Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek do spławikówki


Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kobiecie na pierwszy kołowrotek wersje am, chyba róznią się tylko liczbą łożysk i kolorystyką. Może i nie jest tragicznie ale jak na kołowrotek po może 20 godzinach pedałowania przy małych obrotówkach mogłby chodzić lepiej. Na te chwile tylko jakieś dziwne dźwięki - szuranie, czasem coś stuknie, ale technicznie ok. Jeśli komuś nie przeszkadzają dziwne odgłosy to myśle, że można zaryzykować te 40zł.

PS Kobieta odkąd łowi na ten kołowrotek złowiła tylko liścia, więc może rybom przeszkadzają dźwięki wydobywające się z tej machiny. Ew uciekają ze śmiechem jak widzą wędkarza z takim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

moesso, w tych pieniądzach tylko shimano alivio. Jak poszukasz to znajdziesz wielkość 2500 za około 60 zł.

I nie przejmuj się tym, że ma jedno łożysko :roll:

jednołożyskowe? w latach 90 to już był zabytek...

Zrób w sklepie test i porównaj z dwa razy droższymi kołowrotkami z wieloma łożyskami. Zakręć szybko korbką i puść aż do zatrzymania. Zobaczysz o czym mówię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, wnioskuję, że jednołożyskowe są "płynniejsze"? jeśli zle rozumuje, to wyjaśnij, jesli nie kłopot.

porównaj z dwa razy droższymi kołowrotkami

ale ja wcale nie mówiłem, że droższe są lepsze. Chodzi mi o liczbę łożysk oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, wnioskuję, że jednołożyskowe są "płynniejsze"? jeśli zle rozumuje, to wyjaśnij, jesli nie kłopot.

Oczywiście, że nie kłopot :wink: Nie mówię o wszystkich jednołożyskowych, ale o tym konkretnym- Shimano Alivio. I ten mimo jednego łożyska bije kulturą pracy dwa razy droższe kołowrotki z 8-10 łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej jest Alivio od 73zl na okonku..taniej nigdzie nie znalazlem..

posiadam Shimano Catana 2500 FA i sprawuje sie dobrze wiec chcialem kupic jeszcze dwa takie do feedera ale skoro model Alivio jest chwalony to moze go kupie zamiast Catany? zawsze te 50zl taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro model Alivio jest chwalony to moze go kupie zamiast Catany? zawsze te 50zl taniej...

Tu czytaj

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=37924&highlight=#37924

Nie ma sensu przepłacać.

tomek1, ale jakim sposobem? Materiał wykonania? średnica kulki? Kąt korbki? Na czym polega przewaga, a właściwie dzięki czemu?

Nie wiem :mrgreen: Po prostu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ten punkt regulaminu nadal obowiązuje. :evil:

Ponadto w przypadku umieszczania w poście linku do aukcji należy dodać również: NAZWĘ PRZEDMIOTU AUKCJI.

Tak aby po jej wygaśnięciu nadal możliwe było odczytanie jakiego sprzętu dotyczyło pytanie/odpowiedź/porada.

Podobny standard obowiązuje także w przypadku umieszczania w postach linków do sklepów internetowych lub artykułów, informacji na innych stronach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam szukam kręciołka do spławika do max 150 zł.Czytałem ten post na forum ale nie znalazłem tam odpowiedzi.Mysle o kupnie jakiejś Okumy bądz Spro.Do karpiówki kupiłem kręcioł Okuma Centurion CBF 30- wiec moze on nada sie lepiej na spławik a na karpiówke zakupie jakis inny?czekam na wasze propozycje.Dodam tylko ze krecił spławikowy musi wytrzymać chocby 5kg amura bo tam gdzie łowie to takie wyciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy sądzicie, że do bolonki (Konger CarboMaxx Team Bologanse 4 M) będzie dobry kołowrotek podlodowy np. Dragon Magnum Ice?

Chodzi mi o to, aby pomieścił żyłki 0,16 mm Stroftowej co jest nawijana po 100 M?

Jakoś nie widzi mi się wielki kołowrotek jak np. Dragon Viper/Manta a taki podlodowy by pasował.

Dodam, że przeznaczeniem bolonki jest łowienie mi żywców nad Odrą i to za każdą wyprawą (Picker + Bojka zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przeznaczeniem bolonki jest łowienie mi żywców

warszawa_24 a dlaczego do łowienia żywców nie użyć 5-6 metrowego bata, do tego żyłeczka 0,10 do 0,14 max, maleńki spławiczek, śrucinki zaciśnięte tuż nad przyponem 0,08 do 0,10 i do tego mały haczyk powiedzmy nr 14-18 a na nim ochotka, pinki, biały czy czerwony robaczek lub ziarenko pęczaku albo kulka ciasta? Po co sobie zawracać głowę kołowrotkami i wszystko komplikować? Wszak nie łowisz jakichś tam grubych ryb, do połowu, których niezbędny jest zapas solidnej żyłki na kołowrotku. Sam lubię wiosną zasiąść nad starorzeczem albo wolno płynącą rzeką i bynajmniej celem mego połowu nie są żywczyki, ale piękne gruntowe płocie oraz spore leszcze, krąpie oraz jazie, którym bat z powodzeniem "daje radę" :wink:

Ponadto mały, podlodowy kręciołek będzie ci niemiłosiernie skręcał żyłkę, a to z racji niewielkiej średnicy jego szpulki, zaś skręcona żyłka strasznie się plącze, tworzą się pętelki co powoduję tylko niepotrzebną stratę czasu oraz irytację (kogóż nie wkurza poplątana żyłka, kiedy zamiast łowić "walczymy" z jej rozplątaniem?). Tak więc jeszcze raz optowałbym za batem :wink: pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym spróbowac czegoś nowego.

To może spraw sobie bolonkę z prawdziwego zdarzenia (przykro mi, ale 4 metry trudno nazwać bolonką :sad: ), myślę o kiju co najmniej 5 metrowym i spróbuj połowu tą metodą w rzece, a wiem, że Odra obfituje w szereg gatunków osiągających niezłe wymiary i mogących przynieść dużą satysfakcję z ich połowu.

Ja sam zanim na serio zająłem się karpiami, przeszedłem różne etapy wędkowania(bat, fedeer w rzece, bolonka, spinning). Ty również musisz dojść do tego co cię naprawdę kręci pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.