Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Cormoran CARB-O-STAR X Spinning


jasiekwedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Zastanawiam się nad kupnem wędziska Cormoran CARB-O-STAR X Spinning.

Czy możecie mi doradzić czy lepiej kupić tą wędkę czy lepsza dla mnie będzie inna.

Chodzi mi o łowienie okoni, szczupaków i sandaczy na gumy i woblery, z brzegu tak do 150zl. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciężko będzie dobrać kijek którym połowisz sandacze, szczupaki i okonie. Są to zupełnie różne od siebie ryby. Na szczupaka, bolenia i od biedy sandacza chyba najbardziej będzie się nadawał właśnie Turbo Spinn (oczywiście mówię o kijach mieszczących się w tej kwocie). Ewentualnie możesz poszukać kijków Dragona z serii Camou, ostatnio są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. A jest to niemalże ten sam blank co w serii Mystery XT tyle bez że bez oplotu XT i inaczej pomalowany :cool:

Chyba że na siłę chcesz łowić te okonie to powinieneś wybrać kijek o mniejszym c/w (np. do 21gram), jednak wtedy będzie się mniej komfortowo łowiło większymi przynętami które kochają szczupaki i ciężkimi główkami które kochają sandacze :lol: niewspominając o tym że wykluczy to siłowy hol, który czasami jest jedynym sposobem wyciągnięcia ryby np. z grążeli czy innych "chwastów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie dobrać kijek którym połowisz sandacze, szczupaki i okonie. Są to zupełnie różne od siebie ryby. Na szczupaka, bolenia i od biedy sandacza chyba najbardziej będzie się nadawał właśnie Turbo Spinn (oczywiście mówię o kijach mieszczących się w tej kwocie). Ewentualnie możesz poszukać kijków Dragona z serii Camou, ostatnio są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. A jest to niemalże ten sam blank co w serii Mystery XT tyle bez że bez oplotu XT i inaczej pomalowany :cool:

Chyba że na siłę chcesz łowić te okonie to powinieneś wybrać kijek o mniejszym c/w (np. do 21gram), jednak wtedy będzie się mniej komfortowo łowiło większymi przynętami które kochają szczupaki i ciężkimi główkami które kochają sandacze :lol: niewspominając o tym że wykluczy to siłowy hol, który czasami jest jedynym sposobem wyciągnięcia ryby np. z grążeli czy innych "chwastów".

Jestem jeszcze w tym troche ciemny co miałeś na myśli mówiąc "od biedy sandacza"?

A i jeszcze jedno! Czy możesz mi podac link do tego Dragona Camou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiekwedkarz, jak wiadomo niema kijów uniwersalnych, wszystko ogranicza się do przynęt jakimi łowimy, w tym przypadku będzie stosunkowo lekko. kije mystery są bardzo fajne, troszkę jednak sobie ważą. tu masz garść opinii na temat tego kongera 7-25 w wersji bodajże "L" http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=84095 jedyną przewagę nad tym dragonem ma taką że jest niewątpliwie sporo lżejszy - dla mnie osobiście ma to duże znaczenie, jednak pomacaj obydwa i zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co miałeś na myśli mówiąc "od biedy sandacza"?

Jak wiadomo sandacz nie należy do rybek "łapczywych" i z reguły jego brania są bardzo delikatne, więc tego typu kijem możesz po prostu nie zauważyć wielu brań. Tu najlepiej spisała by się wklejanka, która niestety jest mniej "mocarna" od kijka zbudowanego z jednego kawałka maty węglowej.

Czy możesz mi podac link do tego Dragona Camou?

Dragon Mystery Camou 2.90 do 35gram

http://www.allegro.pl/item829638758_dragon_mystery_camou_spinning_2_90_35g.html

Dragon Mystery Camou 2.70 do 25gram

http://www.allegro.pl/item811871396_dragon_mystery_camou_spinn_2_70m_5_25g_szczupak.html

Dragon Mystery Camou Jig 2.70 do 25gram (ten kijek mogę polecić na sandacze w wodach stojących i o małym uciągu, myślę że główka 15gram to maksimum!)

http://www.allegro.pl/item829638672_dragon_mystery_camou_jig_2_70_25g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiekwedkarz, to lepiej kup sobie porządniejszy kij za 200zł+. podejrzewam że jesteś raczej początkujący, nie mieszałbym ci zbytnio w głowie. kij 5-25 spełnia tu swoją rolę doskonale. jak nie napiszesz szerzej na jakie przynęty i w jaki sposob zamierzasz łowić to nikt Ci nie pomoże, bo do tego sie dobiera kij a nie do hasla "co rzekomo zamierzasz zlapac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.