Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wedka odległosciowa


wojt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Temat wielokrotnie wałkowany jednak poprzednie wpisy, prośby i sugestie odnoszą się do sprzętu sprzed paru lat. W międzyczasie pojawiło się mnóstwo nowych świetnych kijków i na pewno wielu z Was ma ogromne doświadczenie w wyborze wedki.

Przymierzam się do zakupu nowej odległosciówki. Budżet mam w granicach 400złociszy. Długość 420cm. Mam watpliwości co do akcji - raczej szczytowa czy paraboliczna? oraz co do CW. Będę łowił w jeziorze do 5-6m głębokości na odległości do 30m. Znalazłem kilka kijków m. in. Mivardi czy Fiume których cw jest od 8gr. Czy taka albo podobna wędka da radę z lżejszymi spławikami np. 3-5gr. Może ktoś doradzi matchówkę która ogarnie także takie lekkie spławiki....

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Godzinę temu, wojt napisał:

Witajcie!

Temat wielokrotnie wałkowany jednak poprzednie wpisy, prośby i sugestie odnoszą się do sprzętu sprzed paru lat. W międzyczasie pojawiło się mnóstwo nowych świetnych kijków i na pewno wielu z Was ma ogromne doświadczenie w wyborze wedki.

Przymierzam się do zakupu nowej odległosciówki. Budżet mam w granicach 400złociszy. Długość 420cm. Mam watpliwości co do akcji - raczej szczytowa czy paraboliczna? oraz co do CW. Będę łowił w jeziorze do 5-6m głębokości na odległości do 30m. Znalazłem kilka kijków m. in. Mivardi czy Fiume których cw jest od 8gr. Czy taka albo podobna wędka da radę z lżejszymi spławikami np. 3-5gr. Może ktoś doradzi matchówkę która ogarnie także takie lekkie spławiki....

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Ja polecę ci kijaszki od Dragona z serii Mega Baits Combat match.

Konkretny model to np DRAGON MegaBaits Combat Power Match 4.20m 25g - cena ok 380-400zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Wiem, widziałem. Ten kijaszek trafił na moją krótką listę "rankingową"...:-))) Czy ogarnie tylko lżejsze spławiki???

Dodatkowo wybrałem:

Tubertini Geodys Light 4-15g

Flagman Mantaray elite Slider 5-20g

Mivardi superior 8-22g

Colmic Kira M1 do 25g

Shimano Aernos AX do 20g

Coś z tego chciałbym wybrać. Na razie trwa rozpoznanie....-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojt napisał:

Dzieki za odpowiedź. Wiem, widziałem. Ten kijaszek trafił na moją krótką listę "rankingową"...:-))) Czy ogarnie tylko lżejsze spławiki???

Dodatkowo wybrałem:

Tubertini Geodys Light 4-15g

Flagman Mantaray elite Slider 5-20g

Mivardi superior 8-22g

Colmic Kira M1 do 25g

Shimano Aernos AX do 20g

Coś z tego chciałbym wybrać. Na razie trwa rozpoznanie....-)

Zapalonym spławikowcem nie jestem, podanych przez ciebie kijaszków w ręce nie miałem.. Sam posiadam dwie matchówki, jakiegoś tańszego flagmana do 20 g i wyżej wspomnianego dragona tylko w krótszej wersji 3,6 m :) 

Używam najczęściej spławików 2-5 g łowiąc głównie na 10-30 m od brzegu i głębokościach do 4 m - dają radę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎18 o 11:26, Elast93 napisał:

Ja polecę ci kijaszki od Dragona z serii Mega Baits Combat match.

Konkretny model to np DRAGON MegaBaits Combat Power Match 4.20m 25g - cena ok 380-400zł :)

Czy możesz napisać o średnicy przelotek, szczególnie tych na szczytówce. Oglądałem kijki Daiwy, Browninga i Fiume i przyznam szczerze szału nie było jeśli chodzi właśnie o przelotki. Średnica wydawała mi się mała i mam obawy o to czy stoper czy to nitkowy czy zyłkowy nie będzie się haczył....

A jak to wygląda na dragonie?

Może ktoś coś jeszcze dorzuci w tym temacie??? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojt napisał:

Czy możesz napisać o średnicy przelotek, szczególnie tych na szczytówce. Oglądałem kijki Daiwy, Browninga i Fiume i przyznam szczerze szału nie było jeśli chodzi właśnie o przelotki. Średnica wydawała mi się mała i mam obawy o to czy stoper czy to nitkowy czy zyłkowy nie będzie się haczył....

A jak to wygląda na dragonie?

Może ktoś coś jeszcze dorzuci w tym temacie??? Z góry dzięki!

Mogę zmierzyć jutro jak to wygląda w modelu 360cm, ale czy wszystkie wersje są tak samo uzbrojone to nie wiem.. musiałbyś napisać do kogoś z dragon polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zadam ci głupie pytanie 😉 skoro szukasz odległościówki w granicach 4 m. dlaczego nie weźmiesz pod uwagę bolonki ?🤔 zdecydowanie lżejsza , waglerem też ciepniesz daleko , a że nazywa się do metody bolońskiej ! no i co ! ja 4 metrową bolonką spininguje taką metodę se wymyśliłem i jest skuteczna 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie znam, bo choc mam bolonkę to uzywam jej kilka razy w sezonie, ale wydaje mi się, że jeśli używasz tego kija do metody bolońskiej, czy do spinningowej to żyłkę masz cały czas napietą bo masz nieustanny kontakt z zestawem/przynętą. Natomiast w metodzie odległościowej odkładasz kij na podpórkę, a duże odległosci między przelotkami powodują, że powstają luzy, natomiast inna konstrukcja przelotek niż w odległościówce sprawia, że podczas mgły, deszczu... żyłka klei się do kija. W obu przypadkach możesz mieć problem ze skutecznym zacięciem. 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że 30 lat temu przepływankę, odległościówkę, a nawet spinningowanie dało się ogarnąć jednym teleskopem i to skutecznie, ale w dzisiejszych czasach specjalizacji w każdej dziedzinie... sam rozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak było.... Zaczynałem od 3,5m kija bambusowego którym zlowilem kilka karpikow 2kg😋

Chcialbym jednak rozwijać swoje umiejętności i nie za bardzo jestem za tym aby stosować kije "niezgodnie" z ich przeznaczeniem. 

Dotąd łowiłem zwykła wędka teleskopowa. Teraz przyszedł czas aby spróbować typowa wędkę match stąd przypomnienie tematu i kolejne pytania do bardziej doświadczonych w tym temacie. Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.