnym produktom.

Ciężko mi to napisać bo wielu użytkowników włożyło w budowę haczykowego portalu i forum sporo pracy, wiedzy i czasu. Ale jak czytam takie i podobne uwagi to czuję, że jednak trzeba skorzystać z okazji i przyjąć ofertę odkupienia portalu i forum od prywatnej i nastawionej na komercję firmy, spłacić za to większość kredytu mieszkaniowego i się dzisiaj nie przejmować tym czy ktoś potrafi założyć temat lub wkleić link itp. zgodnie z regulaminem forum oraz dziesiątkami innymi spraw związanych z utrzymaniem i rozwojem serwisu.

Reklamy na haczyku są źródłem ale co najwyżej nagród w konkursach wędkarskich, które dla was organizuje.

Porównaj fundatorów nagród w konkursach i skojarz nagrody z reklamami i będziesz wiedział za co się wyświetlają.

Jakby to był serwis komercyjny i chciałbym na nim zarabiać oraz nie musiałbym do jego funkcjonowania i rozwoju dokładać, to raz, że bym nie prosił o wsparcie. A dwa jak byś wchodził na stronę to pierwsze co by Ci wyskakiwało to reklama ale najprawdopodobniej nawet nie związana z wędkarstwem tylko z jakimś bankiem, producentem samochodów lub majonezu.

Ciekawe jak byś się wtedy czuł? ... kto by tu wtedy został, jaką wartość wędkarską stanowił by haczyk, czy odbywałby się jeszcze zloty, wspólne spotkania...

A wracając do sedna sprawy. Codziennie jest wklejanych w postach wiele odnośników i linków do produktów wędkarskich oraz są zakładane tematy z informacji o nich lub sklepach gdzie można je kupić. Nikt ich nie usuwa bo są zgodne z regulaminem. Całym regulaminem forum.

Resztę świetnie ujął sinus kilka postów powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to napisać bo wielu użytkowników włożyło w budowę haczykowego portalu i forum sporo pracy, wiedzy i czasu. Ale jak czytam takie i podobne uwagi to czuję, że jednak trzeba skorzystać z okazji i przyjąć ofertę odkupienia portalu i forum od prywatnej i nastawionej na komercję firmy,

Grozisz nam, czy motywujesz :mrgreen:

Co do tematu, myślę ,że dzieje się tak dlatego (nieopisywanie linków) , że za mało jest zmodyfikowanych przez moda postów z czerwonym wpisem na dole (Nie zapominaj dodać opisu do linka !!! następnym razem wylecisz z forum na kwartał ) ,.. gdyby każdy z modów przypieczętował z 30 postów na miesiąc w ten sposób, ilość nieopisanych linków po pewnym czasie by spadła. Bo prawie każdy czytając posta mimowolnie wbiłby sobie to do łba.

Wiem że łatwiej/szybciej przywalić krawat czy też skasować post,ale jest to tylko doraźne rozwiązanie, wydaje mi się, że długofalowo skuteczniejsza by była tzw. Prewencja ogólna negatywna :wink:

Jeśli liczycie na to,że ludzie będą czytali regulamin a co więcej pamiętali o czym tam pisze...to się przeliczycie :mrgreen: . W dzisiejszych czasach sukcesem jest gdy ktoś zapamięta nicka i hasło do forum.. bez podpowiedzi przeglądarki. :cool:

Gdy wchodzę na nowe forum, nigdy nie czytam regulaminu (szkoda mi czasu)myszkuje szukam i czytam posty (przy okazji też dopiski modów jeśli byli na tyle bystrzy by je dodać) Gdy nic nie mogę znaleźć zgodnie z zasadą "nie rób sralni z sypialni" zamieszczam moje pytanie w odpowiednim dziale,...i to wszystko - w zupełności wystarczy by nie zebrać 'jobów' na starcie :lol:

Co do samego aspektu wolności reklamy/tolerowania konkurencji/komercji itd.. uważam ,że to sprawa tylko i wyłącznie tomika bo to jego piaskownica, a on pozwala się w niej bawić wszystkim , ale na określonych własnych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji też dopiski modów jeśli byli na tyle bystrzy by je dodać

zarzucasz nam brak inteligencji :twisted:

Gdy wchodzę na nowe forum, nigdy nie czytam regulaminu (szkoda mi czasu)myszkuje szukam i czytam posty

kluczowy w tym zdaniu jest zwrot "czytam posty" - wiele osób które się rejestrują nie zadają sobie trudu, żeby czytać/szukać wchodzą i na dzień dobry ładują 3-4 tematy (oczywiście duble)

nigdy nie czytam regulaminu (szkoda mi czasu)

tego akurat nie rozumiem, bo zaznaczasz, że z regulaminem się zapoznałeś i akceptujesz zasady tu panujące.... :roll: a regulaminy na forach to raczej kilkanaście zdań a nie kilkanaście stron

za mało jest zmodyfikowanych przez moda postów z czerwonym wpisem na dole (Nie zapominaj dodać opisu do linka !!! następnym razem wylecisz z forum na kwartał ) ,.. gdyby każdy z modów przypieczętował z 30 postów na miesiąc w ten sposób, ilość nieopisanych linków po pewnym czasie by spadła. Bo prawie każdy czytając posta mimowolnie wbiłby sobie to do łba.

widzisz kiedy zaczynasz moderować lub obserwujesz to zboku to właśnie tak się uważa... kiedyś podobnie jak ty wpisywałem info dla modów (lub priv) żeby coś scalili, skasowali etc. jednak kiedy sprzątanie zajmuje ci tyle czasu, że na czytanie interesujących cię informacji zostaje niewiele, to dochodzisz do wniosku, że jeżeli priv z informacją, że złamałeś regulamin i następnym razem dostaniesz krawat odniesie właściwy skutek to podobnie zadziała ostrzeżenie... jeżeli nie podziała warn to i priv nie pomoże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, przede wszystkim miło mi Cie znowu widzieć. :wink:

zarzucasz nam brak inteligencji :twisted:

Piszę ogólnie o forach i o sposobach napominania użytkowników, które do tej pory widywałem, nie wnikam szczegółowo jakie to forum czy też imiennie który mod, bo nie jest to moim celem.

wiele osób które się rejestrują nie zadają sobie trudu, żeby czytać/szukać wchodzą i na dzień dobry ładują 3-4 tematy (oczywiście duble)
Nawet wspólnie nic nie poradzimy na brak kultury w necie.
tego akurat nie rozumiem, bo zaznaczasz, że z regulaminem się zapoznałeś i akceptujesz zasady tu panujące.... :roll: a regulaminy na forach to raczej kilkanaście zdań a nie kilkanaście stron
Jeśli jest dłuższy mniej klarowny i trudniejszy do nauczenia na pamięć niż 10 przykazań, jest wg mnie wadliwy :wink: a tak poważnie, owszem kiedyś tam, całe lata temu czytałem jakieś regulaminy for, i myślę ,że w tej materii nic nowego się nie wydarzyło, niezależnie od kategorii tematycznej forum, teraz nie czytam i klikam, że akceptuje, by skrypt przepuścił mnie dalej.

Staram się nie łamać zasad ogólnie panujących... gdy np. jestem w Stambule i chce wejść do meczetu Sulejmana Wspaniałego, nie cwaniakuje tylko podobnie jak inni zdejmuje buty...

dochodzisz do wniosku, że jeżeli priv z informacją, że złamałeś regulamin i następnym razem dostaniesz krawat odniesie właściwy skutek to podobnie zadziała ostrzeżenie..
Priv :roll: Tak ale działa to tylko na jednostkę, i dlatego piszę o próbie ostrzegania/karcenia jednostki ale na oczach ogółu. Myślę, że mało kto z użytkowników wchodzi szczegółowo do ostrzeżeń by się dowiedzieć za co dany osobnik/kolega je dostał, tym samym, nie mając tej wiedzy, sam za parę chwil łamie ten sam punkt regulaminu.

Lecz jak sam napisałeś, być może gdy tak sobie stoję z boku nie widzę pełnego spectrum danego problem.

Ps.Może drobnym a zarazem dobrym półśrodkiem było by umieszczenie (w miejscu ogólnie widocznym z każdego poziomu) przez tomika jakiegoś banerka który wyświetlał by poszczególne punkty regulaminu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem kiedys temat pt. "Salony wedkarskie w Trojmiescie". Zostal usuniety bez slowa wyjasnienia. Ostrzezenia nie dostalem. Doszedlem do wniosku, ze prawdopodobnie jest niezgodny z regulaminem. Do tej pory metoda prob i bledow znalazlem kilka sklepow wedkarskich w Gdansku, ale nadal nie jestem usatysfakcjonowany, wiec szukam innych. Niestety nie przy pomocy forum, ktore mi tego zabronilo.

Swoja droga bardzo czesto narzuca mi sie pytanie : Czemu w sytuacji, w ktorej tak wielki nacisk kladzie sie na niedopuszczanie reklamy, ktora zapewne jest pewnego rodzaju zrodlem dochodu portalu, podpięty jest temat dotyczący dobrowolnych wpłat na forum? Przyznam szczerze, ze bardzo zalezy mi na haczyku i wplacilbym na jego rozwoj pieniadze. Nie wplacam, bo olbrzymie watpliwosci wzbudza we mnie wlasnie kwestia reklam na portalu, ktore jak sadze sa zrodlem dochodu. Inaczej mowiac - mam czesto wrazenie ze znajduje sie w bardzo komercyjnym miejscu i to wlasnie odrzuca kazda mysl o pomocy, ktora nalezalaby sie raczej inicjatywom non-profit a nie komercyjnym produktom.

Kolego mariChi jak bys chcial to bys wplacil.A nie gdybal.Jest to jedno z niewielu forum ktore nie ma reklam nachalnych.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować. Sinus pokazal mi palcem "zaginiony" temat wiec zarzut byl bezpodstawny. Nie wiem czemu nie moglem znalezc tematu. Byc moze zostal po prostu przeniesiony a ja szukalem w starym miejscu.

Co do reklam, to właśnie tego tomiku oczekiwałem - wyjaśnienia. Szczerze to myslalem ze haczyk po prostu na nich zarabia i dlatego dodatkowe wplaty dobrowolne wydawaly mi sie nieco "na wyrost".

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już wiem dlaczego mój post został usunięty. Faktycznie może i powinno się robić opisy do dodawanych z allegro linków. Sam się często wnerwiam jak na jakimś forum znajduję linka a on od dawna nieczynny. Ale znowu z drugiej strony na dużym forum takim jak ten stare posty znikają pokryte nowymi. A nie każdy produkt da się w dość prosty i szybki sposób opisać. Dlatego myślę, że szkoda czasu admina na sprawdzanie pod tym kątem postów. Inna sprawa, to jak ktoś udziela się na kilku forach. Czy wtedy ktoś zapamięta dokładnie regulamin? Raczej nikt. Nawet jak przeczyta.

A co do sklepów to uważam iż trzeba stworzyć dział gdzie są opisane. Zaopatrzenie, ceny, obsługa itd. A może nawet jakiś ranking. Oszczędzi to nam wędkarzom kupę czasu i pieniędzy.

I proszę nie denerwować admina jakimiś aluzjami itd. To jest bardzo niewdzięczna robota!

Sam kiedyś byłem, a moja córka aktualnie jest i codziennie wywala dzieci neostrady za dublowanie, ortografię i takie tam.

Mamy sobie tutaj pomagać!

Pozdrawiam

Puszkin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie twierdziłem że robota admina/moderatora to rurki z kremem. Sam tego typu prace wykonywałem i zdaję sobie sprawę że wygodniej jest jednak stać z boku. Z drugiej strony wiem, że adminami/moderatorami są tacy sami ludzie jak my i czasem całkiem poważnie da się im coś podpowiedzieć, a oni całkiem poważnie mogą te sugestie potraktować. W moim np przypadku tomik bardzo konkretnie odpowiedział na zarzuty reklama vs. dobrowolne wpłaty. Nie mam czasu, żeby przeglądać całe forum, zmiany, usprawnienia i wszystkie punkty regulaminu. Nie miałem bladego pojęcia, że pieniądze z reklam idą na nagrody. Widziałem tylko zakaz reklamowania czegokolwiek i prośbę o wpłatę na haczyk.pl. Teraz wiem, że można spojrzeć na to z trochę innej strony. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wyraźne zaznaczenie z czym wiąże się zakaz reklam. Wtedy ludzie nadmiernie podejrzliwi (ale niewnikliwi - nie wiedziałem po co zakaz reklam) tacy jak ja pomogą haczykowi dobrowolną wpłatą.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.