Skocz do zawartości
tokarex pontony

pierwszy raz na żywca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
:wink: Hallo wszystkim , dziś byłem jak zawsze na rybkach miałem 1 branie na żywca okonek 6 cm zestaw sławikowy 8G na przyponie wolframowym hak pojedynczy chyba 1/0 i tak łowiłem na żywca na rzece [nays łuzycka] żuciłem zestaw na odległość około 6 m od brzegu i za momet miałem branko zaczoł jechac mi do srodka rzeki mysle czekam i trzymam przy tym zyłke kontrolujac co się dzieje po zyłce czuję jak dalej jedzie z zestawem ryba nagle staną to co nie będe zacinał jak stoji spławik wypłyną , i zachwile poszedł w dół i stanoł no i znowu komibinuje obmyslam co robić mówię jak tylko ruszy to po około 3 metrów jak przeplynnie tne tym razem i nagle spławik wyplyną na górę :( co zrobiłem nie tak jaka to była ryba :roll: ajk myslicie , proszę o wsazówki może wyciągne z tego jakieś wnioski by kolejna szansa była wykorzysana :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobiłem nie tak jaka to była ryba

Prawdopodobnie jakaś mała. Może mały szczupak lub sandacz.

trzymam przy tym zyłke kontrolujac co się dzieje po zyłce czuję jak dalej jedzie z zestawem ryba nagle staną

Może tu tkwi problem? Jestem zwolennikiem swobodnego wychodzenia żyłki z kołowrotka. Myślę, że każdy opór powoduje podejrzliwość ryby. Sandacz wypluwa rybkę od razu (w 80 % przypadków- reszta to sytuacje gdzie hak już się głęboko wbił) a i szczupak nie zawsze jest na tyle pazerny, żeby nie odpuścić.

Tu pisałem jak poradziłem sobie ze szczupakami zdejmującymi rybkę z haka podczas brania. Nie zawsze warto długo zwlekać z zacięciem :wink:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1183&postdays=0&postorder=asc&start=690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Łowie głównie metodą spławikową a od wiosny chciałbym zacząć łowić metodą żywcową i tu pojawia się problem.Z tej metody jestem zielony i niewiem jak zacząć "przygode". Chodzi oto:

- jakich ryb można używać w tej metodzie?

- jak montować rybe i zestow?

- jakich spławików używać?

- jakie ryby moge złapać?

- jak zacinać?

- jakie wymiary powinien mieć żywiec?

- jak rozpoznać branie a jak zwykłe puknięcie?

- jak szukać miejscówek(łowie na rzece o słabym nurcie i,stowach,rozlewisku)?

- czy trzeba używać przyponów?

Będe wzięczny również za wasze rady i porady wskazania. Mile widziane są też zdięcia zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich ryb można używać w tej metodzie?

karaś, płoć, jazgarz, kiełb, mały leszczyk mały okoń

jak montować rybe i zestow?

stosując kotwice to za grzbiet, lub pojedyńczym hakiem za pysk,

zaczynając od kija naciągasz stoper póżniej nawlekasz spławik np. 15g. pózniej nawlekasz ciężarek centrycznie przelotowy gramaturę musisz sobie dobrać w zależności jakiego żywca nabędziesz, pózniej jakiś koraliczek i wiążesz to do przyponu, a na koniec zakładasz kotwiczkę i gotowe

jakich spławików używać?

spławiki żywcowe

jakie ryby moge złapać?

sum, sandacz, szczupak, okoń

jak zacinać?

bierzesz kij w ręce i sru z całej siły do góry

jakie wymiary powinien mieć żywiec?

jeśli dana rybka nie posiada wymiaru ochronnego to tym się nie przejmuj

jak rozpoznać branie a jak zwykłe puknięcie?

branie poznasz po tym jak ci spławik pod wodą zniknie i żyłka będzie się wysnówać z kołowrotka

jak szukać miejscówek(łowie na rzece o słabym nurcie i,stowach,rozlewisku)?

poobserwój na swoim łowisku starych wyjadaczy gdzie łowią, a na drygi dzień być tam przed nimi

czy trzeba używać przyponów?

trzeba chyba że chcesz stracić cały zestaw, a jeśli nastawisz się na szczupłego to stalka lub wolfram, życze taaaaaakiej ryby :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały okoń

jeśli dana rybka nie posiada wymiaru ochronnego to tym się nie przejmuj

okoń akurat posiada, 15 cm - więc tylko takie na żywca mogą iść ;)

poobserwój na swoim łowisku starych wyjadaczy gdzie łowią, a na drygi dzień być tam przed nimi

feee... a jakby Ciebie Andi ktoś tak podsiadł? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to, że jest ich mało czy dużo

tylko o to, że taka rybka mogłaby sobie jeszcze urosnąć, a jeśli by się złapała to smyrg do wody, i niech rośnie dalej, a nie kończy marny żywot jako kolacja na talerzu dla starszego kolegi...

I najbardziej mi własnie żal okonków, leszczyków, karasi...

uklejkę, czy jazgarza bym przebolała :roll:

ale te rybki które mają szanse urosnąć do rozmiarów okazów i te których jest coraz mniej no to po co...

Zwłaszcza okonie. 5 centymetrowy okoń rośnie około 12-15 lat, gdzie sens zabijania go na żywca :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary powinnien mieć kij?

Nie ma większego znaczenia. Najwygodniejszy około 3,6 m. Przeszukaj forum bo było juz mnóstwo na ten temat

5 centymetrowy okoń rośnie około 12-15 lat
Coś przekombinowałaś Trini :roll: 35 cm to bym się może i zgodził. A i to zależy od warunków. Mam okazję obserwować często spuszczanie stawów hodowlanych bo jest ich mnóstwo u nas. W takim stawie niczym nadzwyczajnym są okonie ok 25 cm. W ciągu jednego sezonu hodowlanego bo staw był bez wody w zimie :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki oko ń w stawie napływa a w pierszej fazie wzrostu najwolniej rośnie to jest prawda piersze 5 cm to najmniej pięć lat póżniej już szybciej nabiera na wymiarze.

Pamietajmy o stosowaniu żywca rybki tylko w ramach wymiaru jeżeli posiadają i czy czasem nie są pod ochroną całkowitą tak jak słonecznica np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a kabłonek powinien być zamkniętry czy otwarty?
no chyba zamknięty... ale standardowo żyłka musi mieć możliwość lekkiego wysnucia się...

Dodam swoje pięć groszy: otóż w mojej rodzinie ta część męska stosuje własnie kabłąk otwarty i oczywiście na żyłce znajduje się kawałek styropianu, który idealnie wskazuje branie gdy np. bawimy się ze spiningiem lub spławikiem. No ale różne są szkoły "żywcowania" i każdy robi jak mu wygodniej :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 cm to bym się może i zgodził

no dobra letko przekombinowałam, sprawdziłam, przez 8 lat rośnie max 26 cm.

co nie zmienia faktu, że rosną one baaardzo powoli, i wkładanie ich na hak jako żywca jest moim zdaniem karygodne...

http://72.14.221.104/search?q=cache:2mwCVitdZekJ:www.przyrodapolska.pl/luty05/okon.htm+oko%C5%84+5+cm+ro%C5%9Bnie+lat&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=14&client=firefox-a

i żywiec na spinning?? :shock: hmm.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okoń akurat posiada, 15 cm - więc tylko takie na żywca mogą iść

u nas nie ma :mrgreen: przecież pisałem jak nie ma :!::grin:

feee... a jakby Ciebie Andi ktoś tak podsiadł?

niestety , ale w przeważającej naszej braci panuje PRAWO BUSZU

feee... a jakby Ciebie Andi ktoś tak podsiadł?

to bym mu powiedział co, jak, i na co?, a jakby miał efekty to bym ma grabę podał :mrgreen::grin:

no chyba zamknięty..

i tu błąd, powinien być otwarty, chyba że masz kręcioła z wolnym biegiem szpuli i tu moja taka mała uwaga, powinien być z wyższej póły :grin:

wkładanie ich na hak jako żywca jest moim zdaniem karygodne..

słyszałem też że na prezerwatywę też dobrze biorą :mrgreen::grin: wybór należy do ciebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.