Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

pierwszy raz na żywca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale ja pisałem że na kotwiczkę a nie na pojedyńczy hak, to zmienia kojej rzeczy.

ja na żywca zawsze używam kotwiczek tak więc są trzy groty i trzy szanse na to by się rybka nie spieła, w powyższych postach czytałem że chodzi o suma, a co do sandała to używam wtedy podwójnych kotwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dudi te pytanko nie wiem czy do mnie, ale i tak na nie odpowiem co mi tam :grin:

po pierwsze jak mam zestaw gruntowy to nigdy nie stosuję stalki, jeżeli nastawiam się na sandacza to w 90 % stosuję plecionkę, chyba że mogę spodziewać się wejścia szczupłego to zakładam przypon wolframowy właściwości zbliżone do plecionki,

co do węgorza to się nie obawiaj to nie sandacz, w powyższym poście pisałeś że miałeś branie i było to takie równomierne wyciąganie żyłki

ani wolno ani szybko
w moim przypadku prawie zawsze był to węgorz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh spoko dzis wlasnie ide na nocke i spróbuje szcescia z Sumem no i drugie wędzisko sandacz/wegorz no zobaczymy czy mi sie uda cos złowić. Kupiłem stalke jak tylko mi sie uda dobrze zestaw zrobic to moze cos z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypon wolframowy właściwości zbliżone do plecionki

Przepraszam, że sie wtroncę, ale to nie jest prawda. Szczupak ząbkami tnie plecionke tak samo jak żyłkę, więc ... ;) To samo się dzieje z fluocarbonem.

SZCZUPAK => PRZYPON STALOWY i jak na razie nie ma innej mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest prawda

shogun nie wiem o co ci chodzi , ale myślę że żle przeczytałeś mój post :sad:

pisałem że jak się spodziewam szczupłego to stosuję wtedy wolframu ponieważ ma zbliżone właściwości do plecionki chodzi mi tutaj o miękkość, a czy mi sandał czy szczupły walnie tego nie wiem i bardzo dobrze wiem o tym że szczupły tnie plecionke jak żyłke, skąd ty z tym wyjechałeś nie wiem , co do stalki to u mnie ona ma tylko miejsce jeśli łowię szczupłego na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czepiam sie ... wiem :roll::mrgreen: Nie będe rozwodził sie sensem przytoczonego zapisu, bo nie o to chodzi, ale ... :cool: ... mozna go opacznie zrozumieć.

Co do przyponów stalowych ... mianem tym okreslam wszystkie, które w swym składzie zawieraja metal, poczawszy od linki kewlarowej w oplocie siatkowym z cieniutkich drucików stalowych (... jak ekran na przewodach antenowych), kończywszy na wolframach, których nikomu nie polecam z uwagi na ich "zdolność" do zamieniania sie w sprężynę. A przyponów stalowych ... tych do spławika ... nie uzywam, bo ... to sztywne jak drut strzałowy i ... tak jak napisał killah ... psuja pracę przynet, są bardzo grube, przez co jest dobrze widoczna dla ryboli i spada liczba brań.

Jeśli Cie Andi uraziłem ... sorki, ale staraj sie pisac jednoznacznie i w miarę precyzyjnie, nie jak nasze ustawy ... co prawnik, to inaczej interpretuje ich zapisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek i to jest błąd:

Co do przyponów stalowych ... mianem tym okreslam wszystkie, które w swym składzie zawieraja metal, poczawszy od linki kewlarowej w oplocie siatkowym z cieniutkich drucików stalowych (... jak ekran na przewodach antenowych),

nie porownaj nigdy, ale to nigdy właściwości stalki do wolframu, wystarczy pomacac , ale co mi tam, :smile: a czy one zawieraja w sobie metal czy nie to 99% wędkarzy szczerze mówiąc g...o to obchodzi

druga sprawa jak piszesz post to nie pisz tylko ze swojego punktu widzenia , ponieważ grono młodych grunciarzy od razu się zrazi do wolframów

kończywszy na wolframach, których nikomu nie polecam z uwagi na ich "zdolność" do zamieniania sie w sprężynę.

i tu pomyśl, :sad: sorki jesli ten post jest dla niektorych niezrozumiały :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ty się czepiasz ... ząb, za ząb :lol::lol::lol:

Mój punkt widzenia wynika z jakiegoś tam doświadczenie i podkreślam jeszcze raz ... MÓJ, co nie oznacza, że musisz się z nim zgodzić i jest mi naprawdę obojętna, co zapniesz do zestawu :cool:

Andi i nie smuć się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze odnosnie mam kilka pytan no bo nic nie zrozumiałem mógł by ktos mi powiedziec jak uzbroic zywca jaka oliwka , splawik , przypon jak nabijac rybke a i jescze jedno od jakiegos tygodnia cały czas chodze na ryby (na zywca) i zadnych rezultatów miałęm moze 2 branioa i klapa , zwijam zyłke i zacinam a na chaczyku ani rybki ani zywca co mam robic po drugie powieccie mi co to te łoweienie na zywca naj jakis grónd czy chodzi wam o łowienie na oliwce poprostu z chaczykiem na martwą rybke cz jak bo narescie chiał bym cos złowic jakiegos sandacza itp :) bo moja najwieksza ryba to szczupaczek 50 cm to chyba marny winik złowiony w zeszłym sezonie na spining a w tym chciał bym złowic wegorza , szczupaka duzego oraz konecznie sandaccza czekam na podpowiedzi tylko o d tych którzy złowili juszz sandacze szczupaki wegorze pozdrawiam 15 Karo z mrągowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wogóle na Forum haczyk.pl :) Tak nawiasem uzupełnij profil ponieważ lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)

Ja nie łowie na żywca na spławik ( tak sie jeśli się nie myle głównie szczupaczki da rade łowic) Jeśli chodzi o śandacza węgorza Suma to raczej na grunt czyli cieżarek ciezki np ok 60g, stoper, przypon z kotwiczką bądź też haczykiem.

Żywca/trupka uzbrajam w ten sposób że mam taką igłe na która zakładam żyłkę i przeciągam przez grzbiet. Kotwiczka skierowana grotem do płetwy. Jeśli Sandacz lub węgorz ma być moją ofiarą to przypon z normalnej żyłki .

Kabłak kołowrota otwarty !! A na przy szczytówce zakładam mały kawałek styropianu na żyłke. W momencie brania ryba wyciąga żyłke a dzieki styropianowi szybciej zauważysz branie i widzisz ile żyłki ci wyciągnęła.

I pamiętaj ze nie wolno się śpieszyć z zacinaniem !!!!

W tym TEMACIE kolega TOMEK1 łądnie opisał również jak łowic sandacze.

Pozdrawiam.

Ah no i oczywiscie Sandacz lub węgorz czy Sum - równa sie wyprawie nocnej na rybki.

Także ognisko z kiełbaską mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja wczoraj na rzece miałem 3 brania na kiełbia 7 cm. Po pierwszym braniu za wędkom musiałem wskakiwać do wody, bo inaczej by popłynęła. Podejrzewam o to brzane. Po tym wyczyna zaczołem włanczać wolny bieg w kołowrotku. Kolejne branie mocno przygieło szczytówke i z kołowrotka wyciongneło ok 2 m żyłki. Niestety zaciąć się nieudało. Za to 3 branie po niewielkim przygięciu szczytówki (i nic więcej!) zaczoł się hol ryby. Okazało się ze na haku wisi boleń 50 cm. :grin::grin::grin::grin: Fajna rybka. Wzięła ok godziny 21:10.

PoZdRaWiAm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po wczasach!

Co do przyponu. Jeżeli łowię z gruntu w dzień (po południu) to zakładam przypon- linka oblana plastikiem- Shogun ma rację te wynalazki bardzo łatwo się skręcają. Branie szczupaka z gruntu charakteryzuje się krótkimi szarpnięciami łatwymi do rozpoznania. Podobne są też brania węgorza na rybkę. W nocy nie zakładam stalówki- sandacz i sum nie przecinają a szczupak praktycznie nie bierze w nocy z gruntu.

Jak trochę ochłonę po podróży to wrzucę relację (i parę zdjęć) z połowów w dziale "morze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek jak się wybieram na trzy dniówkę na szczupala to w dzien zawsze na sławik, a jak się zbliżał zmrok to przerobiałem zestawy na grunt ponieważ nie wyobrażam sobie ażeby siedzieć trzy dni i dwie nocki wpatrując się w spławiki, po prostu jak mi się chciało kimać to się kładłem i tylko sygnalizator mógł mnie dobudzić że miałem branie i wierz mi że niejednokrotnie miałem żdziwko że wisi węgorz, a spodziewałem szczupłego lub sandacza i powiem ci że ten węgorz to był jakieś 10% brań, szczupal to jakieś 60%, a sandał 30%, i tu w tym wszystkim chodzi mi o grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Napisałem "praktycznie nie bierze" bo chociaż zdarzało mi się łowić szczupaki w nocy to ani ja ani nikt ze znanych mi wędkarzy nie łowił ich w nocy regularnie i z pełną świadomością.

Myślę, że dużo zależy tu także od charakteru wody i procentowej zawartości danego gatunku w zbiorniku. U mnie jest mniej więcej tyle samo szczupaka co sandacza i jest sporo suma i sumika niestety (też mocno żeruje w nocy). Być może z tego powodu szczupaki rezygnują z nocnego polowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego zakładam przypon wolframowy bo nie wiem co uderzy,

w zbiorniku Małe Pławniowice dominuje szczupak bierze nawet na rosówy, systematycznie zarybiają ten zbiornik szczupłym, szkoda że nie sandałem, no i na szczęście sumika nie ma wogóle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to tak jak myślałem szczupak dominuje i poluje również w nocy.

Pewnie dlatego zarybiają szczupakiem bo łatwiej go przewieźć. Cena tych dwóch ryb jest chyba zbliżona?

A co do sumika to cieszcie się bo u nas to jest plaga nie do przejścia. Biorą na wszystko oprócz grochu i kulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.