Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Projekt studencki - wyrzutnia pokarmu


Esond

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post chciałem powitać wszystkich Forumowiczów. :D

Jestem studentem Politechniki i mam do zaprojektowania urządzenie do wyrzucania pokarmu dla ryb.

Jestem na etapie gromadzenia danych o produkcie i chciałem prosić o pomoc w tym zakresie.

Chodzi mi o opinie i uwagi na temat wspomnianego produktu m.in. czego wędkarz oczekuje od takiego urządzenia (funkcje, koszt, materiały i inne) oraz opinie dotyczące warunków użytkowania (zasięg, wymiary, ciężar, pogoda, jak często potrzeba tego użyć itp.), jako że bez rozpoznania potrzeb konsumenta projekt nie ma prawa zakończyć się powodzeniem :)

Jeśli takie urządzenie istnieje również prosiłbym o podanie nazwy bądź linka.

Wszelkie opinie będą niezmiernie pomocne i zapraszam do komentowania lub zadawania pytań.

Pozdrawiam Esond!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Jestem studentem Politechniki i mam do zaprojektowania urządzenie do wyrzucania pokarmu dla ryb.

To "teorię" możemy Ci napisać za drobną opłatą :lol: Na jakim kierunku takie fajne tematy dają? :mrgreen:

Jeżeli to nie jakaś podpucha lub ukryta reklama, to kwestia ciekawa.

Jeżeli stworzysz coś co pozwoli w 10 minut wyekspediować wiadro gotowanej kukurydzy na 70-80 metrów od brzegu, to szybko to opatentuj a z głodu nie umrzesz :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek Zarządzania i Inżynierii Produkcji - jak już mam reklamować. :oops:

Podpucha to nie jest, muszę to zrobić na zaliczenie :twisted: i potrzebuję 'opinii klientów' (etap badania rynku) Żeby dobrze sprzedać najpierw trzeba wiedzieć co - to ma być nauka z tego etapu.

Koncepcja z wystrzeleniem 'wiadra' kukurydzy mnie zaintrygowała. Możesz napisać coś więcej np. w jakiej formie to trzeba wystrzelić (luzem czy w kulkach?), jak różne odległości (istnieje jakieś minimum poniżej którego nie opłaca się rzucać czy to zależy od miejsca połowu?). Jakie są oczekiwania co do precyzji i techniki wyrzucania?

Dzięki za odpowiedź, zapraszam innych do wypowiedzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę to zrobić na zaliczenie :twisted:

to przejrzyj dział karpiarstwo szczególnie tematy o nęceniu, da ci to pogląd na temat urządzeń używanych do nęcenia... będziesz wtedy zadawał dokładniejsze pytania na które otrzymasz dokładniejsze odpowiedzi. bo przy tak ogólnie postawionym problemie możesz nie dowiedzieć się niczego konkretnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esond, odległość nęcenia minimum 40m.

Nęcenie raczej w kulach niż luzem, ale to pewnie ktoś z kolegów z forum sprecyzuje, ja nęcę w kulach, dalej lecą.

Precyzja jest tu kluczowa, trzeba nęcić w punkt, wybrane miejsce.

Jeżeli stworzysz coś co pozwoli w 10 minut wyekspediować wiadro gotowanej kukurydzy na 70-80 metrów od brzegu, to szybko to opatentuj a z głodu nie umrzesz :wink::lol:

To pewnik.

Jeśli Twoje podejście będzie stricte handlowe i rzecz nie sprawdzi się nad wodą, to klapa.

Ale! Może umów się na zajęcia praktyczne z userem maniek, jesteście z tego samego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, zakładając dobre intencje(wiem, że ciężko w tych czasach), to zastrzec Tobie nikt nie zabroni kopyrajtów do wyrzutni.

Powstanie super łycha zanętowa powered by maniek :wink:

Przeca jest masa sprzętu designed by, czy też sygnowane przez, specjalnie dla... i jakby było pięknie przeczytać w nazwie swojsko brzmiące -maniek :mrgreen:

zamiast jakiś Leo czy Michael.

No weź sobie wyobraź ZANĘT MACHINA MANIEK PROJECT!

Zmruż oczy a zobaczysz już ten wpis w katalogu - połączenie kreatywności młodego inżyniera z wieloletnią praktyką rzecznego trapera zaowocowało produktem o niespotykanych do tej pory właściwościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pojawiła się kwestia pieniędzy to może od razu sprostuję że po 1 jak już wspomniałem jestem studentem (więc nawet żeby postawić kratę piwa byłoby ciężko :razz: ) a po 2 ten projekt jest bardziej teoretyczny niż praktyczny (na pewno nie będę składał tej maszynki, co najwyżej mogą być obrazki w 3D). Dlatego na pewno nie pójdę po tym semestrze i zacznę to sprzedawać i będę mógł rzucić studia (chociaż byłoby to bardzo pożądane hehe).

Idę poczytać coś więcej żeby móc sprecyzować coś więcej a na razie co byście powiedzieli np o cenie, estetyce itp? Czy jest potrzeba aby urządzenie działało w nocy (w ogóle czy ktoś łowi w nocy). Czy mielibyście jakieś wymagania co do zastosowanych materiałów, szybkości reakcji i gotowości do działania, serwisie bądź obsłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.