Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zarybianie!!!!


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

panowie troche z innej beczki odnosnie zarybienia otoz powiedzcie mi jaki jest sens zarybiania zbiorników na jesien narybkiem ok 10 cm skoro drapiezniki w pelni działają i po wpuszczniu moim zdaniem takiego narybku praktycznie nic nie przezywa zimy. Wiadomo ze ryba po zmianie otoczenia jest bezradna co wykorzystuje drapieznik.

To prawda u mnie pzw zarybilo wode sandaczykami 4cm... ciekaw jestem ile przezylo jak w tej wodzie jest bardzo duzo okoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
skoro drapiezniki w pelni działają i po wpuszczniu moim zdaniem takiego narybku praktycznie nic nie przezywa zimy. Wiadomo ze ryba po zmianie otoczenia jest bezradna co wykorzystuje drapieznik.

To trochę nie tak drapieżnik jest aktywny i jesienią i wiosną i to akurat nie jest problemem wpuszczenia rybek, nawet 10cm po kilku dniach rozpływają się i poszukują swoich stanowisk żerowych, w czasie zimy gdzie woda obniża temperaturą do około 4-5 stopni intensywność żerowania i trawienia u ryb spada dosyć znacznie, a na pewno nie będą zabijały się dla przyjemności jak czyni to człowiek.

W przyszłym tygodniu mam właśnie zarybianie, ale nie określę gdzie i kiedy, na pewno będzie to woda płynąca ogólnie dostepna, do dyspozycji mam szczupaka, jazia, klenia. karasia złotego i wreszcie dostałem też okonia, sandacz na razie jest nie dostępny ale liczę ze na wiosnę i jego dostanę, z pewnością będę miał potarłowe sztuki miętusa jak również i wylęg.

Tak że Ci któży twierdzą ze PZW tylko kradnie i trwoni składki swoich członków są w wielkim błędzie, pewnie i w tym roku dołączę jakieś foty dokumentujące to zdażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karasia złotego

Bardzo dobrze, że zarybiacie naszym rodzimym karasiem. W moich okolicach znam tylko jedno miejsce gdzie one występują, a i tak jest to dziki staw gdzie nie przekraczają 10cm :roll: Ciężko jest dostać ten narybek, czy po prostu nie jest on w "modzie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wyżej w poniedziałek odbyło się zarybianie na zbiorniku który gospodarujemy, a że jest on na stałe połączony z Odrą więc zgodnie z obowiązującym prawem zarybialiśmy tylko rodzimymi gatunkami ryb tz:

Szczupak 2latek 600kg

Jaź narybek wiosenny 300kg

Kleń narybek wiosenny 200kg

Karaś złoty narybek 50kg

Śladowa ilość okonia, w sumie sporo ponad 1tona rybek znalazła nowe środowisko, mieliśmy ogromne obawy jak zniosą transport bo zbiornik do przewozu ryb nie jest za wielki a koszty transportu i całe zarybienie są znaczne i wykonane w czynie społecznym ale obyło się tylko na obawach, wprawdzie kilkadziesiąt słabszych szt padło to i tak uznaliśmy to za sukces. Przez trzy dni na zmianę zbiornik pilnowało kilku maniaków aby nie przyszła komukolwiek ochota na wyszarpanie szczupaków bo o żerowaniu nie mogło być mowy były po prostu wyczerpane transportem i pobytem w zbiornikach odłowowych.Akcja udana rybki rozpłynęly się po zbiorniku a efekty takich zarybień będą na pewno odczuwalne już na wiosnę. Fotek nie wstawię bo zachciało mi się zabawy w zawodowego fotografa i spitoliłem 90% zdjęć, nowe doświadczenie że bawić się w nastawy można w plenerze a nie w reportażu na żywo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzisiaj brałem udział w zarybianiu rzeki Iny narybkiem troci przez Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy.

Pobudka przed 4 rano, i pędzę do Goleniowa. Spotykamy się o 5 rano w wylęgarni, i zaczyna się praca. Napełnianie worków wodą, powietrzem, no i oczywiście narybkiem:

e1dc1be38782e51am.jpg

b19199266855a109m.jpg

25 worków z cenną zawartością pakowanych jest do samochodów członków Towarzystwa

5c96e333aafb6e69m.jpg

Po niecałej godzinie wszystko gotowe, i trzy załogi ruszają na różne odcinki rzeki. Mam przyjemność jechać razem z prezesem Towarzystwa i dwoma kolegami. Odwiedzamy trzy różne miejscówki, w każdej opróżniając kilka worków w padającym bez przerwy deszczu

793425e6220771eam.jpg

6b99c04486bddddfm.jpg

Koło godz. 8 akcja jest zakończona, w Inie znalazło się 50 tys sztuk narybku. Mam nadzieję, że procent przeżywalności będzie wysoki, a wpuszczone dzisiaj ryby - po ominięciu rybackich siat - za kilka lat dostarczą wędkarzom wiele emocji, radości i pięknych chwil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
To jest bezsensu przyworzą ryby z chodowli i wpuszczają je w JEDNYM MIEJSCU zamias wypłynąć łudką na srodek jeziora i je wypuścic albo z kilku stron zeby ta ryba sie rozeszła po łowisku a nie była w jednym miejscu. Jest to bezsensu bo po takim wpuszczenu wędkarze czekają nawed 2 dni przed tym jak mozna zacząć a kiedy się zacznie to nadrugi dzień tych ryb juz niema bo biorą nawet po dziesięć sztuk (jak nie więcej)

POWINNI COŚ Z TYM ZROBIĆ !!!

Wlasnie krew czlowieka zalewa,u nas w kuj-pomorskim zarybili karpiami jezioro zabno k/Koronowa co z tego jak juz kilkadziesiat karpi wyciagneli wedkarze.A pozniej placz ze nie ma ryby, jak ma sie ta ryba rozmnozyc jak jej szans nie daja.Druga sprawa ilosci jakimi PZW zarybia lowiska jest wprost smieszna a stawki na PZW ogromne .W kuj-pomorskim jedne z najdrozszych w kraju,jak nie najdrozsze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie ta ryba rozmnozyc

akurat karp w polskich warunkach zazwyczaj się nie rozmnaża, trze się, tylko nie ma z tego małych karpików

Obecnie juz coraz czesciej karp rowniez rozmnaza sie w zbiornikach gdzie woda utrzymuje temp 25-28 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.