Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zarybianie!!!!


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bezsensu przyworzą ryby z chodowli i wpuszczają je w JEDNYM MIEJSCU zamias wypłynąć łudką na srodek jeziora i je wypuścic albo z kilku stron zeby ta ryba sie rozeszła po łowisku a nie była w jednym miejscu. Jest to bezsensu bo po takim wpuszczenu wędkarze czekają nawed 2 dni przed tym jak mozna zacząć a kiedy się zacznie to nadrugi dzień tych ryb juz niema bo biorą nawet po dziesięć sztuk (jak nie więcej)

POWINNI COŚ Z TYM ZROBIĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

taka niestety jest Polska rzeczywistość, w zbiorniku chehło jest taka ładna zatoczka, a przy zatoczce rybaczówka i właśnie tu są na wiosnę wpuszczane karpiki, zanim człowiek się dowie prawdziwej daty zarybienia to panowie z związku już się nachapią, zanim karpiki zdążą się rozpłynąć po zbiorniku to 90% jest już wyciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak PZW. W moim kole problem istnieje, ale już nie w takim stopniu jak opisuje to Rafał. Po zarybieniu, wprowadza się miesięczny zakaz połowu z jednoczesnym nasileniem kontroli SSRyb. Zarybienia przeprowadza się tylko jesienią, na przełomie październik - listopad, tak że ryba w tym okresie nie za bardzo ma ochotę do żerowania. A i pogoda czasem pomoże; cienka warstewka lodu skutecznie studzi zapędy mięsiarzy. Wiem, wiem!!; ktoś może mi zarzucić, że skoro wędkarz płaci składkę na cały rok, to dlaczego ogranicza się możliwość wędkowania? Cóż, moim zdaniem lepiej wybrać taki wariant "ochrony" ryby po zarybieniu niż później siedzieć nad wodą i narzekać.A narzekają głównie ci, którzy nastawiają się na szybki i obfity połów, a tych jest na szczęście w naszym kole mniejszość. Stawiamy na zadowolenie ogółu wędkarzy a nie jednostek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość bogdan39

Niestety u mnie jest tak samo puszczają rybe.

A pużniej sami ją łapią.

Bez sensu nielepiej wpuścić mniejszą rybe zanim dorośnie już zdąży zdziczeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no wlasnie to jest bez sensu u mnie w Ostrowie sa dwa male zbiorniki i jak tam co roku wpuszcza karpia to po miesiacu mozna je lapac a sytuacja wyglada tragicznie kazdy bierze po 10 ;/ na raz zmieniaja sie pilnuja miejsca komedia ;/ mozliwe ze chca cos zlapac bo normalnie to sie nie da bo nic nie ma bo nie zarybiaja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam-na dzisiaj mamy zaplanowany odbiór ryb do zarybienia, w trójkę już o 5,30 jesteśmy w ośrodku żeby szybko się uwinąć bo na raz nie zabierzemy, a tam już byli lepsi od nas, w rezultacie około 10,30 mamy już pierwszą partię załadowaną, bardzo ciężka praca bo od wagi ręcznie w nosidłach trzeba rybę donieść do samochodu i do zbiornika. Po 11 wpuszczamy pierwszą turę do zbiornika, pogoda tym razem była po naszej stronie z rana drobny śnieg później deszcz skutecznie odstraszył wędkarzy, ale kilku było.Ponowny nawrót po resztę rybek

i około 14 jesteśmy po pracy, teraz zostaje dwóch strażników do pilnowania tego co już spokojnie pływa, mamy ustalone dyżury całodzienne w tych rejonach w porozumieniu z państwową strażą i policją stały kontakt na specjalny nr.telefonu (reagują natychmiastowo).

Teraz trochę liczb coby tych którzy twierdzą że PZW nic nie robi a grupy wapniaków z zarządów liczą kasę i ordery, w dniu dzisiejszym wpuściliśmy blisko 1,5t ryb do zbiorników X dokładnie 1460kg, w gatunkach od karpia,jazia,klenia,lina,szczupaka i kilkanaście kg. suma. Całą robotę wykonało trzech wapniaków i jeszcze przez dobrych kilka dni poświęcą na pilnowanie tego co już zrobili. A dla potwierdzenia tego ciężkiego dnia kilka fotek uwieczniających działalność PZW. :!:

86721419554c4de3m.jpg

571ed0facfe9880fm.jpg

072e2fe7a7ae93d2m.jpg

af7e4de37a8bf94bm.jpg

448a89b01d9fef29m.jpg

065898adccb277d7m.jpg

3a87bb1687aedadem.jpg

1a8bcee380438fcem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę coś od siebie :wink:

Zarybianie karpiem zbiornika zaporowego Lubachów

http://www.pzw.org.pl/walbrzych/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=9029&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

i Zarybienie linem i szczupakiem zbiorników wodnych Lubachów i Witoszówka

http://www.pzw.org.pl/walbrzych/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=9069&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

Tak więc w okręgu wałbrzyskim też się coś dzieje i nie jest to jeszcze koniec działań zmierzających do powiększania populacji różnych gatunków ryb w naszych wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś - wymiarowy tzn. 45 cm, więc dajcie mu choć dwa sezony, niech podrośnie więcej niż pare cm i wytrze się dwa razy, nie wymordujcie go na wiosne (mam nadzieję, że nie będzie to miało miejsca przed 1. maja 08)

pozdrawiam i życzę udanych połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuś - wymiarowy tzn. 45 cm, więc dajcie mu choć dwa sezony, niech podrośnie więcej niż pare cm i wytrze się dwa razy, nie wymordujcie go na wiosne (mam nadzieję, że nie będzie to miało miejsca przed 1. maja 08)

pozdrawiam i życzę udanych połowów.

Hmmm masz dużo racji w tym co piszesz. To była jednak kolejna z "dostaw" rybki :mrgreen: W tym nowym zbiorniku pływają już dużo wieksze sztuki ok 60-70 cm :shock:

Pojawiaja sie też duże ponad 40 cm okonie :mrgreen:

Nie wiem jak inni ale ja traktuje ryby jako "towarzysza zabawy" a nie obiad..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, juz mam w Tobie kolegę, może kiedyś razem wybierzemy się na szczupaki, bo przyznam, że mam do nich slabość :lol:

Kolego a skad jesteś? Bo jesli masz jako takie pojecie o spinie to moge nawet podjechac kawlek i Cie zgarnąc :lol: ja stawiam pierwsze kroki to i tak szczupłym krzywdy na wiosne nie narobie za wiele :oops::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla potwierdzenia tego ciężkiego dnia kilka fotek uwieczniających działalność PZW.

Oby więcej takich ludzi jak wy którzy potrafią nie tylko wpuścić ryby, ale jeszcze z głową ich przypilnować.

A gdzie młodzi gniewni "konsumenci"??????
Piją piwo :mrgreen: lub :mrgreen: siedzą na necie

No niestety. Ale to nie tylko młodzi tak mają. Hasło płacę i wymagam- niech zarząd robi- jest bardzo powszechne :???:

Szkoda, że nie popstrykałem zdjęć z naszego zarybienia, ale nie miałem zbytnio czasu, bo podobnie jak Roman śmigałem z wanienkami z rybami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do wczorajszego zarybienia, niby nikt oprócz jednego wędkarza nie widział zarybienia a dzisiaj pomimo okropnego zimna było z 10 chętnych do wyciągania tego co wczoraj zostało wpuszczone, z oporami ale odpuścili darmową rybkę. Ale i wczorajszy obserwator i ochotnik pomocy również przyjechał tak jak wczoraj trolingować, trochę był zaskoczony że się pilnuje ryb i po jakiejś godzinie też odpuścił. Przemarzłem doszczętnie, a teraz przy gorącej herbatce zaczynam dochodzić do siebie, jeszcze ze dwa dni co najmniej musimy wytrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ze dwa dni co najmniej musimy wytrwać

Trwajcie na posterunku bo łatwo nie będzie. Dzisiaj pewnie chetnych będzie ze dwa razy więcej niż wczoraj. Nie odpuszczą to pewne. To jest własnie taki "Polaków portret własny".

Nie będę specjalnie uniwersalny i wzorem dzisiejszej młodzieży powiem - pełen szacun.

A a'propos wzorów i młodzieży to jeden z tych do naśladowania został przez Romana w tym temacie już opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jesienią zalew pusty od wędkarzy do czasu zarybienia potem nagle sobie wszyscy sie wybierają na ryby. I nie można robić zakazów po zarybienie?? 2 lata temu wpuścili ryby i zrobili zakaz z 1 strony(tam gdzie były wpuszczane ryby) zalew mały więc ryba szybko się rozeszła a z 2 strony zajmowali miejsca rano i czekali do wieczora aż zaczną brać. Można się domyślić ryba hodowlana i karmiona o określonej porze. Jechałem akurat spiningowac i nawet wędki nie rozłożyłem, wędkarz kolo wędkarza mimo późnej jesienie każdy nastawiony na "karpia" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarybianie temat rzeka. Jeśli chodzi o karpia to ja wielokrotnie głosowałem w moim kole aby wpuszczać mniej ale dużego karpia. U nas kłusują starsi panowie i dzieciarnia z okolic. Wyłapują całą drobnicę. Ale... jak jest ponad 2 kilo to niestety nie wyciągną. Prehistoryczne żyłki i sprzęt. Ale nie mam jakoś daru przekonywania. Dalej wpuszczają tony 30-to gramowców. Jest oczywiście zakaz łapania. Ale potem totalne zniszczenie. Kiedyś zrobiłem próbę ile da się tego wytargać z wody.

Po dobrym zanęceniu wychodzi jeden karpik na minutę. I tak można godzinami.

I gdzie sens zarybiania?

Nie mam serca o tym pisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety bieda polska jest patologią, ludzie łowią żeby mieć co jeść.. najczęściej oczywiście bez karty, składek, etc. Widziałem takie coś na Dziećkowicach 2 lata temu jak zarybiali... karpiem.

Tam gdzie go wrzucili, w ciągu 10 dni miejscowi wyjęli go ok 100kg. Jest to smutne, do tego np. na dziećkowicach straż a raczej prywatna firma Mittal steel jeździ i na brzegu mandaty za złe parkowanie próbuje dawać zamiast gonić miejscowych na łódkach, którzy "na żywca" kłusują w biały dzień, nadmienię, że na brzegu zastępują straż rybacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.