Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mietków


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

widze że mało wędkarzy tu jest z dolnego śląska skoro nikt nie napisał o Mietkowie. Zbiornik zaporowy na Bystrzycy, znany głównie z olbrzymiej populacji sandaczy, których kilka sztuk miałem przyjemnoś wyciąc :D nie były to oczywiście takie okazy jak sie zdarzają ale lepszy rydz jak nic. poza tym w zeszłym roku facet wyciągnął ponad metrowego szczupaka!! poza tym latem można nałowic olbrzymią ilośc leszczy i krąpi. na zbiorniku odbywają się też zawody spiningowe. jak chce się wyciąga olbrzymy to przyda się łódka, ale z tym ostrożnie bo woda nispokojna, fale duże i już sie niejeden utopił, dlatego pontonem z promocji z Tesco za 99,99 lepiej nie wypływac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślę że nie jest nas tak mało z dolnegośląska ! pamiętam Mietków z przed 10 lat - branie sandała na trupa regularnie co 30 min. a na spławiczek - brału taakieeee płociska - o lechach w nocy nie wspomnę !

:shock:

P.s. nie długo znajdziesz coś na www.pzw.free.pl

tylko na razie czasu brak - ale foty i wstępne mat. już są opracowywane - może byś chciał coś zaprezentować z Mietkowa - mile widziane ! skąd jesteś konkretnie ??

Pozdrawiam

kisux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam. ja jestem ze swidnicy, ale u nas to tylko zalew i bystrzyca, a na zalewie tyle wędkarzy że nie ma gdzie sie rozłożyć a ryby karłowate, jak złapiesz wymiarową płoć to jest powód do dumy. dlatego wole jeździć dalej i coś łapać. żadnych fotek nie mam bo zamiast aparatu wolałem kupić lepszą wędkę :D. moge narobić ale dopiero latem, bo teraz na wiosnę to na stawy np. Bratoszów bo tam sie szybciej woda nagrzewa. no i oczywiście Słup od strony rzeki bo tam płocie po 40 cm na wiosnę biorą. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam,

ponieważ ostatnio stała się rzecz straszna, a mianowicie dzierżawca mojego ukochanego Bytynia, w trosce o populacje sandaczy, zabronił spinningu po 30 września, a że bez sandaczy i opadu już niestety żyć nie mogę, pilnie rozglądam się za dobrym, czy chociaż przyzwoitym łowiskiem sandaczowym w szeroko pojętej okolicy Poznania.

Jako że nic przyzwoitego w okolicy bliższej nie widać, wpadliśmy wraz z moim towarzyszem sandaczowej niedoli na pomysł jedno-dwudniowego wypadu na Mietków.

I tu prośba o pomoc do Szanownego Grona, które na Mietkowie łowi.

1. Czy jest wogóle sens jechać tam w ciemno ( tzn. w ciemno z mapą batymetryczną ewentualnie z echosondą) ? Czy miejscowi wskażą choć z przybliżone sanaczowe miejscówki?

2. Czy na miejscu można wynająć łódź, czy trzeba przytachać własną?

3. Gdzie kupić zezwolenie?

ewentualnie

4. Czy ktoś zna w miarę przyzwoite łowisko sandaczowe w bliższej okolicy Poznania niż 200 km?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zbiornik zaporowy Mietków słynie z medalowych sandaczy więc na pewno warto tam się wybrać. Mieszkam w pobliżu i słyszałem od kolesi po kiju, którzy tam często jeżdżą że pada dużo mniejszych sztuk takich w granicach wymiaru ale są też i te ładniejsze.

Czy miejscowi wskażą miejscówki to trudno powiedzieć ale zawsze warto popodlągdać które miejsca czeszą.

2.Tak można na miejscu wynająć łódź. Ale w tej chwili jest zwiększona presja wędkarska więc lepiej sobie zadzwoń do tych ośrodków:

http://www.francuz.spanie.pl/

Adamczyk Tadeusz. Wypożyczalnia łodzi 0 71 316 90 61

55-081 (p-ta Mietków) Borzygniew, Wodna 10

Gancarz Wojciech Wypożyczalnia Łodzi

55-081 Mietków, ul. Ogrodowa 16 - woj. dolnośląskie

tel. 0693362044 - jak będziesz jechał to będziesz widział kampingi

3. Licencje można wykupić o każdej godzinie w samym Mietkowie: Gancarz Wojciech Wypożyczalnia Łodzi

55-081 Mietków, ul. Ogrodowa 16 - woj. dolnośląskie

tel. 0693362044 - czyli tam gdzie też możesz wypożyczyć łódź.

Połamania kija HEY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Proszę poradzcie jak łowić na Mietkowie jaki jest najskuteczniejszy sposób na leszcza i gdzie się zasadzić. Nie byłem jeszcze tam i nic na temat łowienia na tym zbiornikó nie mam chcemy jechać z kolegami na nockę w lipcu czy warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Witam, sorry ze tak pozno ale dawno nie bylo mnie w haczyku. Ja akurat mieszkam w Walbrzychu i do zeszlego roku bylem czestym gosciem w Mietkowie. Niestety jesienia zeszlego roku spuscili prawie cala wode, oczywiscie z ryba. Teraz praktycznie nie ma po co tam jezdzic. Slyszalem ze ponoc zarybili 5 ton. karpia, ale to jest kropla w morzu na tak duzy zbiornik. Jeszcze 2 lata temu bylo dosc duzo ryby, lechy do 70cm i nie byl to przypadek, karpie, amory powyzej 10kg ladne jazie 2kg norma trafial sie sum wegorz sandacz. A teraz mozna tylko po wspominac . Poprostu wlasciciel zwirowni tak zalatwil to wode, a co gorsza to nikt za to nie odpowiada. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wlasciciel zwirowni tak zalatwil to wode
Sorki że trące trzy grosze ,gwoli ścisłości ,właściciel wody informował wcześniej PZW o tym fakcie ,a po drugie PZW ma taką kiepską umowę ze godzi się prawie na wszystko ,i jak myślicie czy ktoś się tym przejął ,a wędkarze i tak pokryją straty ze składek .A dodam jeszcze że nie bronię strony właściciela wody ,bo on zrobił to wszystko zgodnie z prawem ,tylko jestem wkurzony na "olewatorską" postawę PZW no może nie całego PZW ale kilku gości z Kazimierza :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Maniek jaka ma wlasciciel zwirowni umowe z PZW, ale ten gosc od dawna przegina pamietam jeszcze pare lat wstecz, jak wiosna zawsze byla duza woda az na walach w Domanicach. kiedy ryba sie wytarla to ten gosc spuszczal wode, i cala ikra zostawala na brzegu. I to tez robil zgodnie z prawem? To jest moim zdaniem bezprawie. Bylem wczoraj na Mietkowie objechalem caly zbiornik. Doslownie widzialem 4 wedkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ryba sie wytarla to ten gosc spuszczal wode, i cala ikra zostawala na brzegu
Tu mogę cię zapewnić na 100% że właściciel żwirowni nie ma nic wspólnego z regulacją przepływu wody ,tym zarządza RZGW. Zresztą na Odrze jest to samo od dawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znasz i lapiesz na tym zbiorniku w Chwalowie gdzie jes oplata 60zl I czy mozesz cos wiecej napisac na temat tej wody?
Wiem że kiedyś wstępowaliśmy tam przejazdem ,ale woda mi nie znana więc nie pomogę ,ale popytam może coś się dowiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek 307h

witam. ja jestem ze swidnicy, ale u nas to tylko zalew i bystrzyca, a na zalewie tyle wędkarzy że nie ma gdzie sie rozłożyć a ryby karłowate, jak złapiesz wymiarową płoć to jest powód do dumy. dlatego wole jeździć dalej i coś łapać. żadnych fotek nie mam bo zamiast aparatu wolałem kupić lepszą wędkę :D . moge narobić ale dopiero latem, bo teraz na wiosnę to na stawy np. Bratoszów bo tam sie szybciej woda nagrzewa. no i oczywiście Słup od strony rzeki bo tam płocie po 40 cm na wiosnę biorą. pozdro

franek ale płoć nie ma wymiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.