Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zarybianie!!!!


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129
ludzie łowią żeby mieć co jeść..

Albo, żeby mieć jakiś rarytas w domku. Bo ryba dobrze przyprawiona i zrobiona jest pyszna.

A inni wożą ryby nawet sąsiadom, bo nie ma miejsca w zamrażarce :twisted: Też takich znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Na zbiorniku Pniowiec w Rybniku po ubieglorocznym jesiennym zarybieniu karpiem, karpiem wymiarowym Zarzad PZW Kola nr 49 Rybnik urzadzil sobie zawody!!!!!.Zaproszono roznej masci "dzialaczy", znajomych,kolegow... zbiornik oczywiscie w tym miejscu zamknieto i rozpoczeto rywalizacje.Jako, ze napuszczona ryba brala na kilku tylko stanowiskach,"zawodnicy" po zlowieniu kompletu {3szt.}zamieniali sie stanowiskami aby inni tez mogli zaliczyc komplet.Ci ktorzy nie potrafil mimo wszystko nic zlowic....dostawali ryby od bardziej zdolnych,ktorzy juz mieli zaliczone komplety.Zlowione ryby zostaly po tych "zawodach" oczywiscie zabrane do domu.Takich to dzielnych i pomyslowych Dzialaczy posiada Kolo nr.49 w Rybniku!!!. Co Wy na to?

Ps.Ja im tych karpi nie zazdroszcze, ja karpia od lat lowie tylko w okresie od wiosny do konca wrzesnia.Potem juz tylko drapieznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich to dzielnych i pomyslowych Dzialaczy posiada Kolo nr.49 w Rybniku!!!. Co Wy na to?

Powinno się ich do tej wody wrzucić, na wędki sumowe założyć potężne kotwice na mega grubej plecionce ustawic wszystkich chętnych do dania nauczki tym "zawodnikom" z tymi zestawami na brzegu i ŁOWIMY do woli Panowie i Panie- ciekawe czy działaczom byłoby tak przyjemnie...

tortura coś w stylu "Piły", ale na pewno nauczkę mieliby do końca życia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolku dobrze, że się dowiedziałem takich rzeczy o naszych działaczach z koła nr 49... Co to za idiotyczne zawody gdzie zabiera się ryby ? :neutral: Zawody to zawody powinno się łowić, mierzyć, ważyć i wypuszczać chyba prawda ? :evil:

Tak w ogóle to co to za przyjemność łowić ledwo co wpuszczone ryby :?::shock:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się ich do tej wody wrzucić, na wędki sumowe założyć potężne kotwice na mega grubej plecionce ustawic wszystkich chętnych do dania nauczki tym "zawodnikom"

Może lepiej uruchomić piece w Oświecimiu, w Twoim wieku byli tam oprawcy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w Rawie Mazowieckiej zawsze po zarybieniach ustawiamy się z kolegą i łowimy karpików ile wlezie ale wszystko od razu do wody bo jak złapiesz takiego karpika to może istnieje szansa że jak poczuje haczyk to nie będzie taki chętny żeby znowu szybko brać. Więc może jakiś karpik i choćby jeden na tysiąc przetrwa pierwsze kilka dni po zarybieniu. Z moich obserwacji wynika że 2 tygodnie po zarybieniu większość mięsiarzy sobie odpuszcza. Moja metoda wydaje się może dość okrutna ale mam nadzieję że w ten sposób choć kilka sztuk wyrośnie na okazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej uruchomić piece w Oświecimiu
ja mogę ich do tych piecy podkladać!!!!

no mercy!!!

Nie chce kasować ,co bym nie był posądzany ,ale na litości miejcie szacunek dla tych co tam zgineli proszę. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy tych starych dziadkow rybakow a nie wedkadzy jest cale mnóstwo.Nie zwracaja uwagi na limity i wymiary,pakuja do toreb szczupaki wszystkie jak leci.Slyszalem o 2 takic co potrafili zlowic 60 szczupakow dziennie,tak jak prawo jazdy po 60 roku zycia w USA zabiera sie tak samo u nas powino sie zabierac i prawojazdy i karte :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o 2 takic co potrafili zlowic 60 szczupakow dziennie,

A ja słyszałem że piszesz bzdury- pisz o faktach a nie o plotach :!::!::!::!:

Po drugie to nawet nie będziesz wiedział jak szybo znajdziesz się w tej grupie staruszków, jak wówczas odbierzesz takich krytykantów jak Ty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie jest tak samo ,po zrybieniu zlatują się sępyi biorą wszystko jak leci . wędkuję już paredziesiątek czasy się zmieniają sępy pozostają . wątpię by ktokolwiek z nas to zmienił ,musi zmienić się mentalność ludzi. powiem szczerze że młodsze pokolenie wędkarzy jest w tym względzie bardziej rozsądna. musimy sami zrozumieć że robimy sobie krzywdę.wybić tych sępów niestety się nie da mają jak narazie okres ochronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem zamiaru nikogo obrazić to co napisałem to nie bzdury to jest moje zdanie i wynika ono z moich obserwacji .sępią młodzi i starsi ,ale starszych jest więcej do których się też zaliczam.ciebie to nie denerwuje że nasze pieniądze i praca idą na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuje że nasze pieniądze i praca idą na marne

Denerwuje i to bardzo jak widzę w swoim otoczeniu jak bardzo młody człowiek któremu nie chce się pracować woli iść nad wodę posiedzieć wydoić co się da sprzedać za kwacha i głowa wesoła i woda uboższa i następny dzień od nowa- ja o tym nie piszę generalizując są i młodzi i staży na równi psa warci, ale boli mnie jak wszystkiemu złu winni są starzy wapniacy którzy niejednokrotnie i zdrowie i życie poświęcili temu co najbardziej kochają byś mógł teraz w miarę spokojnie powędkować, więc proszę przemyśl zanim coś napiszesz bo za pare lat i Ty będziesz wapniakiem który dysponuje większą ilością czasu którego sobie wypracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też trochę czsu poświęciłem temu bakcylowi co się uczepiliście tego wieku czy to taki drażliwy temat ja też nie jestem pierwszej młodości denerwuje mnie sam fakt wybierania ryby ile wlezie i najmniej ważne jest to w jakim są wieku ci psełdo-wedkarze - przepraszam jezeli kogos urazilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm :roll: niedaleko mnie płynie taka żęczka [ryby prawie nie ma czasem wpłynie jakis zabłonkany szczupak].

Gdy ostatni raz byłem na rybach wujek mnie wziął na pstrąga :oops: .

Musze przyznac żę bardzo mi sie to spodobało gdyż mieszkam na przedmieściach stalowej woli. :???: .....

no i niestety nie mam z kim tam częściej jeżdzić na rybki :grin: zabardzo to nawet nie mam sprzętu na pstrąga [łapałem na wędke wujka] :wink: .bo jak dotąd taki mi nie był potrzebny.

pojechałem sie zkolegą przejechac rowerkami na ferich i patrze a tam płynie cos podobnego do pstrągowej żeczki {barcówka} dalej w #polach# jest to piękana odcinkami szybka żeczka :idea: gdzie nikt nie zagląda bo po co...

Popatrzyłem troszke na necie i znalazłem to [nie wiem czy moge dodac linka ale dodam]

i pomyslałem a jak bym tak zarybic tą żeczke pstrągiem i trocią :shock:

Ale po dokładnym przeczytaniu tekstumam mieszne uczucia ponoc dobrze jest jak pstrągi są tam gdzie są a nie gdzie inndziej........

No ale po przemysleniu przecież i tak tam ryby nie ma ażęczka nie jest natruralna z tego co sie dowiedziałem...

Dobra koniec tego teraz pytania.

1 Skąd moge wziąść małe opstrągi ??

2 Ile za to zapłące??

3 Czy sie wogule opłaca??

4 czy pstrąg nie zwieje do sanu :?::neutral:

:???:

Aha wiem jeszcze żę musze zrobic badania wody czy niejest zanieczyszczona .

[ale jest dosłownie przeżroczysta widac kamienie i piasek]

Jutro dodam fotki tej żeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1234-93, naprawde więcej takich ludzi jak Ty! :grin:

Ale naprawdę będziesz mial problem ze zdobyciem pieniędzy na zarybienie. Musialbyś porozmawiać z kimś "wyższym" stopniem, zdobyc jakiś podpisy i wyslać pismo do "góry" wtedy byś miał szansę na zdobycie funduszy, na tego typu akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy sie opłaca :?:

Ryba wydaje mi się że nie zostanie w tym miejscu w ktorym ja wpuścisz, a więc rozejdzie się po rzeczce. Ale muszą wypowiedzieć sie starsi użytkownicy, którzy mają wieksze doświadczenie w zarybianiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.