Skocz do zawartości
tokarex pontony

"odczepiacz przynęt" dla grunciarzy?


rafaloo

Rekomendowane odpowiedzi

cześć! natknąłem się na takie cudo które się nazywa "Odczepiacz uwalniacz przynęt spinningowych V-free" dostępne na allegro. Zainteresował mnie on bowiem ponoć działa również na zestawy gruntowe

stosował ktoś z was takie cudo? Gdyby to zadziałało to nie powiem zaoszczegził bym parę zł i przyczynił się do mniejszego zaśmiecania naszej Ordy. Średnio co 4 wypad nad wode i sam ciągnę czyjś zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

rafaloo tu często zależy od odległości(nachylenie do tego nurt) czy jest w ogóle szansa uwolnić przynętę - moim zdaniem znikoma w przypadku gruntówki, ale spróbować zawsze można - ja osobiście nie lubię wozić ze sobą zbędnego złomu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan nie bardzo rozumiem. ja ciągniesz zaczepiony zestaw to kwestia losu w którym miejscu walnie żyłka może nawet strzelić przy szczytówce.

kocur nic nigdy nie gwarantuje 100% skuteczności. jaka masz pewność, że jak złapiesz suma 80kg to go wyciągniesz? :twisted:

gdyby udało się uwolnić 3/4 zaczepów to i tak był by sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafaloo, więc możesz mi wytłumaczyć po co stosuje się przypon??wszędzie polecają aby stosować przypony o 0,2--0,5mm (0,5kg czasem więcej różnicy) a więc logiczne jest że w razie zaczepu "strzeli"przypon i to zwykle na węźle który zmniejsza wytrzymałość żyłki o 20-40%.

A co do holu 80kg suma to wiadomo że nigdy niema 100% pewności ale po to jest sprzęgło/hamulec w kołowrotku aby ustawić siłę hamowania do wytrzymałości najsłabszego elementu zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia losu w którym miejscu walnie żyłka może nawet strzelić przy szczytówce.

Dlatego nie oszczędzamy na żadnych linkach i kupujemy te sprawdzone, mające dobrą jakość(musi pękać na węźle a nie gdziekolwiek, bo nierówna) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafaloo, więc możesz mi wytłumaczyć po co stosuje się przypon??wszędzie polecają aby stosować przypony o 0,2--0,5mm (0,5kg czasem więcej różnicy) a więc logiczne jest że w razie zaczepu "strzeli"przypon i to zwykle na węźle który zmniejsza wytrzymałość żyłki o 20-40%.

A co do holu 80kg suma to wiadomo że nigdy niema 100% pewności ale po to jest sprzęgło/hamulec w kołowrotku aby ustawić siłę hamowania do wytrzymałości najsłabszego elementu zestawu.

nie no przy stosowaniu takich przyponów to faktycznie :) w 90% przypadkach pójdzie przypon.

Ale ja zawsze stosuję grubsze przypony bo któż to wie co się wyciągnie z tej odry :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady główną mam 0.30 :) przypon od 0.12 -0.2. Ale zaczepów na odrze jest co nie miara. Zarówno na spining jak i na grunt. I jak już mówiłem nie raz wyjąłem czyjś zestaw...ostatnio całkiem dobry spławik się trafił :]

Zobaczymy jak bedzie teraz gdy wymieniłem dość zasłużone żyłki na moich szpulach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło a o to że ten odczepiacz max dojedzie do rurki i co dalej?
Dalej musi być koniecznie krętlik przed rurką [w filmie koralik :wink::mrgreen: ]odczepia cz zjeżdża po niżej krętlika i sie zaczepia o niego i ciągniesz i teraz zależy wszystko od jakości zestawu jak masz porządny to wyciągniesz jak nie to pęknie na węźle ,najprawdopodobniej przed rurka i cały zestaw zostaje w wodzie :mrgreen:wiec po kiego ci taki odczepia-cz ,a jak masz dobrą żyłkę to pęka na przyponie ,a zestaw wyciągasz. Moim zdaniem ten odczepia cz nie nadaje sie do metody gruntowej ,owszem zdaje swoją funkcje ale na bliskich odległościach ,na dalszych już nie ,nie spadnie do zestawu.Osobiście też używam do federa żyłki 0,30 i przyponu 0,10 do 0,12 ale z plecionki ,przy żyłce Daiwa Infiniti wyciągam konary z wody i nie urywam zestawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.